ja som si sice tiez hovoril, ze teda nic moc, ale nakoniec sa mi vcelku zapacila moznost mat na ploche rychlo dostupne listingy roznych adresarov, takze mam k dispozicii nahlad adresara so snipetmi kodu, roznou dokumentaciou a adresar plochy, ktory tam ale ostal asi uz iba z historickych dovodov po upgrade z KDE3.
monitor vytazenia procesora sa vcelku zijde, ked clovek trocha programuje, aby vedel, ze sa nieco nevydarilo.
co mě zarazilo po nainstalování KDE4?
mohl jsem si dát na plochu milión hodin a kalendářů (jako kdybych byl úchyl přes hodiny).
Ale když jsem chtěl pořádnou aplikaci na monitorování baterky, přepínání režimů a frekvence CPU, monitorování CPU, wifi, obsazení disku…
leda hov.no ale hodiny, to jo
a umí zobrazovat fci cpu? Umí přepínat režimy Ondemand/Performance… resp. přímo frekvence? Umí to pro více jader najednou a zvlášť? Umí widget pro práci s baterkou zobrazovat historii napájení, umí uspat do RAM /disk…
To vše v Gnome bez problémů
Co další widgety – wifi, nastavení jasu displaye, hlasitost reproduktoru…
Když jsem zkoušel 4.2 tak to bylo hóóóóódně slabý
ale hodin a kalendářů jak nas.ráno
ono je tiez mozne, ze sa dostal k nejakej zmrsenej verzii, kde nedockavy „vyvojar“ distribucie strcil prsty do kodu a widget zmrsil.
mne pride ten widget na pracu s baterkou vcelku vydareny, akurat v kde 4.2 by este mohol obsahovat aj informaciu o frekvencii procesora, aby som mohol z trayu vyhodit guidance.
Něco pořádného na monitoring systému sem též nenašel, ale i kdyby ano, tak bych to nepoužíval. Jinak monitoring baterky je naprosto výborný a hezký. Jeho ikonka ukazuje stav baterky, připojení do sítě a po kliknutí lze nastavit režim práce, podsvícení displaye a tlačítka na uspání a další nastavení. Nevím jak vy, ale s tím já jsem na 100% spokojen.
Jinak jediný widget, který mám na ploše je rychlý náhled souborů, ale i ten asi půjde brzo pryč.
sebedestrukce do RAM nebo na disk je podle mně nutnost. Zrovna tak možnost přepínání fce (režimu) CPU. V současnosti už neznám nikoho, kdo by neměl vícejádrový cpu se speedstep. Možnost mkrnout na takovéhle grafy minimálně potěší:
http://files.uloziste.com/…4464f1db.jpg
nastavování dalších vyprcávek (podsvícení displaye, ztlumení podsvícení při nečinnosti…)
třeba
Podla mna cokolvek je na desktope je tam uplne zbytocne. 99% casu je to prekryte nejakou aplikaciou. Hore v liste mam vsetko potrebne od CPU vykonu, pamate, siete, baterku az po pocasie. Nerozumiem naco by som si mal strkat nejake kool malovatko na desktop. Kedysi som nieco take mal ale zistil som ze je to uplne nanic.
Přesně tak. Osobně na ploše nemám nic (až na rychlý náhled souborů, ale ten už ani nepoužívám).
Až na malinký panýlek s hodinami a tlačítek zobrazit plochu, který překrývá neustále ostatní okna nemám zobrazené ani panely. Mezi programy přepínám ALT+TAB, programy spouštím ALT+F2 a jsem maximálně spokojen.
To je pravda… jsou ale v podstatě 2 místa, kam si můžu věci (různé ty sledovací panely, odkazy na programy, soubory) dát: na lištu nebo na plochu. Nevím jak v KDE4, v GNOME je na liště místa málo a umístit si na ni vlastní nabídku nebo nějak „rozklikávací panel“ defaultně neumožňuje (až na takové trapné miniaturní „šuplíčky“ na ikonky).
Ahoj,
dakedy na gentoo som pouzival gkrellm (teda gkrellmd server a vizualizer k tomu). Bola to nadherna vec. Existuje nieco podobne i pre kubuntu (za pouzivanie tohoto OS sa hanbim, ale fakt to je casovo menej narocne na vyladenie a udrzbu, ako ine OS). Pekne veci v KDE sa mi pacia, ale zase na zabijanie procaku mam boinc klienta a nie nejake hracky, co maju byt funkcne a pekne byt nemusia.
Aktualne pouzivam conky, ale akosi sa s novym Xorg nema rad, sprava sa miestami divne.
PS: strasne sa mi paci, ak mam prehlad o stiahnutych datach i v case, kedy X server nemam pusteny. Toto gkrellmd dokazal nadherne. Cokolvek ine som chcel rozbehnut, bolo to jednoucelove a polofunkcne a vzdy som skoncil na tom, ze si asi na notebook musim nasadit zabbix server a zabbix agenta, aby som mal prehlad o diani u mna :-) (a tankom sa na lov zajacov predsa nechodi…)