"most people know what is generally going on –generally going on – in the world, and are consciously aware of global inequities, inequalities, lack of respect, exploitation. Mankind is now politically awakened and stirring. The combination of the two: the diversified global leadership, politically awakened masses, makes a much more difficult context for any major power including, currently, the leading world power: the United States."
Zbigniew Brzezinski, America’s Geopolitical Dilemmas. Speech at the Canadian International Council and Montreal Council on Foreign Relations
Čím dál se kloním k názoru, že publikovat by mohly pouze agentury tiskoviny navázané na politické strany, případně státní instituce - tak aby bylo jasné v čí prospěch zveřejňují ty či ony informace (s určitými zárukami a zodpovědností za zveřejněné informace). V momentě, kdy se jedná pouze o byznys tak je internet pouze hromada reklamního balastu promíchaná s politickým balastem případně balastem, který může krýt nějaké obchodní a jiné války. Do všeho díky anonymitě internetu nepoznáte jestli něco je produktem jedné choré mysli nebo nějaké zájmové skupiny nebo jde jen o byznys s reklamou - ve smyslu čím větší blbost tím větší návštěvnost.
Samozřejmě, že pro názorově okrajové skupiny je neanonymita vražedná - pak by se ukázalo, že za nějakým silně propagovaným názorovým proudem na netu jsou vlastně jen 2-3 nýmandi, a že ten názor je opravdu okrajový.
Článek je o regulaci facebooku, ten anonymní není.
"nebo nějaké zájmové skupiny"
Regulátor je také zájmová skupina, pokud se nejedná o náš stát, nebude regulovat v našem zájmu. Nemám problém s regulacemi schválenými námi volenými zástupci. Ať klidně omezí fungování platforem na našem území. Problém je, když jeden stát nebo zájmové skupina diktuje celému světu co se smí a nesmí publikovat. Kdyby Čína celosvětově cenzurovala informace o protestech na Náměstí nebeského klidu, také byste tomu fandil?
tohle nevadí? https://cz.usembassy.gov/education-culture/countering-disinformation-special-grant-competition/
když se náš stát rozhodl regulovat hazardní weby, vyvolalo to ohromné pohoršení.
Samozřejmě, že Facebook nabízí a umožňuje anonymitu. Nevzpomínám si, že by po mně při zakládání účtu někdo chtěl ověření mé identity.
Regulace by neměla být o tom, co se bude publikovat, ale kdo bude publikovat. Resp. je špatně, když publikuje kdokoliv. Může se stát, že Čína bude cenzurovat nějaké informace, ale dnes už spíš bude některé jiné informace podvrhovat. Cenzura se dá jednoduše poznat, a je hloupá. Mnohem efektivnější je manipulace.
Předpokládám, že regulace hazardních webů vyvolala ohromné pohoršení primárně u provozovatelů těchto webů. Což se dá čekat. Druhak - internet byl svět sám pro sebe, do jisté míry fungující anarchie a prostor pro anarchisty. Nicméně dnes už prolnul s reálným světem, s reálnými dopady na svět. Pro anarchisty to je ale pořád jejich neregulovaný grál. Ale to jsou lidé, kteří žijí ve světě svých představ. A ti budou vždy proti všemu.
To je moc pracné, a moc viditelné. Stačí jen protistranu diskreditovat - nebo zdiskreditovat celý informační prostor. Na to abyste protistranu umlčeli musíte vynaložit dost násilí. Mnohem jednodušší je ji diskreditovat nebo odvést pozornost - i když to záleží samozřejmě na podmínkách. Jde jen o to, jak se chcete vnějšímu světu reprezentovat.
I v anonymní diskuzi zaznívají argumenty, jsou sdíleny odkazy. Ne každý chce být veřejně lynčován, poškodit si kariéru, jen proto, že se zajímal o nějakou událost.
https://www.nytimes.com/2006/08/01/education/01madison.html
https://www.vancouverisawesome.com/2019/10/02/green-party-911-truthers/
dobrá, tak jak poznáte fabulaci? Prostě diskuze s anonymem nebo anonymní diskuze může mít reálnou informační hodnotu 0 protože nevíte s kým se bavíte, neznáte jeho historii, neznáte jeho motivaci. Ne, že by to samo o sobě bylo špatné, ale je toho prostě moc. Je to perfektně zneužitelné a zneužívané marketingem a i to i politickým. A jak je v tom byznys, který nikdy nemá představu o správné míře, tak je toho už přespříliš.
Řešení je poměrně jednoduché - ignorovat anonymy - anonymem myslím i identity s aliasem ale bez zřejmé vazby na reálnou osobu nebo organizaci.
@Pavel Stěhule
Pominu souzení zdroje podle statistiky nějakého linkování zdrojů někde, ale
když tu nejste anonymně, což stejně nevíme (unesený profil, smyšlené jméno), jak můžeme znát Vaši skutečnou motivaci?
Co když právě to že tu nejste anonymně ovlivní to co si vůbec dovolíte linkovat, říkat nebo uznat (např. ze stejných důvodů jsou některé volby tajné) ?
2. 11. 2019, 20:35 editováno autorem komentáře
Moji motivaci znát nemůžete, ale znáte mne - znáte moji emalovou adresu a můžete si tuto emailovou adresu ověřit (samozřejmě, za předpokladu, že budu chtít komunikovat). Podle emailové adresy můžete poměrně lehko dohledat mojí internetovou stopu, a můžete si zjistit poměrně dost o mém životě - takže můžete vědět, co jsem udělal, čím jsem prošel, jaké názory jsem zastával, jaké názory zastávám. Což je výrazně více, než co víte o anonymech. Také většina mých zákazníků a studentů, kteří se mnou komunikují skrze veřejný účet se několikrát do týdne přesvědčí, že nejsem anonymní osoba. A není problém se potkat privátně (což už s některými diskutujícími z roota se stalo) nebo na některých akcích CSPUGu (P2D2, Postgres Meetup).
Nejde jen o to, že tu nevystupuji jako anonym, ale také např. o profesionální hrdost, nebo o to, že nemám rád lži, a to jak směrem ven, tak směrem dovnitř, protože prostě vidím, jak to lidem otravuje život, jak to otravuje lidi. Navíc v 47 letech už vím, které témata lze ventilovat veřejně, a která soukromě, a která vůbec (můžete tomu říkat auto cenzura, nebo taky sebereflexe, ..). Na čem člověku záleží, tak za tím si musí stát, veřejně . Morálka, atd. ...
3. 11. 2019, 06:32 editováno autorem komentáře
@Pavel Stěhule
Já bych nerad sklouzl do toho že bych konkrétně Vás musel z něčeho obviňovat, ale princip "Já mám pravdu protože mám veřejný profil" je ... nechám to radši bez dokončení
Víte, oproti tomu co tvrdíte, skutečnost prokázala že právě veřejné vystupování podléhá autocenzůre, resp. autolži chcete-li, a nutí lidi dělat a říkat něco jiného než si skutečně myslí - např. soudy (svědci), volby, u lékaře apod.
Takže jediné co mohu s jistotou k Vašemu veřejnému profilu a dnešní době říct je, že pokud se odkloníte od tzv. mainstreamu, pěkně si to užijete - je taky ale pravdou že v dnešní moderované diskuzi na root.cz to budete mít jednodušší než to bylo před tím ... rozhodně to tedy nevypadá tak že veřejný profil je nějakou zárukou pravdy a poctivosti.
Ale znova opakuji, mluvím obecně, ne přímo k Vaší osobě , tak to prosím neberte osobně ....