Vhodno doplnit, že eDP 1.5 je samozřejmě zpětně kompatibilní se starším a široce zavedeným eDP 1.4, oproti němu však přidává podporu Panel Self Refresh
Vzdyt PSR je v eDP uz od verze 1.3 a od verze eDP 1.4 tam je i "selective frame update", ktery pripomina data-mode v DSI pro OLED displeje (prenasi se jen zmenena cast). Nejaky lepsi zdroj by nebyl co se tedy pridalo ?
Zmena je srovnatelna se zmenou OS. Proc vyrobci (napr. CADu) tvori appky ktere jsou windows only, kdyz by na jinem OS bezeli stabilneji a lepe? Takze mame dve skupiny - ti co nikdy neprejdou, protoze jsou zahackovani na jednu platformu/api, a ti co uz davno presli, protoze to tvorili rozumne od pocatku.
CAD soft jsou velice ošemetná věc... Jsou CADy upsané pod MS, kdy přechod na jinou platformu znamená ubrání jistých privilegií... Neni to tak jednoduché... Třeba takovej ADOBE ano má průser zadělanej... Má sice MAC verze, ale pod linuxem by dali obrovskou práci nativně spustit..
Todle je prostě těžké téma na posouzení a rozhodně na několik pohledů problému...
Zrovna CADu je a vzdy bylo pro Linux dost, nebot vsechny dobre CADy prisly z Unixu.
AutoCAD neni zadny poradny CAD, ani ArchiCAD, imho FreeCAD je velmi dobry a zadarmo, ale je kupa i komercnich, od levnych, po drahe profi reseni.
Na druhou stranu, des funguji emulace OS i s HW akcelearci GPU, tedy neni zadny problem rozjet tam windows i s danym SW.
Na jednu stranu, CADy pod Linux frcely, nebot wondows byly velmi spatne, dnes nektere firmy presly kompletne na windows, nebot pote, co win zacaly byt 64bit a prestaly padat pri kazde delsi operaci uz jsou pouzitelne, treba MacOS ma co se CADu tyce jeste mensi podporu lez Linux - Byla doba, kdy CAD podporoval jen nejaky z Unixu a Linux, kde bylo vse a osekana verze divneho SW pro windows 2000, jeste hure pro windows NT - v te dobe byla velka nadeje v Linux a vsechny cady z Unixu bez vetsich problemu prekomilovali i pro Linux, nebot to byl de fakto temer stejny OS.
To same 3D SW, ktere v te dobe kralovaly na IRIXU, ale i HP-UX a Tru64
FreeCad bych jako velmi dobrý neoznačil ani náhodou. Maximálně tak dostatečný. Učit se FreeCad je jako se učit projít zaminovanou bažinou. Když se člověk naučí obcházet "Topological Naming Problem" začne se učit jak obcházet/vynechávat kombinace operací, které FreeCad posílají do kolen. Nehledě na nejednotnost prostředí kdy parametry jedné funkce se dají měnit pouze ze stromového výpisu a jiné pouze v parametrech pod stromovým výpisem.
To si příliš nepamatuju, že by kdy byly slušné CAD pro Linux.
Unix systémy se na přelomu 80 a 90 let topily s X, Athena Gui a komerčním Motif (kategorie od low level do jakžtakž použitelné). Windows oproti tomu přišly s použitelnými GUI frameworks a PC se šířily mnohem rychleji než Unix, takže každý soudný výrobce software rychle přešel na Windows.
Rekompilace na Linux byla prakticky nemožná - jediný z výše uvedených - Motif - byl komerční framework a jeho free alternativa Lesstif fungovala pouze většinou. A stejně i původní Motif byl strašný. Až s příchodem Qt vznikalo na Linux slušné GUI (případně Gtk, ale to se rozvinulo v něco použitelného až časem), nejistotou byla ale licence a samozřejmě jen malá firma v pozadí.