Príde mi to také smiešne, že Firefox chce uspieť aj v mobiloch, Maxthon pre zmenu teraz atď. Každý rozumný človek predsa vie, že Firefox pre mobily, Chrome alebo aj v budúcnosti Maxthon nie sú ani zďaleka podobné desktopovým aplikáciám a teda je jasné, že nemôžeme hovoriť ani o tej istej aplikácii. Jediné, čo majú tie aplikácie spoločné je názov. Dokonca ani len vývojári nemusia byť tí istí a teda v aplikácii možno nájdeme len podobné rysy a to je všetko. Osobne používam Firefox na desktope a Operu na mobile. Ale vôbec mi to nepríde také, že by som používal rôzne prehliadače. Na každom zariadení používam to, čo sa mi zdá najpohodlnejšie. Určite nie preto, lebo na desktope používam Firefox, tak za každú cenu ho musím mať aj v mobile. Aký to má význam? Myslím, že nulový. Príde mi to ako s Apple. Mám iPhone, tak doma musím mať Mac a na MP3 iPod. Hoci by som mohol mať aj pohodlnejšie kombinácie.
No tak já se v tom tak úplně nevyznám, ale čekal bych, že celé jádro prohlížeče plus nějaký ten obal kolem něj bude rámcově stejný u desktopové i mobilní verze. Když dneska píšete webový prohlížeč, tak nezabere ani tolik práce udělat GUI (okno s pár tlačítky) jako udělat renderer HTML a překladač a runtime pro JS a další kopu ptákovin, co se na webových stránkách vyskytuje.
Jadro môže byť rovnaké, ale Opera a Chrome majú rovnaké jadro a ten istý prehliadač to nie je. To isté platí aj na dektope. No a porovnávať Firefox pre mobil a desktop alebo Operu pre mobil a desktop mi príde trochu ujdené. Podľa mňa tie rovnaké názvy sú len zavádzajúce. Ja som, napr., dlho nevedel aký je rozdiel medzi Operou Mini a Operou Mobile. Na pohľad mi to bolo to isté, až časom som pochopil, že Mini nemá Javascript. Podľa mňa mnoho ľudí nainštaluje na mobil, napr., Firefox, lebo si myslí, že bude mať rovnaký prehliadač na desktope a aj mobile, ale to nie je pravda. Dostane akurát produkt s rovnakým názvom, ktorý má rovnaké akurát jadro. Vtedy by sa dalo hovoriť o rovnakom produkte, keď, povedzme, Firefox pre mobily bude podporovať rozšírenia určené pre desktop verziu.
„Príde mi to také smiešne, že Firefox chce uspieť aj v mobiloch, Maxthon pre zmenu teraz atď. Každý rozumný človek predsa vie, že Firefox pre mobily, Chrome alebo aj v budúcnosti Maxthon nie sú ani zďaleka podobné desktopovým aplikáciám a teda je jasné, že nemôžeme hovoriť ani o tej istej aplikácii. “
A někdo tvrdí opak? Jde především o značku a tvůrce (organizaci).
„Určite nie preto, lebo na desktope používam Firefox, tak za každú cenu ho musím mať aj v mobile.“
Když chci mezi počítačem, tabletem a mobilem synchronizovat záložky, historii, hesla a panely, tak mi aktuálně nic jiného nezbývá. Fajn, LastPass umí hesla, Xmarks záložky. Ale panely? Kde nic, tu nic. Případně se rád nechám vyvést z omylu ....
Medzi mobilom a počítačom som nikdy nepotreboval prenášať záložky. Na mobile si pozerám iné stránky. Alebo, aby som bol presnejší, na mobile si pozerám určité stránky a na počítači všetko. Keby prenesiem záložky z počítača do mobilu, tak by mi dlho trvalo nejakú otvoriť. Mám to totiž dosť rozsiahle, niekoľkoúrovňové. Kopec stránok sa v mobile nedá ani poriadne čítať a práve z týchto dôvodov synchronizáciu nikdy nevyužívam. Teda ani nemôžem, na mobile používam Operu (zdá sa mi najlepšia) a v počítači som si zvykol na Firefox. Istú dobu som skúšal prejsť na Chrome, ale nedokázal som si zvyknúť na zmeny a vrátil som sa nakoniec k Firefoxu. Na mobile som kedysi fungoval s Dolphin Browserom, ale aj tak som sa stále vracal k Opere, takže nakoniec Dolphin išiel do koša. Samozrejme, je to môj názor a moje skúsenosti. Niekto iný bude mať iné.
Samozřejmě, různí uživatelé mají různé preference a návyky. Nic proti. Já se profesně řadím mezi freelancery, kteří potřebují mít kancelář tam, kde právě jsou, protože ostatně vyjma domácího zázemí ani jinou nemají ;-)
Synchronizace panelů neznamená, že si musím v mobilu otevřít tu mojí obvyklou stovku panelů z desktopu. Jen si sáhnu po jednom konkrétním, který právě potřebuji. Důvod? Třeba Google.
Dříve jsem si nemusel pamatovat adresu nějaké stránky, kde pro mě byly užitečné informace. Ani jsem si tu stránku nemusel ukládat mezi záložky. Google ji dokázal najít druhý den stejně jako za rok. Dnes se však setkávám s tím, že na ten samý dotaz tutéž stránku s odstupem týdne nebo dvou již nenajdu.
