Calibre jsem začal používat právě pro možnost převodů. Ale nebylo to tak jednoduché. nejprve jsem musel něco udělat s těmi strašnými a obrovskými ikonami, jenž zabírají půlku obrazovky. Nakonec jsem si ikony zcela vypnul.
Taky se mi občas stane, že knihy převedené do epub mají tak malá písmenka, že nejsou vůbec vidět a zvětšit nejdou. Musel jsem se v tom ručně povrtat a upravit css. Naštěstí má Calibre možnost "Rozebrat" epub formát a po editaci jej zase "Složit". Alespoň to nemusím rozbalovat a balit ručně ;-)
Calibre to rozhodně neumí. Writer2epub dokáže při používání stylů rozdělit knihu na kapitoly a celkově je výstup spolehlivější, než z Calibre. Dobré je pak použít na další úpravy Sigil a pak pomocí Calibre převést na MOBI. Přímý převod OTF v Calibre na MOBI mi třeba u obrázků přesouval levou třetinu na pravou stranu.
Bohuzial, nic lepsie ale asi nie je. Ma svoje chybicky, narazil som napriklad pri konverziach do ePub veeelmi divne zalamovalo riadky/odstavce, nedokazal som prist na to, co mu vadilo. Zabudovany prehliadac ePub tiez nie je ktovieco (hlavne ked som skusal ladit vystup, tak som ho pouzival casto), rychlost je (alebo bola) uplne katastrofalna. Tiez mi vadilo, ako triedi a uklada knihy. Kopy adresarov... Som zvyknuty pouzivat konvenciu priezvisko_meno-nazov_serie-nazov_knihy. Ked ma clovek tisicky knih, tak je to asi lepsie v takomto tvare. Ale ako som uviedol, nic lepsie asi momentalne nie je.
Jestli máte možnost uložit dokument jako DOCX, tak použijte EPUBGen (http://code.google.com/p/epub-tools/). Ve Wordu si nastavte ukládání včetně fontů a myší pak soubor přetáhněte na spuštěnou java aplikaci.
Pro stávající EPUB je asi z toho co znám nejjednodušší SIGIL, který umí fonty vkládat, ale je pak třeba ručně upravit css styly.
Největší problém ale je, že některé čtečky na vložené fonty kašlou a berou to, co mají ve svém nastavení. Pak už nepomůže asi nic jiného než PDF.
All-New-Nook zatím nemám, ale předpokládám, že aspoň jeden návod od nookDevs bude fungovat...