Profesionální cady pracující pod linuxem jsou např. http://en.wikipedia.org/wiki/CATIA , nebo http://en.wikipedia.org/wiki/NX_%28Unigraphics%29 .
Asi zaměňujete profesionální za nový znám hodně profesionálů co jsou zvyklý pracovat v rozvržení AutoCADu před ribbonem a výsledek jejich práce to nijak neovlivňuje naopak. Taky záleží na oboru SolidWorks a Iventor jsou CADy pro mechaniky. Minimalne pro stavaře, je tohle urcite zajimavou alternativou.
Nevim, jak se to zmenilo od verze 6, ale ta byla kvuli sve pomalosti prakticky nepouzitelna.
Presneji receno byl uzivatelsky komfort nulovy, protoze clovek kliknul a cekal radove dele nez AutoCADu. Rozdil v cene oproti LT verzi AutoCADu rekneme 40k, coz jsou dve vyplaty. Jestlize uzivatel poloviu casu ceka, az se program uraci, tak se AutoCAD LT zaplati asi za 4 mesice...
pouzival jsem verze tusim od 7 do 9, pravda pod windows ale na hodne starem sčotu (prescott) a naprosto v pohode. Poridili jsme ho do firmy protoze jsem predtim ve skole delal v AutoCADu a tohle prostredi vypadalo uplne stejne (na rozdil od solidedge, varicad, turbocad myslim).
Podla mojich skusenosti z SK, tak v oblasti architektury a stavebnictva este stale vacsina profikov pouziva 2D "kreslici prkno" vo forme Autocadu alebo Microstation-u, bez nejakych nadstavieb. A mnohi z nich nelegalne. Dokonca aj ked niekto z nich robi na "super-profi-najnovsia-technologia-bim-advanced-blabla" softe ako napr. Archicad, tak v konecnom dosledku 4/5 z jeho funkcii nepouziva a kresli 2d. Nech si Autodesk v Autocade meni GUI a pridava vselijake fancy funkcie kolko chce, nech dookola upravuje definiciu formatu .dwg, aj tak predava len stary pos.any Autocad. Z tohto hladiska povazujem Bricscad za profesionalny CAD (ak za profesionalny CAD povazujeme Autocad bez nadstavieb). V inych oboroch, ako strojarenstvo, je podla vsetkeho uz uplne inak. Ale to je uz mimo mojho akcneho radiusu.