Názor k článku Banana Pi R1: malý počítač se SATA, Wi-Fi a switchem od Petr M - SPI se hodí na vypálení programu. Připojíš kablík,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 3. 2015 8:04

    Petr M (neregistrovaný)

    SPI se hodí na vypálení programu. Připojíš kablík, vybereš soubor, klikneš, odpojíš, restartuješ. Musíš koupit neo postavit převodník USB-SPI, to rozhodně není ani levný, ani triviální.

    USB programování (např. u AT91SAM) je z pohledu uživatele stejný, akorát stačí přímo připojit USB kablík k procesoru a nepotřebuješ programátor - vlastně je to za cenu USB konektoru a dvou rezistorů a jumperu ERASE na desce.

    Na jiný rozhraná (A-UDI, H-UDI, SBW, IEEE1149.1, IEEE1149.7, PDI, ...) taky potřebuješ adaptér, Obvodově i výrobně zhruba na úrovníi toho SPI, ale můžeš si s tím v připojenám procesoru spouštět a zastravovat program, vyčítat a nastavovat registry, koukat do paměti a editovat ji, vidíš na PC registry jádra,... To SPI neumí a je fajn ukázat začátečníkovi, že když v tomhle registru změní tohle číslo, tak se ta ledka rozsvítí.

    Takže nechápu, proč někdo při dnešních možnostech používá SPI, když má proti jiným metodám omezený použití a proti USB bootloaderu v ROM vysokou cenu. Je to si jako šlapací auto.Pomalý a nadřeš se víc, jak na kole.