Spustite si celu graficku session (gnome-session, lxsession atd.) v JEDNOM okne Xmingu a pocitite prijemny boost. Zjavne ma Xming problem obhospodarovat viacero separatnych okien. Ak by ste nechali Xming spravovat samostatne okna aj z fyzickej masiny na LANke, odozva bude mizerna rovnako.
Přemýšlím, jakou výhodu poskytne AndLinux na serveru ve srovnání s VirtualBoxem nebo podobnými řešeními. Sice u seamless mode VirtualBoxu jsou ty švy vidět* (ostatně, asi jediné místo, kde je AndLinux asi lepší), ale zrovna na serveru to asi nebude požadovaná vlastnost. Tady je žádaný spíše výkon. Zde nemohu porovnávat, ale s VirtualBoxem (hostitel Linux) i VMware (hostitel Windows) jsem ovykle nezpozoroval delší odezvy.
*) Pravda, hostitelem byl Linux a hostem Windows, taady je to naopak.
Je tvoj dovod naozaj len rozputat flame alebo mas len predstavu, ze nic ine ako office a photoshop sa na Winoch nespusta?
Potrebujem v praci spustat niekedy aj desiatky terminalovych okien. Na ich spravu a vzajomne prepinanie su mi rxvt v Xservri prijemnejsie ako putty vo windows shelli.
A napriklad windows verzia mutt-u stoji za prd.
To snad nemyslite vazne? Po peti letech na GNU/Linuxu (Ubuntu) u Windows trpím. Chybi mi tam rada programu z Tuxe (napr. Rhythmbox (nebo cokoli jineho, co umi prehravat z jamendo.com), virtualni plochy).
Cena MS Office je trochu jinde i ve srovnani cen MS Windows vs. MS Office, ale existuji i jine nativni kancelarske baliky, napr. OpenOffice.org :-). Photoshop? Proc nnepouzit (nativni) Gimp?
nemusim, jednou na to dojde (btw nejsem její zaměstnanec, sem sem vyoutsourcovanej)
ještě dodam:
cygwin je tu zakázanej, coLinux sem zkoušel asi před rokem a půl a při pokusu přemostit síťovky to odpálilo nějakej switch po cestě (to si jenom domejšlim z toho, že po přepojení do jinýho RJ45 síť zase šla, původní zdířka už pak nikdy nefungovala)
s mingw sem docela spokojenej i když by to mohlo bejt lepší
jo a mingw se nám zdejší security taky snažili zatípnout, ale pod pohrůžkou že by museli financovat zbavení se závislosti naší aplikace na mingw to vzdali
Hezká myšlenka, ale použití Xmingu to pěkně zabíjí. Bohužel je Xming zřejmě postavený na Xserveru z cygwinu, možná jen přeložený nativně do windows. Ale trpí stejnými vadami. Jako například kolikrát velmi dlouhá odezva, nebo i zatuhávání okna, kdy nereaguje ani na ikonku v systray a musí se zabíjet. Dělají to oba klienti a nepřišel jsem na to proč. Pokud se už nezasekávají, tak jsou aspoň děsivě pomalé.
Přitom existuje jistí komerční X server, teď si nevybavuju, jak se jmenuje, ale pamatuju si ho už od dob Windows 3.11. A ten aspoň v trial verzi chodí naprosto skvěle. Holt prostě problém free aplikací je pořád stejný.
A aplikace z Cygwinu nejsou zkompilované nativně pro Windows?
Jinak s pomalostí souhlasím, takový bash občas freezoval, takže na Win jsem používal takového hybrida - cmd s pathem do cygwinova binu. Ale nebylo to úplně seamless, typicky problémy s path tu byly. Rychlost byla již většinou použitelná.
Možná si říkáte, jak jsem to mohl používat. Ale je to určitě lepší než čistá cmd.
Co do rychlosti je asi lepší virtuální počítač než Cygwin.
