Arduino mi pripada alespon podle ceskych stranek zbytecne drahe. S ethernet shieldem to mame skoro 1700kc. Na to ze je to jen trochu lepsi kalkulacka s I/O piny a moznosti pripojeni hardwired ip stacku je to trochu moc. Pritom takovy Beagleboard se da poridit kolem 3200–3500kc(nexm vs xm verze). To je cca jen 2× tolik co arduino ale co do moznosti je to nesrovnatelne.
Beagleboard je fajn ale toto je lepsie:
http://www.igep-platform.com/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=55
Arduino moze byt pouzity ako programator Atmelov.
http://www.flickr.com/photos/drug123/3718355976/in/pool-76206823@N00
Kupovat si k arduinu ethernet sheild je IMAO vyhadzovanie penazi. TCPstack ma taku reziju ze z toho vytlacis tak Ethernet to serial redukciu. ci nieco podobne.
Navyse u prezentovanej verzie je najdrahsim akurat USB to Serial prevodnik ktory je tam osadeny. Jednotlive verzie ardunina sa lisia len tym ako je riesene pripojenie serioveho portu na AVR-ku k pocitacu. A tym ze novsie nepouzivaju ATMega8 ale atmega88/168/328 co je to iste len z vecsou flash pametou.
A co sa tyka ceni ako takej daju sa zohnat al Arduino kompatibilne dosky ktore su lacnejsie. Kludne sa dostanes na 11$ (http://www.elechouse.com/elechouse/index.php?main_page=product_info&products_id=558)
Podle článku Web server poháněný AVR zase ten výkon AVR tak nízký není. Tahle konstrukce navíc má SD kartu na webové stránky a jejich další obsah.
Jasně, na webový server je výkon zcela dostatečný. Jenže se jedná o webový server velmi primitivní – dostane HTTP request, z něj si vezme adresu, z ní udělá název souboru na SD kartě, tento soubor si otevře a spolu s pevnou hlavičkou ho pošle klientovi. Takový web server se dá napsat na jednu stránku prakticky v jakémkoliv programovacím jazyce. Zkrátka, pojem „webový server“ je velmi široký a ve své nejjednodušší podobě se jedná o problém velmi triviální, nesrovnatelně jednodušší než FTP nebo SMTP.