To je princip demokracie – každý ustoupí kousek, aby nakonec byli všichni spokojeni. Samozřejmě můžete zkusit být ten tvrďák, který si vymůže vše, co chce, a ostatní se mu podvolí. Výsledkem ale bude jen to, že ostatní začnou ignorovat jakékoli vaše požadavky – i kdyby byly výhodné pro všechny. Protože málokde funguje demokracie tak, že by měl každý právo veta – obvykle většina pro rozhodnutí stačí.
Problém je, keď v rámci demokracie kúsok ustúpite a potom to nie je dosť, je to neskoro, apod... a začnú nové a nové požiadavky. Keďže ste už ustúpili, tak sa očakáva, že budete ustupovať znova a znova, až kým nebudete mať kam.
Takže si to nemýlte s racionálnimi aktormi. SJW nie sú racionálni, nechcú diskutovať a riešiť problémy. Oni chcú presadiť svoju ideológiu. By any means necessary.
> že přestaneme používat některá rasisticky podbarvená slova
Opět se vyjadřujete dost zavádějícím způsobem. Debata je o tom, že některá slova, která někteří lidé považují pro někoho urážlivá nebudou v některých projektech.
To že se přestanou používat není pravda.
To že jsou objektivně rasisticky podbarvená je nesmysl. Ostatně rasistické konotace by šlo nalézt u hromady slov, která se běžně používají.
Tak to jste si myslel špatně. Demokracie není diktatura většiny. To je právě velký rozdíl demokracie oproti diktaturám – v demokracii to není tak, že by jedni měli moc nad druhými. To, že se v demokracii často rozhoduje hlasováním a rozhoduje většina, je nedokonalost praktické implementace, která se vždy jen přibližuje ideálu. Tuhle nedokonalost se v demokratických státech snažíme kompenzovat např. ústavou, ústavními soudy, odloženou platností změn, různými systémy vah a protivah či kontrasignací.