proc proste nevzit MAC adresu v praci z pocitace, ktery se mimo NAT nikdy nikam nepodiva? (vas liny admin na IPv6 kasle… nebo jste admin vy?)
myslete trochu ekologicky. vyroba sitovy karty = emise s*acek do vzduchu, pudy a vody.
jinak fajn clanek dlouho me zajimalo co se da od eth sheildu a pripravenych knihoven cekat, ale byl jsem liny zkusit metodu UTSL… nebyt mi lito utratit penize za neco co uz muj pocitac umi, tak bych si to asi i koupil… no treba to jednou pouziju v projektu, kde se to zaplati, ale to bych asi radsi pouzil ohackovany router(board).
MAC adresu praveze naopak potrebujes ve vnitrni siti ;)
jen tak mimochodem, kdyz dam mac adresu sami jednicky, tak ta sance je prakticky nulova, ze nejaky takovy zarizeni bude mit. Vlastne kdyz clovek vymysli jakoukoliv kombinaci, tak ve vnitrni siti je to sance jedna ku 1355343214584532105847651334189. odhaddem
http://en.wikipedia.org/wiki/MAC_address
IMHO je vhodne/bezpecne pouzit MAC z rozsahu ‚lokalnich‘ MACek – tedy ty, co maji nahozeny druhy bit spodni v prvnim byte.
Přesně tak, třeba zmíněné DE:AD:BE:EF:FE:ED. Popřípadě, pokud chceme být unikátní, můžeme použít třeba
$ printf "de:ad:%02x:%02x:%02x:%02x\n" A B C Dkde za A B C D dosaďte nějaká náhodná čísla, třeba vaši veřejnou IPv4 adresu, máte-li nějakou.
Kromě toho, nehrozí vůbec žádné riziko při použití světově neunikátní MAC adresy, s výjimkou případu, kdy se dvě takové adresy sejdou v jedné podsíti.
ma vstupy a vystupy, muzes cist ruzne senzory a reagovat na ne, muzes si udelat graf otvirani domovnich dveri na cely rok, teploty po cely rok, pruvanu, vytizeni kociciho pelisku, cokoliv co te napadne a co zvladnes pripojit na nejaky vstup ( a neodprasknout to spatnym napetim ) klidne by s tim sel ovladat nejaky primitivni vice osy CNC stroj…
Kdyby si chtěl někdo hrát, tak se mi doma válí Arduino Duemilanove, Ethernet shield, Motor shield (asi jen deska, ale klidně z toho udělám celej kit, součástky doma najdu) a prototyping shield. Nechal bych to všechno za cca. 1.500,– Kč. Já jsem přešel na Arduino mini.
A ohledně MAC adresy, skočte do prvního PC bazaru a za odnos nebo nějakou desetikorunu (ISA s BNC konektorem je neprodejná, ale to BNC se hodí) si tam vemte 10 Mbps síťovku. MAC bude mít napsanou/nalepenou přímo na desce
Máte někdo zkušenosti s obchodem www.hwkitchen.com ?
Teď tam mají Ethernet Shield v akci!
S hwkitchen mam dobrou zkusenost. Objednaval jsem pred dvema tydny v nedeli vecer, a hned v utery vecer jsem mel balicek na stole. Taky platba pres paypal. Koupil jsem Seeduino Mega, Ethernet shield a catalyst pack na hrani :-)
A diky Martinovi Malemu! Tento serial me konecne dokopal si na tohle hrani vyhradit cas :-) Odbocil jsem sice ted od „predepsane latky“ a hackuju synovo RC auto s RX-2B + TX-2B, a par koupenych L293B, ale po dovolene ethernet shield taky rozbalim a zmeskanou latku se doucim ;-)
Chtěl bych se zeptat je možné si udělat webový server, na který bych se připojil přes Wifi třeba s mobilu a přes webový prohlížeč v mobilu bych třemi, čtyřmi tlačítky mohl měnit hodnoty log. 1 a log. 0 na některých výstupech? Arduino by jelo z baterky na zařízení a já bych ho ovládal přes wifi, o to mi jde :)
Má někdo zkušenosti s tuto deskou postavenou na tomto čipu? Např.: http://dx.com/p/pcb-arduino-enc28j60-ethernet-module-blue-140971 výjde mnohem levněji než celý shield, ale je tu jedna věc. Tou je knihovna. S tím mám problémy. Maník co ji pro tenhle modul, už ji nepodporuje, a vůbec všechny návody jsou většinou k originálnímu shieldu. Nejsem v programování tak zběhlý, abych si s tím poradil. Tak se chci zeptat, jestli to někdo má, a používá.