No aplikace z cygwinu jistě jsou nativně zkompilované, ale přes knihovnu, která emuluje většinu linuxových systémových volání. Já jsem tím spíš myslel předpoklad, že Xming bude mít "tuto emulaci" vyřešenou tak, že přímo se na příslušných místech volá WinAPI (ve zdrojáku).
asi pred 2 rokama sem tohle zkousel, jeden z duvodu bylo frozen bubble na firemni porady :) ale ten hlavni byl Akregator (nebudu ted polemizovat proc, proste zadna win rss ctecka nebyla vyhovujici) ... jenze to melo jeden problem, pro otevreni odkazu z Akregatoru sla pouzit jen lin aplikace a ta win ne, takze sem musel mit Seamonkey jak pod win tak pod andlinuxem a pro odkazy z rss se spoustela druha instance. Da se tohle nejak asociovat, aby z aplikace pod lin byla volana naka win (tedy otevru odkaz v Akregatoru a na pozadi se otevre novej tab ve win Seamonkey)?
Základní spouštění by šlo udělat přes nějaký skript a jakousi komunikaci. Asi by pro spouštění aplikací z Linuxu šlo udělat něco jako http://wiki.archlinux.org/index.php/Wine#Using_Wine_to_execute_Win16_.2F_Win32_binaries (ale místo wine by byl ten vzdálený spouštěč).
Naopak by to taky mohlo jít, ale asi by bylo potřeba pro každou aplikaci mít wrapper, aspoň v podobě nějakého bat.
Nebo by prvně bylo potřeba namountovat na Win Linuxový FS a generovat tam wrappery, dokud by to šlo.
Tolik teorie. Já to až tak nepotřebuji. Pokud se do toho chcete někdo pouštět, pusťte se do toho. Nebo můžete hledat již hotovou implementaci.
Velice zajímavý článek.
Mám ale dotaz - v článku se hovoří o instalaci. Existuje i nějaké řešení pro chudáky, kteří používají Windows "z donucení" a ještě k tomu nemají administrátorská práva?
Zkoušel jsem již Cygwin portable, ale narazil jsem na problém - ani portable verzi nelze na W7 spustit bez admin účtu.
Tak jsem zkoušel spouštět Cygwin na Windows XP dopadlo to stejně jako W7. Stejný problém mám i s Xming Portable Ubuntu.
WXP byli poměrně sdílnější, při pokusu o spouštění *.exe souboru se mě zeptaly, pod jakým účtem chci program spustit - hlásí se to jako neautorizovaná aktivita programu a pod běžným uživatelským účtem nelze spustit.
Odtud zřejmě není cesta ven...
Tak také jsem zkoušel coLinux a pouštět v něm různé aplikace. Ale u mplayeru jsem těžce narazil. Podařilo se někomu (nejlépe pod nějakým volně šíritelným) X serverem dosáhnout uspokojivého přehrávání videa(ať už přes XV, nebo GL)? Co jsem zjistil já, tak volně šířitelná verze to nepodporuje a v tom sestavení cygwinu, které se mi podařilo nainstalovat X server s podporou GL (Xgl) nějak chyběl.
Pocin je to zaujimavy ale prakticke vyuzitie v tom moc nevidim. Inak povedane koli jednej aplikacii instalovat nieco tak objemne mi pripada ako nie zrovna schodna cesta (za predpokladu ze nejak extremne potrebujem danu aplikaciu a neexistuje port). To uz mi ako pouzitelnejsie pripada fakt si radsej nahodit vmware (virtualbox) a v nom linux.
Bezva, přesně tohle jsem potřeboval, pro moje použití se to přesně kreje s tím co potřebuju. Velký věci sou sice portovaný do WIN (otázku jak nechám stranou, to je kus od kusu, ne vždycky to de taky..) ale malý mršky ne (např. mdb-tools, donedávna nebylo taky psycopg, ale to už je). Na to abych se s tim patlal a někde si to kompiloval, na to sem moc hloupej (a línej). Virtualbox mam, ale ten je pro mě dost neohrabanej, navíc je oráklu-kterej mě vadí jako takovej, v cygvinu není synaptic (haha, tak se mi smějte). No, na ntb doma mě to funguje bez prblmu. (a to mam win 7 1Gb ram). V robotě se mě kousl synaptic s nastavením hesla pro proxy v práci, to budu muset pořešit. V každým případě sem nabyl dojmu, že se mě vyplatí se s tim patlat, protože mi to znatelně usnadní práci.