Dalsi zajimave alternativy k Arduinu (tentokrat nekompatibilni) mohou byt tyto:
PICman (DIY): http://hackaday.com/2010/04/13/picman-a-diy-prototyping-setup/
Můj favorit. Slusne moznosti (plna podpora USB, spousta pinu) s minimalnim poctem soucastek a priznivou cenou. Cip PIC18LF4553 je nutno naprogramovat PIC programatorem (je mozne do nej nahrat bootloader).
http://ytai-mer.blogspot.com/2010/04/picman.html
Texas Instruments LaunchPad: http://hackaday.com/2010/06/22/ti-makes-a-big-bid-for-the-hobby-market/
dva ruzne mikrokontrolery a vyvojova deska i s USB programatorem
Hodinky Texas Instruments ez430: http://hackaday.com/2009/11/25/ti-sports-watch-for-hacking/
maji v sobe ruzne senzory, RF modul a firmware je mozne preprogramovat. tusim, ze uz je nekdo napriklad upravil na HID zarizeni, ktere ovlada kurzor mysi pomoci accelerometru, lusknutim prstu se klika a tlacitky na hodinkach se scrolluje.
Jako zajímavou alternativu bych doporučil třeba desky od Luminary Micro (nyní Texas Instruments) s jednočipy z rodiny Cortex M3 (ARM7TDMI) nebo velmi zajímavé kousky postavené na ARMech od NXP – např. mbed, který má online webové IDE a programuje se nahráním binárního souboru přes USB do „mass storage“. Ale to už bychom se dostali od Arduina hodně daleko. Protentokrát tedy zůstaňme u ***duin, na „větší kousky“ se podíváme někdy příště.
PS: A co říkáte devkitu s FPGA Spartan3A od AVNetu za pár dolarů? (http://www.xilinx.com/products/devkits/aes_sp3a_eval400_avnet.htm)
To FPGA vypadá velmi dobře. Dá se sehnat u nás? Ten odkaz vede na stránku kde je cena 49 dolarů a odkaz „koupit“ pak řekne, že by to stálo víc (při jednom kusu o polovinu) a že to beztak není skladem a dříve jak za 3 měsíce nebude. Nebo něco podobného s FPGA, co by se dalo u nás pořídit tak do 3000Kč? S FPGA jsem si hrál na VŠ. Teď jsem si koupil Arduino a zjišťuji, že to není tak úplně ono, jen pár vývodů a možnosti propojení s dalšími obvody (SRAM apod.) velmi limitované nebo nemožné. A navíc jsem s VHDL větší kamarád než s C :-)
Já to koupil tam, a protože jsem kupoval víc věcí, tak to poštovné nebylo tak hrozné. Vím že se na mcu.cz lidé domlouvali, že jich koupí víc najednou (ale byly s tím snad nějaké zmatky). Kdyžtak se zkuste domluvit s někým rozumným, kdo tam objednává, a kdo se s vámi o náklady na poštovné podělí. V ČR o firmě, která by přímo tenhle kit dovážela, nevím, ale možná se někdo ozve s nabídkou…
Když už tak open source, ne? Tahle je taky za padesát: http://www.gadgetfactory.net/index.php?main_page=index&cPath=1
Ještě jsem viděl nějaké *duino s Cortexem, ale už si nepamatuju název. Jo už to mám: Maple Leaf, opět az padesát :)
Když už sem tu nakousl open source, tak v článku zmíněný Seeed má v nabídce pěkné kousky od vývojářů Dangerous Prototypes za zajímavé ceny, namátkou třeba 32 kanálový logický analyzér, kapesní osciloskop nebo univerzální věcička Bus Pirate.
A co toto ?
ARM Cortex M3 a FPGA s 200000 hradlami na jednom cipe. 99 USD.
http://www.actel.com/products/hardware/devkits_boards/smartfusion_eval.aspx
TI ted prodava prvni shield (Booster Pack) pro svuj LaunchPad. Je to deskticka s nekolika kapacitnimi tlacitky a nekolika LED. Stoji to par korun a soucasti je vykonnejsi MCU s demo firmwarem. Pokud objednavate LanchPad, nezapomente pridat do kosiku i tuto zajimavou hracku...
https://estore.ti.com/430BOOST-SENSE1-MSP430-Capacitive-Touch-BoosterPack-P2361C42.aspx