01-Mar-2012 > The PHP development team is proud to announce the immediate availability of PHP 5.4.0
20-Dec-2012 > All users of PHP are encouraged to upgrade to PHP 5.4.
01-Mar-2013 > Please note that the PHP 5.3 series will enter an end of life cycle and receive only critical fixes as of March 2013
A v dokonalom svete by som chcel bezat na Apache 2.4, ktory je stable od February 17, 2012...
napis na info [zav.] customserver.sk, rozbiehaju projekt custom virtual serverov a zameranie je hlavne na individualne riesenia, ine od vseobecneho hostingoveho defaultu.
myslim, ze by ti vedeli pripravit VPS s tymto configom, ja tam mam Ruby on Rails aplikacny server a velmi som spokojny. kedze len zacinaju, tak prvy mesiac je to dokonca uplne zadarmo.
Napřed jsem si přečetl článek, pak diskusi, takže jsem taky dal nikdy. Hned po odkliknutí nikdy si říkám, co když je to past na roboty? Radiobuton odškrtnout nejde, F5 a vyplnit znova se mi nechce.
Ještě si říkám, vtipálci budou volit, že je to "Killer feature, je to pro mne nezbytnost, pokud ji hosting nenabízí, je pro mne nepoužitelný".
...tedy tak dlouhý dotazník, to abych příště dal budíka dřív :-) ...
Osobně bych měl 2 požadavky na 2 hostingy, takže jsem odpověděl "průměrem", což asi není to pravé ořechové. Využil bych:
- obyčejný a pokud možno očesaný WordPress. (zkrátka stránky, možnost vkládat příspěvky, komentáře). Bezúdržbové, stabilní.
- experimentální "image" hosting s vlastní IP adresou bez mailu. Na pokusy s Turnkey linuxem a vlastními aplikacemi nad ním (etherpad,..), skromný výkon,...
Ideální platit za spotřebovanou "energii", tj. kilobajty přenosu a např. vypálené kilowatty/CPU.
Ten dotaznik je trochu na hlavu. Kdyz mam SSH na virtualu, jsou vsechny ostatni otazky irelevantni. Mimo to jsem nektere otazky asi ne uplne pochopil a nebo jsou hloupe. K cemu je hosting bez vlastni IP? Taky hosting s neomezenym prostorem bych chtel videt. U otazky na placeni kartou mi chybi odpoved: "je mi to jedno, ale slozenkou to platit nebudu". To same plati u otazky jestli ma cenu hostovat v CR. Na vyber je jen tam jen "ANO" a "V zahranici je to lepsi". Preferuju pomer cena/vykon pred fyzickym umistenim, co mam zvolit? Taky si nejsem jisty, jak vypada "zajimavy hosting".
Asi zalezi od toho, ze co za image to bude. Ak linux, alebo nieco volne, tak nevidim problem. Ak napriklad windows, ktory sice ty mozes mat legalne, tak to asi problem bude.
Takisto warez a spol odhlalia a zablokuju.
U mna najviac tvoria videa vytvorene a nahrate uzivatelmi a ako som pisal, s tym nie je ziadny problem.
Pockat, to je normalni, ze na hostingu nesifrujete? NEbo to z nejakeho duvodu nejde udelat?
Nesifroval jsem v dobe, kdy jsem mel vlastni zelezo umistene v hostingu nekde. Od te doby kdy dedikovany stroj jde koupit za par stokorun/mesic jsem rezignoval na jakekoliv snahy mit vlastni zelezo (je to jen zbytecna starost na vic), ale automaticky jsem zacal sifrovat - a ano vim, pri padu systemu to bez meho stouchnuti neprimounti filesystemy, ale jaksi mi to prijde vhodnejsi nez aby mohl jakykoliv vocas browsit souborama na disku (at je smlouva mezi mnou a hosterem jakakoliv).
Ad „nez aby mohl jakykoliv vocas browsit souborama na disku“
V tomhle smyslu ta ochrana asi funguje, ale jinak moc ne a ani to za ochranu považovat nejde. Před cold boot útokem nebo vyčtením paměti z běžícího stroje se chráníš jak? Jak víš, že když zadáváš heslo, někdo neposlouchá?
Chce to míň brblat a víc hledat nebo přemýšlet. Vezmeme to postupně:
Celou dobu je řeč o hostingu, takže SSH má smysl. Není to virtuál, takže SSH funguje jako přístup k souborům (SFTP) a přístup k omezené uživatelské řádce.
Některé hostingy nabízejí variantu bez IP a přesměrují vám z nějaké sdílené adresy porty. Někomu to stačí, je to levné.
K ostatním: Je to dotazník a ten má vždy omezený počet odpovědí. Vyberte si z toho, co je k dispozici nebo neodpovídejte. Víc možností není.
Já to tak na Site5 mám. FTP je tam taky, ale já raději nahrávám pomocí SFTP.
Ja bych hlavne uvital, kdyby si hostingy uvedomili, ze dneska nejsou vsechna data u me na projektu ale taham je z ruznejch casti site - API, feedy, webovy sluzby a zacali s tim pocitat. Obcas mam pocit ze jakmile projekt udela vic jak 60 sitovejch spojeni za hodinu uz nadmerne zatezuje server.
