Já se obávám, že i u současných Windows skutečně platí to, na co kolega narážel. Windows si třeba zcela bez ptaní při instalaci přepíší MBR svým zavaděčem, ať už v počítači je jiný operační systém nebo nikoliv. Samozřejmě nevím, jak vám, ale mně osobně to přijde nebetyčně drzé.
Netuším, kolik procent lidí používá Photoshop, Flash či Dreamweaver, ale osobně odhaduji, že alespoň legálních instalací zase tolik nebude. Ostatně, kolik profesionálních grafiků či web designerů je mezi populací? Průměrný uživatel tyto programy potřebovat nebude. Takhle kdybyste zmínil třeba hry, to by byla jiná. Ale vy zmiňujete aplikace pro velmi specifické cílové skupiny. Co se dá dělat?
Budiž, víte stejně dobře jako já, že pokud se dostanete do takových problémů, že máte GNU/Linux, který preferujete, a Windows-only aplikace, které potřebujete, pak existuje široké spektrum řešení, počínaje mezivrstvami jako Wine, Cedega, Crossover, atd. přes qemu, vmware, win4lin, atd. až po dualboot.
Osobně doporučuji vyvíjet tlak na výrobce, aby vydal port. Jste-li platícím zákazníkem, a to zejména u takto drahého softwaru, neměl byste být nucen používat operační systém, který vám nevyhovuje. I kdyby měl výrobce provést podobné "zvěrstvo" jako Google u Picasy. Přirozeně, čistý port by byl mnohem lepší. Nebo, samozřejmě, vraťte se k Windows či je vůbec neopouštějte. Volba je na vás.
Já jsem při volbě OS vycházel z toho, jak se na něj mohu spolehnout, co jsem schopen s ním provádět, jak se mi s ním pracuje, co všechno umí, jaká mám práva s ním nakládat (licence), no a volba padla na GNU/Linux. Samozřejmě. Co jiného byste od čtenáře Roota očekával?