Ja si nemôžem pomôcť, ale XMLhell konfiguráky mi prídu šialenosť. Viď. ten tvoj:
<?xml version="1.0"?> <JWM> <!-- Tray at the bottom. --> <Tray x="0" y="-1" autohide="off"> <TrayButton label="JWM">root:1</TrayButton> <Spacer width="2"/> <TrayButton label="_">showdesktop</TrayButton> <Spacer width="2"/> <Pager labeled="true"/> <TaskList maxwidth="256"/> <Dock/> <Clock><Button mask="123">exec:xclock</Button></Clock> </Tray> </JWM>
a môj z IceWM
# Show task bar ShowTaskBar=1 # 0/1 # Task bar at top of the screen TaskBarAtTop=1 # 0/1 # Keep the task bar below regular windows TaskBarKeepBelow=0 # 0/1 # Auto hide task bar after delay TaskBarAutoHide=0 # 0/1 # Auto show task bar when fullscreen window active TaskBarFullscreenAutoShow=1 # 0/1 # Show clock on task bar TaskBarShowClock=1 # 0/1
Jak už jsem psal, bylo by to na složitou diskusi, která by nejspíš nic nepřinesla. Je to jeden z důvodů, proč se použila metoda rozdělení konfigurace do jednotlivých dílčích souborů, protože se vše docela zjednoduší. A navíc - konfigurace se pořádně provádí stejně jenom jednou, potom se už jenom trochu upravuje a hlavně kopíruje jako celek
Ja ťa úplne chápem že máš rád svoje obľúbené vytunené WM, som rovnako postihnutý, no prehľadné okomentované konfiguráky sú pre mňa naozaj kľúčová vlastnosť.
Na hranie si s nimi nepotrebujem XMLeditor, alebo nejaký špecializovaný editor pre daný konfigurák, ale stačí mi cat, grep, nano, vim.
Sám si píšem aj Bash skripty, čo je zas vlastne len texťák s poznámkami.
Jak som to tak ladil, skončilo to pri vlastnom distre :)
https://github.com/KERNELULTRAS/LegacyIce-antiX
Jestli neco v tuxu chybi, tak prave jednotna, a centralne nejakym toolem spravovatelna konfigurace, coz jinak nez v XML rozumne neudelas (protoze to muze rovnou snadno validovat povoleny hodnoty, aniz by to nutne muselo znat konrektni soft).
Zaroven zachovavas moznost to proste editovat jako textak, bys samo s mirne vetsim mnoztvim vopruzu.
Tim netvrdim, ze se textova varianta ma znicit a zahodit, ale bylo by fajn, kdyby kazda vec umela i to XML. Nemusel bys pak resit, ze nekde je komentar # jinde ;, nekde na mezere/radku nesejde, jinde jo ... zaroven by ti tool moh paradne naservirovat popis kazdyho nastaveni ...
Není mi moc jasná cílová skupina čtenářů. Na jedné straně se půlka jednoho dílu věnovala konfiguraci zsh krok za krokem a výpisy jsou prezentovány formou screenshotů, místo aby to bylo jako textový výpis zařazeno přímo v článku. Takže to vypadá jako seriál pro úplné začátečníky, kteří budou postupovat přesně podle obrázků. Na druhou stranu se se jako správce oken používá „jakési“ JWM a v článku se dočteme: Diakritické znaky také sice „fungují“, ale protože není v konzole nastavené jejich zobrazování, tak vypadají poněkud „nezvykle“. To nám ale nemusí nijak vadit, protože se v konzole diakritika moc nepoužívá. Což zase vypadá jako zaměření na tu část hardcore geeků, pro které jsou nějaké čtverečky v konzoli pod jejich rozlišovací schopnost a za maximální ústupek „normálním lidem“ považují to, že komunikují pomocí ASCII a ne v hexa kódech.
Pokud bych byl uživatel, který o Linuxu nic neví a chce postupovat podle návodu, u kterého se nemusí přemýšlet, budou pro mne podezřelé už screenshoty se čtverečky, a JWM a „rozbitý font v konzoli“ by mne odradily definitivně. Když se na to dívám jako dlouholetý uživatel Linuxu, který by chtěl Arch vyzkoušet, jsou pro mne ty dlouhé odbočky nezajímavé a způsobují, že se o samotném Archu dozvídám po velmi malých dávkách – zsh podle toho návodu konfigurovat nebudu, protože ho používám už 15 let, JWM určitě instalovat nebudu, a jak v Archu systémově nakonfigurovat český font v konzoli si budu muset zjistit jinde, protože bych se musel stydět, kdybych měl v roce 2016 počítač s Linuxem, který správně nepodporuje lokalizaci.
A to mi připadá škoda, protože seriál je zajímavý, autor píše dobře, akorát to zatím vypadá na nekonečný seriál o tom, jak zcela neznalý uživatel může získat identickou kopii systému Jaromíra Vojtaje, ze kterého by každé dva měsíce mohl vyjít jako jeden článek digest pro mírně pokročilé uživatele.
fonty..
tady: https://wiki.archlinux.org/index.php/fonts#Persistent_configuration
a tady: https://wiki.archlinux.org/index.php/Mkinitcpio#HOOKS
už jsem to tam psal k minulému dílu ...
https://www.root.cz/clanky/distribuce-arch-linux-graficke-prostredi-konfigurace-a-spusteni-wm/nazory/vlakno/5/