Odpovídáte na názor k článku Asynchronní vypínání v Linuxu 6.12 nebude, FreeBSD poběží lépe na noteboocích. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
A 30 let starý HW v Linuxu nefunguje.
Určitě by se našly i příklady 30 let starého HW, který je v Linuxu stále podporovaný. Ale především jsem tohle vůbec netvrdil. Přečtěte si, prosím, pozorně komentář, na který odpovídáte. Třeba u těch starých sběrnic se to má tak, že jsem veškeré takové karty sám vyhodil nebo odložil v době, kdy ještě v Linuxu plně podporované byly, protože mi buď nestačily nebo jsem upgradoval na základní desku bez ISA slotu. (A obvykle byly v Linuxu podporované ještě dlouho poté.)
Opakuji: ještě nikdy se mi nestalo, že bych nějaký hardware musel přestat používat kvůli tomu, že by přestal být v Linuxu (nebo i jen v mé distribuci) podporovaný. A to je obrovský rozdíl oproti Windows.
Perlička: občas můžete na stejný problém narazit i u software. Nejabsurdnější nasazení Linuxu v podnikové praxi, jaké jsem zažil, bylo, když v jisté firmě (a nebyla to žádná malá firmička) zjistili, že jim nějaký starý program pro správu skladu, napsaný za dob DOSu v PC Fandu, přestal fungovat po upgradu na novou verzi Windows. Tak přišli s nápadem, že se zprovozní linuxový server, kam se budou uživatelé přihlašovat pomocí PuTTY a spouštět tam ten program v dosemu. Přišlo mi to naprosto šílené, ale zkusili jsme to rozchodit. K mému velkému překvapení to fungovalo - a byli s tím moc spokojeni.