Názor k článku Debian stable na serveru po letech a jak dál od ctu - Souhlasim a nestacim se divit nekterym prispevkum. ...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 12. 2004 2:56

    ctu (neregistrovaný)

    Souhlasim a nestacim se divit nekterym prispevkum. Vzdyt servery jsou i pocitace, ktere tvori podnikovou infrastrukturu: databazove servery, aplikacni servery, souborove servery, tiskove servery, vypocetni servery, servery zajistujici net management, jmenne sluzby, ... Nekteri lide si pod pojmem server predstavuji snad jen DNS server, web server, router nebo firewall. Jinak si neumim vysvetlit nazory, ze na server nepatri X aplikace, ze bezpecnost je rozhodujicim prvkem pri volbe OS, atd.

    Uplne se zde zapomina na to, ze v podnikovem prostredi se bezne pouzivaji kompletni reseni. At jiz je to Oracle certifikovany na enterprise serveru od Novellu nebo Red Hatu, vselijake NetManagement nastroje od Novellu, clusterova reseni od IBM, ... Pokud vim, tak tento SW neni certifikovan ani pod Debianem ani pod FreeBSD, a tak je uplne jedno, jestli davate prednost STABLE nebo UNSTABLE verzim. Tento SW je certifikovan pro ENTERPRISE verze Linuxu, ktere na rozdil od ENTHUSIAST verzi maji uplne jiny release cyklus a dobu podpory. Pro jistotu radsi dodam, ze i od enthusiast verzi (napr. SUSE Linux Professional) zakaznici ocekavaji stabilitu, takze srovnavat je s unstable verzemi Debianu neni na miste.