Firefox 1.0.0? Gnome 2.8? KDE 3.3? RPM? Kde boli posledny 1 rok?
Pre koho je tato distribucia urcena, mne sa zda byt o nicom, tak isto ako cely clanok.
nechci ti sahat do svedomi, ale tohle bych rekl ze jsi mimo misu.
Nikdo tu netvrdi ze jsou tam posledni veci.
Jak to vidim ja je ze je to distribuce urcena predevsim pro klikare co prechazeji z windows a mezi nami na tohle je udelana pomerne pekne ... zadne problemy se stabilitou ala fedora, zadne problemy s lokalizaci ani s hw jsem nezaznamenal a to ho zkousim (upozornuji zkousim = podrobuji hloubkovemu zkoumani),jelikoz hledam nejaky pomerne user friendly distro pro par lidi co by radi s linuxem zacali.
Co se tyka lidi co by radi presli na linux ale meli stale po ruce jejich ala windows
navyky, ale jiz se odhodlali k instalaci plnohodnotneho linuxu tak si myslim ze aurox je pomerne dulezity mezistupen ...
tak a ted cekam kamenovani :)
Keby uzivatelia vydeli buglisty uvedenych programov, asi by ich presla chut ich pouzivat. A urcite by som nepouzival firefox 1.0.0.
Cela ta distribucia je o nicom, uz zivotny cyklus fedory sa mi zda rychly, a oni su uz dokonca na verzii 11. Kebyze som zacinajuci pouzivatel, asi si dam ubuntu, tiez nic moc, ale aspon mi poslu cdcko zadarmo a nemaju na amaterskej stranke ako prvu vec odkaz na nefungujuci internetovy obchod. Ako zacinajuci linuxak by som mal z tej stranky velmi zly pocit. Alebo si dam knopixa a nebudem musiet nic instalovat. Alebo si najdem milion vyhovoriek aby som sa tomu nepodarku vyhol.
Kebyze som uz trocha pokrocily pouzivatel, mozno si aj precitam diskusiu pod tymto clankom, necham si poradit od skusenejsich ktory mi tiez poradia aby som od tohoto dal ruky prec.
Jedny slovom cely ten clanok bol bezduchy, takisto ako tento thread a cela ta "distribucia".
Potom se omlouvam a svuj predchozi prispevek beru zpet.
Je fakt ze jsem se k te distribuci dostal nahodou pri odberu linux+ a z tech distro co mam k dispozici doma se mi jevila jako nejmene problemova.Ovsem od vcerejska jsem si neco nastudoval ohledne verzi apod. a zjistil ze v zasade mate pravdu.
Jeste jednou se omlouvam.
S pozdravem Saevar_dc
Můžeš mi ty osle říct, proč zde uvádíš verze programů z jakési pradávné vývojové verze, 10.2, kydy mezitím byla vydána 10.3 a 11.0, přižemž v té 11.0 je už např. gcc 4.0.1 KDE 3.4.1 nebo OpenOffice.org 2.0?
Tak zaprvé, mohl byste se vyjadřovat slušně..to samo o sobě vypovídá o vaší inteligenci. Ale nechme toto stranou. Ototiž hodně záleží na tom, kdy byl článek napsán, a pokud byl napsán v době, kdy byla nejaktuálnější verze 10.2, tak tam hold nic novějšího zákonitě být nemůže. To je administrativní věc roota. Nehledě na to, že OpenOffice.org 2.0 jsou stále ve vývoji (verze rc2). A o stabilitě ostatních vašich příkladů bych taky polemizoval. Přeji krásný den:)
Jesti je to rok starý článek a popisuje víc jak rok starý stav, má to být v článku uvedeno a nemá se vydávt za aktuální.
A o stabilitě ostatních vašich příkladů bych taky polemizoval.
To klidně můžete (měl jste to udělat v tom článku), s problémem to nemá nic společného, aktuální ostrá verze Auroxu obsahuje verze které jsem uvedl.