Navíc nesouhlasím, že většina stránek není v mobilu či tabletu použitelná. Už obstarožní Opera Mobile pro Windows Mobile uměla bez problémů vykreslit na míru displeji většinu webů. Bez mobilních verzí, bez responsivního designu.
Používal jsem Maxthon od dob kdy se tak ještě nejmenoval a byl to skvělý browser. Ale jen do verze MX2, pak přišla ta obludnost Maxthon Cloud a skoro vše co bylo dobré zmizelo, jako klávesové zkratky, málo paměti, stabilita. Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale IE10 je mnohem lepší browser než dnešní Maxthon. Dříve reagovali na připomínky uživatelů, dnes už skoro vůbec. Ne, Maxthon v poslední verzi není dobrá volba. Zkoušel jsem ho i na mobilu, ale šedý průměr, Firefox je lepší při zobrazení neoptimalizovaných stránek i když start Firefoxu by se mohl zlepšit.
Na jejich webu jsem nic nenašel, pouze PR bláboly, že běží na jakémkoli OS, pár řádek pod textem "Běží na Windows, Mac, Android a iOS".
Tak jsem jim napsal, že 4 vybrané OS nepovažuji za "jakýkoli OS", že chápu PR hype, ale protože např. Wikipedia v současnosti vypočítává 150+ operačních systémů, správnější bylo napsat "běží na jakémkoli ze 4 podporovaných OS". (ale to už by neznělo tak bombasticky). Odpověď od nich neočekávám.
(taky jsem hledal verzi pro Linux)
To bych nesouhlasil. Pro me osobne to treba je duvod to vubec neinstalovat, kdyz vim, ze je to z Ciny i kdyby to bylo sebelepsi. Ta duvera je tam proste jina. To stejne plati i pro Rusko. Vy byste si nainstaloval program, o kterem vite, ze vas sleduje a ktery vydala severokorejska vlada?
Ja souhlasim, ja to nevim, ze me sleduje, protoze nemam dost informaci. A kdyz nemam dost informaci, tak se musim rozhodnout podle toho co vim. A rikam, ze Cina jako zeme puvodu vzbuzuje mensi duveru nez zapadni zeme. Takhle to bohuzel funguje, tady nejde o nejake potlacovani domenek nebo ferovemu pristupu ke vsem stejne. Ta firma uz jen tim, ze je Cinska si s sebou nese nejake predsudky a obavy a troufam si tvrdit, ze nektere i opravnene (jak je to s vlastnictvim firem v Cine? Nejsou vsechny z nejake casti statni?). Ja bych byl potom blazen kdybych jim duveroval, bez toho ze bych videl nejakou studii. Pro srovnani treba firme z Nemecka duveruji i bez te studie, protoze proste v Nemecku "neni bezne", aby se kradly technologie a data, je tam pravni system, ktery funguje. Kdezto Cina ma povest zeme, kde se bezne kopiruji technologie a kradou data... Ta uroven duvery pro me neznamy software je tam od zacatku proste jina.
To zni jako reakce emocionalni reakce na PRISM, i kdyz jsou tu mnohem starsi projekty napr.; Echelon https://en.wikipedia.org/wiki/ECHELON
Tak treba Gmail je docela dost dobry a bezplatny nastroj, pro takove mail lists. To je verejne a zadna utajovana raketova veda. Kdyz uz chces, tak PGP protlacis i pres Gmail. U garazovek si muzes nechat o kvalite a bezpecnosti zdat a tak musis mit vsechno vlastni a nejlepe u sebe. Projizdet kazdy zdrojak, jestli tam FBI neco nepsasovala. Podlehas xenofobni generalizaci.
O to, ale jde. Pokud ja mam dva programy, ktere jsou stejne (Opera, Firefox, Maxthon). A nabizi +/- to same a jeden pochazi ze zeme, kde je bezne krast a okopirovat vsechno na co prijdes a dalsi jsou ze zeme, kde tohle bezne neni, tak si vyberu ten, ktery je ze zeme kde se krade. Protoze ja absolutne nevim zadne dalsi podrobnosti, v tomhle pripade je ale micek na strane Maxthonu, aby me presvedcil, ze je bezpecny.
K tem keyloggerum: No stejne muzu tvrdit, ze hracky z Ciny maji v sobe jedy... I kdyz o tom nevim nic, protoze k te konkretni firme jsem nic necetl a sam si to doma nezanalyzuji, tak proto, ze se tam ty jedy uz vyskytly, k tomu mam jinou duveru nez treba hrackam z CR.
Hned v prvním odstavci máte napsáno, že prohlížeč tvoří čínská firma. Upozorňovat na to apriori s nějakou abnormální vehemencí mi přijde poněkud neseriózní.
Osobně jsem bytostně přesvědčen, že v datech uživatelů se hrabou plus mínus se stejnou vehemencí všude. Evropa, USA, Čína. Argument se bohužel na nejvyšších místech najde vždy. Imperialisté, teroristé, pedofilové ...
na desktopu dosud pouzivam myie 0.9.27.68, pouzit se da i maxthon ver.1 tedy classic, dal uz to slo klasickeho bloatware, odebirani uzitecnych veci a pridavani blbosti
jinak vyvojari se v minulosti rozhadali a cast odesla s tehdejsim kodem a udelala fork myie ktery je dosud vyvijen - Greenbrowser, ktery zachovava podstatne vyhody MyIE (Maxthonu 1.x classic) ale je aktualizovan