- VideoLink (DVD)
- Rachota (PIM)
- JOOreport (programování)
- ACPI wakeup (systém)
- Halberd (bezpečnost)
- Morse-x (hračka)
- Blbinky (blbinky)
- Ve zkratce (různé)
Videolink
Na vytváření DVD existuje mnoho programů, ale Videolink (0.9) je opravdu jedinečný. Umí generovat DVD menu z obyčejných HTML stránek. Všechny odkazy, které ze stránky vedou, převede na videosoubory a propojí je s menu. K vykreslení stránek používá Mozillu (což se mi moc nezdá podle té češtiny, neboť v Mozille to je správně) a má některá další omezení (složitější stránky se mi nedařily převést). Pokud chcete rychle převést vaši jednoduchou prezentaci z HTML na DVD, je to výborný nástroj.
Předminulá sklizeň ve Videolink
Rachota
Rachota (2.0) je jeden z mnoha TODO manažerů. Sledování průběhu práce a priorit je klasické. Rachota má ale asi nejlepší sledování historie, co jsem zatím viděl. Velmi přehledně vidíte, v které dny jste odpracovali kolik hodin. Kolik hodin denně jste věnovali běžné údržbě, kolik hodin projektům s vysokou prioritou… Ukázka generovaného reportu do HTML. Program je napsaný v Javě, a pokud vás to dle jména nenapadlo, tak ano – je z Česka.
Rachota
JOOReports
JOOReports (2.0rc2) je skvělý nástroj na generování dokumentů. Jako template používá ODT formát, takže si šablonu pohodlně připravíte v OpenOffice.org, na příslušná místa doplníte pole a výsledný dokument jednoduše vygenerujete a nemusíte se v programu zabývat, kam dané proměnné umístit, jaký zvolit font… Výsledný dokument je pak možné pomocí přidruženého programu JOOConverter převést do PDF, DOCu nebo RTF.
ACPI Wakeup
ACPI Wakeup (1.0) je malá utilita, která zajistí, aby se uspaný počítač (soft-off alias S5) probudil v zadaný čas.
Akademie Root.cz
V rámci Akademie Root.cz připravujeme odborná školení a semináře určené nejen profesionálům, ale všem, kteří chtějí posílit své teoretické i praktické znalostí v oblasti IT. Školení vedou zkušení lektoři s mnohaletou praxí v oboru. Chcete-li rozšířit své obzory a zlepšit svou kvalifikaci, jsou naše školení tou správnou volbou.Halberd
Mnohé větší servery využívají load balance a požadavky distribuují na několik fyzických serverů schovaných za nimi. Pokud byste potřebovali vědět, jaké servery a kolik se jich schovává za load balancerem (raději nechci vědět, proč byste to chtěli vědět), tak na to zkuste program Halberd (0.2.0). Ten zkouší různé přístupy, aby vypátral ukryté servery: porovnávání času serveru, pořadí záznámů v hlavičce odpovědi, zkoumání obsahu cookies a další…
Morse-x
Každý z nás zná alespoň několik písmen z morseovky a dokáže je přepsat jako tečka-čárka na papír, ale zvládli byste to vyklepat do telegrafu? A jak rychle? Přesvědčte se s Morse-x (20060819). Program otevře malé okno, do nějž vyťukáváte libovolným písmenem (kromě q, které program ukončuje) morseovku. Rozpoznané znaky se vypisují na terminál.
Blbinky
To že bychom nevěděli, jaké je roční období (viz nedělní komiks), je samozřejmě nesmysl. Nehorázný. Rádi sportujeme a tak. No ale kdybyste byli shodou okolností náhodou někde u počítače, kde slunce nesvítí (vím – vysoce nepravděpodobné), tak zkuste SunflowerApplet (0.1), který způsobí že okna vrhají stín, který se pohybuje zároveň se sluncem. Začíná v šest ráno vlevo a do šesté večer se přesouvá doprava – tak jako slunečnice. Bohužel vyžaduje Compiz jako okenní manažer a zapnutou dekoraci oken.
Ve zkratce
Virtuální muzeum počítačů (v originále Computing – nepřišel jsem na lepší překlad)
Pokud jste tester nebo nějak jinak pracujete s testování programů, tak se vám může hodit přehled programů testery.
Pokud neumíte pravidla IPtables, tak si je nechte vygenerovat.