Souhlasím s oddělením e-mailů. Chápu, že diskový prostor je to poslední, co provozovatele hostingů trápí, ale když dostanu prostor na e-maily větší než na samotný web, tak je to poněkud zvláštní.
Kromě toho, co bylo řečeno / je v dotazníku ještě:
Rozumná adresářová struktura. Nechci mít aplikaci v document rootu a spoléhat na .htaccess, který u mnoha hostingů ani pořádně nefunguje. A když už je naděje, že nad document rootem existuje neveřejná složka, vyklube se z toho automatická tvorba subdomén.
Kvalitní dokumentace a detailní popis tarifů.
Adminer :)
To je ale princip většiny hostingů (a podobných služeb) – naslibují velmi mnoho a počítají s tím, že většina uživatelů využije jen zlomek kapacity/funkčnosti. Jen díky tomu tyhle nabídky můžou fungovat. Kdyby platil každý jen to, co využije, vypadaly by ty nabídky a ceny úplně jinak ;-)
Uplne souhlasim s problemem migrace emailu.. to je vzdycky nejvetsi peklo. Donedavna sem to resil u vsech klientu co to slo s Google apps, Ktery byly do prosince zadarmo.. jakakoli migrace pak probihala naprosto bez problemu, nehlede na to ze se nezatezoval hosting emailama.. bohuzel, google apps sou uz jen za $ a nove reseni zatim nemam.
Ceske hostingu sou opravdu vetsinou hrozne.. jedno omezeni za druhym.
Vetsina z nich ma standartne pouze FTP {to by se snad uz melo zrusit jako morseovka ne?} a SFTP je jen vyjimkou.. o SSH nemluve.. databaze clovek musi platit extra, popripade jine vychytavky.. jednou chybi to jindy ono.
Co je ovsem desive je vetsinou rozhrani na spravu, to je opravdu silenost, Nez pak najdu kde ze to maj zahrabane nastaveni DNS pokud to vubec dovolujou menit. Alespon ze nekteri pouzivaji Plesk... ano reknete tak si prejdi na ten nebo ten hosting a ses v pohode.. jenze realita je jina, klient prijde s koupenym hostingem a hotovo ;( a kdyz ma clovek kazdy mesic noveho klienta tak je to opravdu "zabava" :)
Dost dlouho sem hostoval mensi veci na Dreamhostu a to co mi nabizeli sem doted v cechach za ty penize nenasel. Neomezene prostoru {mam tam porad kolem 120GB dat} neomezene domen, snadna sprava DNS, usivatele, SSH, neomezene domen, moznost migrace na VPS..to vsechno za 9$ mesicne...
Zatimco u jednoho ceskeho hostingu sme potrebovali prejit na jejich vysssi sluzbu a nechali si to zaplatiti .. what? Na jinem clovek chce prejit z nestastne objednaneho Windows hostingu na Linux a mam platit za prechod. What? . U dreamhostu.. prejit z Hostingu na VPS ..jasne s radosti, prejit nazpatek na hosting jasne s radosti, potrebuju poresit problem, jasne realtime chat, s radosti, ..hezky den.. 9$ mesice 50 domen... ano je to trosku prehnane a popravde neslape to nijak rychle.. je to zavodou.. v pripade ze ale clovek ma klientelu v US pak je to proti cecham naprosto nesrovnatelna pohoda.
A tak clovek jen skripe zubama.
Je treba dodat ze chapu ze straveny cas na migraci, na podpore stoji penize.. lidi musej bejt zaplaceny.. ale prece jenom, proc to jde jinde a nejde to globlane v cely cesky republice?
Já jsem jako alternativu ke Google Apps zvolil outlook.com (narozdíl od Google Apps je zdarma, nabízejí pro každou doménu 500 e-mailových účtú, pro každý účet neomezený prostor a 7 GB na Skydrive - to jsou dobré argumenty na klienty). Akorát tedy outlook.com nepodporuje IMAP (údajně se plánuje, ale žádné konkrétnější informace jsem k tomu nenašel), podporuje ale nějaké jiné synchronizační protokoly, které synchronizují i kontakty a kalendář a jsou podporované na mobilních zařízeních (na Android s doplňkem) viz http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows/outlook-mobile. Nejvíc mě k tomu přesvědčil tento článek: http://www.zive.cz/clanky/jak-vyuzit-outlookcom-naplno-domena-a-synchronizace/sc-3-a-165212/default.aspx
uz som pisal aj nieco vyssie, ale na http://customserver.sk si na jeden klik mozes vygenerovat vlastnu jabber instanciu aj s grafickym adminom, kde staci pridat len svoju domenu a mas hotove.
Jak říká pan Krčmář, chce to více hledat a i u nás se dá najít. Hostujeme ve firmě cca 40 webů u mixhosting.cz a nemůžeme si stěžovat.
Máme tam multihosting, DNS záznamy se v jejich administraci dají spravovat také a to včetně SRV, PHP je dostupné ve verzích 5.3 a 5.4, zálohy sedm dní zpětně, DNSSEC, ipv6 ... pohoda. Když jsme potřebovali poladit nastavení PHPka, taky nám vyšli vstříc.
Takže www.google.com a hledat. :)