Je to zajimava zapletka - ale - je tu nekolik ale.
Opravte me, jestli se mylim.
1/ Neni tu zadny zdroj. Pokud tomu rozumim, je tu nekdo, kdo uploadnul 5T dat a tvrdi, ze si udelal botneta ze 100tisic routeru. A protoze tohle je ilegalni (ja sam si nepreju, aby mi nekdo delal z mych veci botneta), nezname autora. A tim padem neni ani recenzent. Zrovna tak to muze byt urban legend.
2/ Uz to tu padlo, kdyz nekdo nasel odpovidajicich 1.3g adres, asi to znamena, ze 1.3g jich odpovida. To, ze zbyle nejsou prirazeny je jedna z moznych interpretaci.
3/ Nic prekvapiveho. Pri nejakem prevratnem tvrzeni - jakoze americani nebyli na mesici a vyhodili do vzduchu twins, se vynori spousta lidi, kteri reknou :nic prekvapiveho. Jenze tvrzeni, ze v prumeru ma kazda organizace 60% adres v supliku by melo dopad.
4/ Statistika - pokud to chce nekdo overit, nemusi delat botnety - muze zcela legalne pouzit malou farmu a statistiku, cilit na ruzne rozsahy podle drzitelu....
No, pro me je to urban legend. Jak dlouho muze trvat jednomu cloveku vyvinout a odladit funkcni botnet, ktery ma peer2peer vazby, prenasi na cil 5TB dat, sam se replikuje, je pro 5 ruznych systemu, hlida si, aby neublizil tovarnam...
+1, Mikrotik i OpenVRT jsou celkem dobře dokumentované systémy, veškeré prolamování zabezpečení se spokojilo s telnetem a pár jmény a hesly, celá architektura se dá triviálně napsat zkopírováním a mírnou úpravou příkladů z Boost.Asio, taky tam nevidím nic moc složitého. O to víc je zarážející, že takové botnety nepotkáváme běžně.