Váš článek je k hovnu. Uživatele, které zajímají nejnovější verze programu od Auroxu odradí. Uživatele, kteří mají radši vyzrálejší a stabilizované verze budou nemile překvapeni, že Aurox je pro uživatele toho prvního typu.
To je tak, když se pera může chytit každej nezodpovědnej dement, který si neověřuje informace.
Souhlasím s Adamem, k čemu Váš článek je, pane Matys, včetně formuace (k hovnu a ke všemu ještě out of date). A o smysluplnosti vašeho případného dalšího psaní bych taky polemizoval.
Bohuzel nekdy se pro formu zapomina na obsah. Vsimate si politiku? Ti velmi dbaji na formu, ale obsah je o nicem. Tento clovek je lepsi, obsah jeho sdeleni ma, forma pokulhava. Ale coz? Nikdo neni dokonaly.
mohl byste se vyjadřovat slušně..to samo o sobě vypovídá o vaší inteligenci.
Cože? Nesmysl. Inteligence a slušnost spolu souvisí jen velmi vzdáleně. Inteligentní člověk vůbec nemusí být slušný a naopak. Na druhou stranu, asi se shodneme v tom, že si vážíme obou těchto vlastností. :)
Mel jsem Aurox - Azurite. V te dobe jsem mel u pritelkyne pocitac PII/566/512MB bez internetove konektivity. Aurox byla asi nejlepsi (nebo alespon me znama) cesta, jak nainstalovat nejaky desktop s veskerou podporou multimedii. Rok jsem tam krasne zivoril. Palil CD, poslouchal muziku, koukal na filmy, synovci parili gamesky....docela fajn. Po roce a neco jsem zkusil update, protoze par musek Aurox mel (nebezel spravce HW v Gnome, mplayer byl defaultne v polstine;o) atd...). Kupodivu - nic. Ted kdyz uz inet je sla tam plnohodnotna Fedora + freshrpms - a je to lepsi. I kdyz v te dobe jsem byl rad za distro jako je Aurox.
P.S.: chapu, ze spousta veci asi vyresit sla, nicmene se mi nejak nechtelo - no a bez netu se takove problemy resi tezko...alespon me :o)
Mohl by ste definovat relaci "shodný" ve větě: kancelářský balík OpenOffice.org shodný s Microsoft Office ? Protože běžný význam slova "shodný" tam moc nepasuje.
Viděl bych to tak, že jde o chybný překlad z polšitny, kde "zgodny" kromě "identický" znamená i "snášenlivý" tedy i "snášející se," tzn. "kompatibilní".
Kdysi jsem si koupil Aurox. Bylo to v dobe, kdy jsem potreboval nutne neco napsat na pocitaci, chciply mi windows a ja windowsar jsem doufal ze mi Aurox pomuze. Nicmene veskere pokusy nabootovat z CD skoncily hlaskou neco jako Loading vmlinuz a zustalo to tak nehybne nasledujicich par hodin, nez mi dosla trpelivost, za posledni penize (byl jsem tehdy nezamestnany) jsem si dojel koupit mandrake a pak to slo... Dotycne CD, prodavane za penize neslo nikomu u koho jsem to zkousel. Mozna vadne CD, mozna blba distribuce.
Druha zkusenost s Auroxem byla, kdyz jsme se pokoseli ho pouzit jako distribuci pro server Interentove skolicky pro seniory. Tragedie, des, hruza, placici deti a hromady obeti... stridali se u toho jeden linuxovy odbornik za druhym a vsichni odchazeli se slovy "zmente distribuci". Po nasazeni Sarge vse slapalo.
Verdikt: Aurox uz mi nesmi do domu!!!!
xaint@seznam.cz
To je vaše volba. Já používám Aurox od verze 9.0 a mám s ním ty nejlepší zkušenosti. Imho je to ideální distro na desktop. Výborná lokalizace a podpora multimédií. Po jeho nainstalování všechno funguje, včetně přehrávání mp3 nebo DVD, což v jiných distribucích nefunguje.
