Ano, ale každý program obsahuje chybu, proto lze každou ochranu prolomit. A ty chyby lze taky uměle vytvářet, například získáním programátora výrobce a donucením ho do programu umístit zadní vrátka, což je podstata každé aktivní špionáže, získávání agentů či vlivových osob. Proto je váš argument naivní a pouze abstraktní.
Znáte přece Kolumbovo vejce a nebo řešení gordického uzlu Alexandrem Velikým. Ten gordický uzel rozťal mečem, a tím úlohu vyřešil. Což je v reálném světě validní řešení, v abstraktním samozřejmě ne.
Problém je jinde, každá hůl má dva konce, a ta schopnost sledovat nás, má i druhou možnost, můžete ji využít k ovlivňování moci tím, že ji poskytnete informace o tom, co si myslíte. Budou-li se vaše názory shodovat s většinou, moc je nemůže ignorovat a s násilím proti většině nic nezmůže, jen negativní emoce vůči sobě posílí, proto se jí většinou musí přizpůsobit, pokud si chce udržet moc.
A tady nepomáhá ani propaganda. Protože propaganda funguje jen, když lidé neprojevují svoje názory svobodně a na veřejnosti se tváří, jakože s ní souzní. Proto v současnosti levota používá korektní myšlení, aby potlačila veřejné projevy nespokojenosti.