Tento seriál oceňoji ze dvou důvodů: 1. Seznamuje široce každého, kdo hledá alternativu ke komplexním distribucím s fenoménem úžasné variantnosti výběru samotné distribuce, jejích DE a WM a s mírou předkonfigurovaní (use as is). 2. Ukazuje způsob, jímž lze z koncepce Archlinuxu vytěžit přesně to, co pro svou práci každý potřebuje. Jako zkušený archer i uživatel Manjara mohu pouze doporučit zkoušení různých desktopových prostředí (DE) a okenních manažerů (WM), protože mnozí mohou zjistit, že je velmi výhodné se zbavit molochů typu KDE beze ztráty plné funkčnosti a s efektivnější prací se zdroji. Mimochodem, zkuste si doma změřit spotřebu standardního běhu systému a aplikací pod KDE, Enlightenmentem a Openboxem, tenhle benchmark by měl někde veřejně viset...
Všiml jsem si , že v první polovině článku byly použity galérie obrázků, ale v druhé polovině článku už jsou obrázky přímo v textu. Už jsem se o tom zmiňoval , pro mě jsou jednoznačně přehlednější obrázky přímo v textu.
Dlouho jsem se chystal vyzkoušet některou distribuci založenou na ArchLinuxu. Díky minulému seriálu o ArchLinuxu i díky tomuhle seriálu jsem se k tomu odhodlal a rozhodně nelituji.
Konkrétně jsem nainstaloval ( zatím vedle Ubuntu ) Manjaro JWM 16.04 a rychlost systému mě ohromila.
Nyní jsem ve fázi zkoušení , ladění , některé věci jsou nové ale postupně se tím prokousávám. Rozchodil jsem LibreOffice , které mě napoprvé nechodilo , zprovoznil jsem už českou klávesnici atd. Dá to hodně učení, zabere to hodně času ale věřím , že se mi to vrátí v podobě vyladěného a rychlého systému.
Autorovi ještě jednou děkuji za pěkné seriály.