Jojo ... nevim, od jake verze zkousel Aurox pouzivat xaint, ale taky bych nezkousel distribuci, u ktere me minula verze takhle zklamala, kdyz jsem si nasel lepsi ... prestoze objektivne je jasne, ze se ta distribuce mohla zlepsit ...
Mam Gentoo, prehravani mp3 i DVD mi funguje. Pravda, na takovem debianu (potato tehdy tusim) s tim byly nejake problemy (ktere jsem resil tim, ze jsem mplayer doinstaloval rucne ze zdrojaku).
A podle mě je to nejleší distro, odladěná a stabilizovaná fedora s řadou vylepšení. Doporučuji pro ty, co chtějí počítač pro práci a pro zábavu a ne se v něm pořád šťourat a přitom nechtějí Windows.
"odladěná a stabilizovaná fedora" se odjakživa jmenuje RedHat Enterprise Linux. Jeho zdarma-klon se jmenuje CentOS. A ten bych doporučil raději než Aurox.
A dostáváme se k zásadní, dosud nevyslovené otázce: proč zrovna Aurox? V čem je lepší, než Mandriva, Fedora, Suse? Připadá mi, že se snaží vykrývat přesně tentýž segment trhu.
(Ono zase, ne že bych tyto distribuce nějak cenil. I naprostému BFU bych stejně radši dal na desktop Gentoo, ve kterém bych se prostě tak brutálně dlouze a hluboce pohrabal v konfiguraci, že by to nakonec vypadalo a ovládalo se úplně stejně jako Win XP a výhodou by bylo, že oproti Mandrivě a spol. by to bylo místy i několikanásobně rychlejší. Jsem zastáncem důsledného oddělení uživatelů od správců. Když je někdo uživatel, co jen kliká na ikony v KDE, je mu jedno, jestli tam má Aurox nebo Gentoo. Pro mě jako správce jeho stroje je samozřejmě v Gentoo mnohem pohodlnější administrace.)
Všechno v tomto příspěvku je těžce a krutě subjektivní, a to vědomě - nejedná se o pokus o vyvolání flamewar.
Proč zrovna Aurox?
Funguje to, je to výborné pro začátečníka, který po celkem bezproblémové instalaci najde všechno, co může chtít (vypalování CD, přehrávání DVD, mp3, OpenOffice, přístup na web, grafika - použitelný implicitní prohlížeč obrázků narozdíl třeba od Ubuntu) - zkrátka začátečník sedne a jede.
Celkem slušně aktualizují, takže nemá cenu vyčítat článku zastaralost - stačí podívat se na datum jeho napsání a když chcete, tak i na datum vydání poslední verze Auroxu.
Některé verze se povedly víc a jiné míň, jako u všeho. Já ho mám na desktopu a je výborný, na notebooku ovšem je to jako dávat kočce pilulku .. Nic moc. Jenže které distro bude na notebooku dokonalé? (Rád si dám poradit vasek005b @ volny.cz). Poslední live verze mi chodily všude.
Má menší hardwarové nároky než Suse, ale to platí o spoustě distribucí. Jeho síla je opravdu hlavně tam, kde se nechcete moc vrtat v systému a přitom mít fungující PC. Slabiny dle toho - jiný soft formou rpm přidáte snadno, ale aktualizace stávající distribuce nebo nějaký nástroj pro správu verzí a instalovaného softu jsou zřejmě záměrně potlačeny až k nepoužitelnosti. Zbývají rpm balíčky nebo update po vydání nové verze. A vůbec trpět bude ten, kdo si chce systém kompletně upravit podle svého - ano,jde to, ale různé nestandartní nebo nezjevné drobnosti to docela ztěžují.
Nakonec o mě - používal jsem docela spokojeně Suse, ale kvůli hardware jsem nemohl přejít na novější distro. Po testování Debianu a dlouhém marném úsilí o práci v Ubuntu jsem zatím skončil u Auroxu. Aurox velmi doporučuju na stolní pc a to zejména těm, kdo chtějí používat PC a ne hrát si s linuxem :-).
Nevím ale, jestli u něj zústanu i nadále, mám stále větší chuť si systém upravovat po svém a tak možná časem změním distribuci.