gif je na nic kromě malých animací (a i tak apng, webp, a jpeg-xl jsou lepší)
webp ve většině případů poráží png, to i ve velikosti i rychlosti komprese (ano webp taky může být bezeztrátový), jediná jeho nevýhoda že nedokáže 16 bitové barvy, max 8bit.
jpeg-xl pohodlně poráží všechno bezeztrátové, (avif je možná lepší ale jen na ztrátové obrázky) a navíc dokáže až 32bit float na kanál a nebo až 24bit int na kanál, nevim proč vůbec řešit jpeg-ls
bezeztrátový avif je ještě horší než png a navíc je ztrátový (převod rgb na yuv)
pro nejlepší kompresi jsou bmf a emma, ale nic nepodporuje a jsou mrtvé
TIFF byl hodně používaný. Na to, jak velké ty soubory byly, až překvapivě. Menší překvapení to je, když se dozvíte, co všechno ten formát umí. S některými rozšířeními to bylo kanón. Například uměl ukládat barvy jako CMYK. To je pro tiskaře nutnost. S RGB to nebylo ono.
PCX je legenda, zejména na PC. Byla doba, kdy PCX porážel v použití i GIF. Pak ale přišel web a fotky. Takže GIF a JPG.
TIFF byl sice hodně využívaný, ale obvykle byla podporována jen větší či menší část jeho možností. Protože podporovat všechny vlastnosti TIFFU bylo téměř nemožné. A velikost TIFFů byla také hodně různorodá, v závislosti na tom, jaká tam byla data a jaká komprese byla použitá. Taková faxová komprese je pro černobílé skeny hodně účinná.
PCX je dokonce o něco starší než GIF. GIF se podle mne rozšířil právě až s webem, z dob DOSu si pamatuju právě PCX, GIF jsem tenkrát snad nepotkal.
TIFF hodně používaný stále je. Jen - jak zmiňujete - v jiné oblasti, tisk apod. Ty soubory jsou prostě moc velké .
CMYK je jistě důležitý (umí jej i JPEG), ale pokud to není vysloveně nutné, nechávají se obrazová data v RGB (kvůli ztrátě barevnosti, jednodušším úpravám atd) a převod do CMYKu se nechává spíše na výstupní aplikaci podle požadovaného záměru.