Kdyz budu mluvit o Live Clonezilla serveru, tak se musi projit par kroku nastaveni nez se clovek dostane k tomu zaveru a samotnemu klonovani.
Nastavi se "pocet PC", nebo "cas", nebo "PC a cas" a pote se aut. skriptem provedou ukony potrebne k nabootovani PC ze site. Ve chvili, kdy se naplni pocet PC nebo vyprsi cas, pusti se klonovani (a je jedno, jestli maji data po siti behat broadcastem, nebo multicastem - je to jen otazka nastaveni).
Pro klonovani PC se musi vzdy nabootovat odnekud a v pripade Clonezilla serveru je to síť - tedy jedna z variant je PXE.
Doporucuju RTM (Read The Manual), taky cist co se pise v jednotlivych krocich a zkusit si to nejdrive nanecisto s jednim, dvema zarizenimi.
Pokud multicast nebeha, muze to byt nastavenim smerovace, nebo programovatelneho switche na ceste. Mensi pravdepodobnost nefungovani je s broadcastem, ale v tom pripade je lepsi mit LAN uzavrenou od okolniho provozu, at to nebeha vsude.
Vetsina chyb, se kteryma se clovek setka je dobre popsana ve FAQ.
Hodne stesti ;)
Díky moc za reakci - pomohlo mi si to představit. Nebyl jsem schopen si to moc představit. My to tady máme vyřešené tak, že všechna PC v učebně mají 4 partition: Windows XP, provozní GNU/Linux, swap, klonovací GNU/Linux.
Na jeden stroj se nainstalují komplet Windows a GNU/Linux, které používáme a pak se PC rebootnou do klonovacího GNU/Linuxu (malá partition a boot manager je zamknutý heslem). Na už nainstalovaném stroji se spustí vytvoření klonu (přímo na jeho disk) a ostatní se zapnou do režimu čekání. Po vytvoření klonu je tento pojednom (moc by to zatížilo síť) nabízen ostatním. Po naklonování se příslušené stroje vypnou. Jeden stroj trvá asi 10 minut. Založené je to na partimage + vlastní skripty.
Dělali jsme to tak proto, že některé stroje neuměly bootovat ze sítě :( a dokonce nemají ani CD mechaniku. Clonezilla s multicastem by zajistila, že by se všechny naklonovaly najednou tedy za 10 min.
Nevíš zdali by náš způsob bootování šel zachovat?