To je divne, ze na tvem stroji je to pomale. Ja pouzivam NetBeans (java IDE napsane v jave) na P4 2000 a nemam s rychlosti zadne problemy. Jen se obcas stane (tak 3x za den) ze se to na ty 2-3 vteriny "zasekne" - zrejme uklizi pamet. Mam sice 1GB RAM ale soucasne tam jede tomcat a rada dalsich veci.
> ze by nestacil vykon javy?
Hm, treba zrovna Netbeans maji to nejrychlejsi code completion, ktere jsem dosud videl (v porovnani s MSVC 5 a C++ Builder 6). A to pritom parsuje zdrojak! Spis ho proste Borlandi neumi.
A ze se seka? To BCB 6 taky. Proste od dob BC pod DOSem zapomneli programovat.
Editor je velmi rychly, parsovanie na pozadi pomale, kompilacia(test zavislosti?) ide dost pomali. Ked po hodine prace s CBuilderX "prebootujem" do Kylix3 na tom istom projekte tak je ten rozdiel cca. tak 3x. Proste Kylix3 je OMNOHO rychlejsi ako celok - dost asi zavazi ze Kylix pouziva svoj prekladac kdezto tu ide o GCC ktore je o dost pomalsie - ale aj vykonnejsie - podla mojich testov gcc 3.3 cca. 2.5x rychlejsie nez Borland - t.j. ten isty kod sa v borlande vykonava 7 sec. a v gcc 3.3 iba 3 sec. (optimalizacie zapnute naplno). GCC 2.96 je niekde medzi.
Podle mě jediný co se kouše a je pomalý tak jsou ty části, který nejsou v Javě :)
Jaká JRE se s tím dodává? Jaká verze myslím...
Mám stejný stroj a všechna IDE jak se nastartují a "probudí" (tzn. otevřu projekt a nechám to pár sekund "zahřát") chodí naprosto v pohodě, tzn. bez sebemenších čekání na dialogy. O tomto si může třeba MSVC .NET nechat jen zdát (mimochodem hodně nestabilní záležitost - máme to ve škole, dělal jsem v tom ročníkový projekt).
No ja nevim. Kdyz to beru kolem a kolem, tak bych nejvetsi vyhodu videl v tom, ze budu moc pouzivat porad stejny vyvojovy prostredi. A tim to konci :-( (jedine jeste ta kopilace javy do binarky, pokud to teda jde). Kdyz jsi vemu, kolik za to chteji penez, tak se bez BuilderX rad obejdu :-)
zbylých 90% stejnak nikdo nepoužívá (interbase a podobný proprietární věci od Borlandu) a vždycky to jde i bez ide, navíc linuxáři většinou používají GPL řešení (LGPL knihovny)...
Nový KDevelop vypadá skvěle, nechali se inspirovat prostředím IntelliJ IDEA (postranní "výsuvné" okna -- super věc, bez toho ani ránu).
Ach jo, když ale ten automake, autoconf a configure je tak složitý, takže používam na ty svý projektíky VIM :)
Největší rozdíl mezi C++BuilderemX a Kylixem (resp. C++Builderem, Delphi, JBuilderem) je ten, že se nejedná o RAD vývojový nástroj a neobsahuje žádné palety vizuálních komponent.
Ani nemůže - to je prostě daň za podporu různých překladačů.
Neříkám, že je to dobře nebo špatně, ale pro uživatele předchozích produktů Borlandu je to možná jedna z nejdůležitějších změn při jejich práci.
Na obrázcích je to sice vidět, z popisu funkcí to částečně vyplývá, ale možná by to mělo být přímo vysloveno.
Jak uz rekl Pavel Prokop prede mnou, CBuilderX neni RAD produkt, coz mne ani tak moc nevadi, ale myslim si a doufam, ze Borland bude pokracovat ve vyvoji Kylixu jako RAD produktu. Je sice pravda, ze uz dlouhou dobu jsou na trhu Delphi 7 / Kylix 3 a o techto produktech uz dlouho nebylo slyset, ale bylo by hloupe vsechno toto zahodit a vydat se cestou nevizualni...
Uz se tesim na dalsi verzi Kylixu, snad konecne opravi tu spoustu chyb co tam maji... :)
Vzhladom nato ze Delphi/Kylix sa zacali predavat za akciove ceny - rozumej "vypredaj" - zrejme bude nieco na spadnutie. Myslim ze max. usilie venovali na C#Builder nakolko to je momentalne vecou prestize. Kto nenastupi na zaciatku, tak ten vlak uz nestihne ... Moznost ze by sa vykaslali na RAD nastroje je velmi nepravdepodobna.
Robili sme si vo firme s kolegami prieskum na temu rychlost vyvoja SW projektu a tu je vysledok.
Ta ista vec na Linuxe zabera 25% casu oproti Solaris
Na Linuxe ta ista vec cez rhide (vykonne prostredie a'la Turbo C 3.1) zhruba 2x viacej casu ako s Kylix3.
Jednalo sa o konzolovu aplikaciu klient/server cca 500kb zdrojaku v C++.
v casoch davnych a minulych, ked som zacinal v linuxe, som pod win os robil vsetko v delphi(vtedy tusim 4). skratka pascalista. ked som nastupil na skolu, tak ma "nutili" robit v c/c++. ok, povedal som si, tych par rokov vydrzim, a potom hura delphi.
co cert nechcel, zamiloval som si c/c++. v skole je msvs6.0, takze aj doma "je msvs6.0". ked prisiel kylix, skusil som. vtedy na 100mhz amd, 64mb ram. skusil som len raz. teraz je lepsie zelezo, viac pamate. ale ten pascal uz pre mna nie je to co byvalo(delphi som uz rok a pol ani len nespustil). ked robim nieco pod linuxom, tak vim a gcc. ale ono by to chcelo nieco viac. nieco na serioznu pracu pod x. nieco RAD. nieco, co vie skompilovat c/c++. nieco s vyvojovim prostredim a inteligenciou minimalne delphi 6.
vobec netusim, ci take nieco kylix nema. ked som si precital nadpis CBuilderX, povedal som si: konecne, moj sen sa naplnil. ale java...
skratim to. moj sen je kylix s kompilatorom c/c++
HHHEEELLLPPP MMMEEE!!!. nenechajte mladeho nadejneho programatora c/c++ s laskou k linuxu utopit sa v hlbinach microsoftieho bahna. ake mam moznosti?
jojoii
ps: dik ze ste to precitali do konca...
Vzdyt kylix 3 je jak pro delhi tak pro c++. T ide se spousti prikazem (tusim) startbcb.
(OT: Kdyz jsem si ten kylix nainstaloval ja - kvuli zapoctovemu programu do skoly - dopadlo to tak, ze jsem to az na gui stejne napsal cele ve vim, takze je to asi otazka zvyku a mozna byste si zanedlouho zvykl i Vy)
M.
Tak stiahol som si Personal Edition. Niekolko krat. Prve 3-4 downloady nemali spravnu velkost ... proste cez operu ma to vzdy odseklo pred koncom. Dalej to malo problem po rozbaleni s instalacnym archivom, zevraj mam stiahnut znova. Spravil som ... asi 3x ... nepomohlo. Tolko ku skvelemu novemu produktu Borlandu. Zostavam pri eclipse. Btw naco to chce vlastne JVM? Ani to nema prepinace na to, aby som mu mohlo nastavit cestu ku svojmu. Dokumentacia pisana cisto pre Windows ... proste kvalita.