Ještě k těm šindelům:
Jednoznačně je svinstvo, že nejsou SMR disky jako SMR při prodeji jasně označeny, o tom žádná.
Jinak ale já mám v serveru jeden z prvních SMR disků na trhu, první generace Seagate Archive (8TB), momentálně volné necelé 2 TiB. A ten disk si v tomhle způsobu využití nemůžu vynachválit. Zatím spolehlivý (několikrát do roka provádím 16hodinový self test). Disk má dnes natočeno 37,3k hodin, 29,8 TiB zápisu a 40 TiB čtení. Power Cycle jen 45, z toho většina z počátku, když jsem ho recenzoval, jinak jede non-stop, samozřejmě samostatně, ne v RAIDu a je to datový, nikoli systémový disk.
Faktem je, že bych byl hrubě rozladěn, kdybych si ho koupil a v domnění, že to není SMR disk, bych z něj udělal systémový. Naštěstí jde SMR disk určitými testy relativně snadno odhalit, ale především bych dneska dělal z rotačního disku systémový jen jako dočasné nouzové řešení, určitě nic trvalejšího.
Jinak z diskuze děkuji těm, co se zmínili o hybridním SMR disku, mám tu jeden nevyužívaný hybridní 1TB 2,5" Seagate (měl být v NUCu, ale na jeho rozchození ještě nedošlo, protože ho stihlo nahradit jiné řešení), budu muset zjistit, jestli to je SMR a jestli jo, tak ho vrátím, v záruce ještě je. A to bude sranda, až ho budu vracet s tím, že nevyhovuje specifikaci :).
PS: rád bych znal důvod, proč tento příspěvek podléhá redakčnímu schválení :).
1. 1. 2021, 12:41 editováno autorem komentáře