> Problém je v konstrukci baterek - na začátku nabíjecího procesu potřebuji větší dobíjecí proud než na konci, kdežto průměr počítá se stejným proudem po celou dobu nabíjení.
Doslova článek pod kterým diskutujeme popisuje, jak člověk nastavuje nabíjecí proud podle aktuální produkce jeho FVE a ceny elektřiny.
> Tesla si při rychlonabíjení vezme prvních 10 minut 240kW, přičemž průměrně je to 64kW po dobu 70 minut.
Proto se nebavíme o rychlonabíjení, ale 10 hodin trvajícím nabíjení („destination charging“).
> Které e-auto má dojezd 1000km?
Vaše hypotetické auto s 150kWh baterkou, o kterém jste sem napsal, že v budoucnu přijedou jeden večer všechna úplně prázdná na sídliště a druhý den ráno chtějí být všechna úplně plná.
> Pokud vážně, tak se zamysli - co všechno ještě obětuješ tomu, abys mohl jezdit elektroautem? Tady začínáš hodinou spánku...
Cože, kdo obětovává jakou hodinu spánku, večer přijedu a připojím auto, automat zapne nabíjení od 23 do 5, tím vyřeší že to nejde zapnout ve špičce (20-22).
> Nyní nás čeká podobný proces - tento proces nebude možné jednoduše centrálně řídit, tak jako u státních železnic.
Státní železnice do teď nemá zabezpečovačku co by zastavila vlak před STOP návěstidlem, nebo umožnila aby neblikal a nezávoroval přejezd když vlak stojí v zastávce a nastupují lidi. To prostě není něco co se může dávat za příklad jak dlouho trvají věci.
Naopak tomu hraje do karet, že si to může každý dělat na svém parkovišti nezávisle.
> Bude to proces, který se dotkne nás všech a nebude jednoduchý, protože budeme muset vyřešit spoustu problémů - to, co jsem nastínil, je jen zlomek.
Jenom aby se nezjistilo že třeba v nějaké jiné zemi nevěděli že to nejde a už to mají rozestavěné (Norsko).