Já jsem BeOS ani nevyzkoušel a rovnou jsem jej začal považovat za mrtvý systém, když jsem si asi 2-3 místech přečetl zhruba něco v tomto stylu:
1) BeOSovské rozhraní pro programátory je dobré, a navíc se lepší, protože firma BeOS se nebojí dělat zásahy, které vylepšují API, i když to způsobuje nekompatibilitu s předchozími verzemi.
2) Některé aplikace bylo nutné přepsat, protože firma BeOS změnila rozhraní.
To mi stačilo, abych BeOS pro sebe poslal k šípku. Protože abych napsal program pro BeOS, a musel jej neustále přepisovat jen kvůli kratochvílím tvůrců, to se mi fakt nechce. A ještě udržovat několik verzí...
To je myslim prave rozdil mezi dobrym
softem a dnesnimi hrc-frc aplikacemi.
Clovek ktery dela nejaky soft na miru a narychlo,
je znechucen opravou zdrojaku kvuli zmene API.
Ne tak programator vykonneho grafickeho sftu,
ktery rad provede opravy, pokud ta zmena API vede
v prislusne sluzbe k urychleni, nebo zjednoduseni.
Tot muj soukromy nazor.
Proč ale nutit KAŽDÉHO, aby svůj soft měnil. Proč se to neřeší rozšířením rozhraní. Chápu, že se mění interface pro drivery, tam je to otázka rychlosti, vývoje, apod.. Ale proč sakra nedržet rozhraní? Nechápu?
A i když vezmu Vaší nabídku, existují pouze VÝKONNÉ GRAFICKÉ SOFTY? Proč přepisovat všechno? Myslím, že je to nešťastný způsob, jak inovovat systém.
Je rozdíl mezi rozhraním a vývojem. Rozhraní může zůstat stejné, ale vývoj může běžet dál. Rozhraní se dá rozšiřovat, ale staré verze rozhraní by měly být alespoň emulovány. Proč mají uživatelům starší verze nefungovat?
Pro mě je to důkaz špatně navrženého interface. Jistě to potěší kutily, ale ne programátory a ne uživatele. Velmi brzo vás přestane bavit, když neustále sháníte nové verze svého oblíbeného programu. A co když ho autor nevyvíjí dál, nebo chce ho přepsat až za půl roku po vyjití nové verze?
Co komerční firmy? Proč mají neustále přepisovat své softy? Interface = daný standard, jestli není schopna firma BeOS jednou položit standard, tak na to dojede.