Proč zrovna Aurox?
Funguje to, je to výborné pro začátečníka, který po celkem bezproblémové instalaci najde všechno, co může chtít (vypalování CD, přehrávání DVD, mp3, OpenOffice, přístup na web, grafika - použitelný implicitní prohlížeč obrázků narozdíl třeba od Ubuntu) - zkrátka začátečník sedne a jede.
Celkem slušně aktualizují, takže nemá cenu vyčítat článku zastaralost - stačí podívat se na datum jeho napsání a když chcete, tak i na datum vydání poslední verze Auroxu.
Některé verze se povedly víc a jiné míň, jako u všeho. Já ho mám na desktopu a je výborný, na notebooku ovšem je to jako dávat kočce pilulku .. Nic moc. Jenže které distro bude na notebooku dokonalé? (Rád si dám poradit vasek005b @ volny.cz). Poslední live verze mi chodily všude.
Má menší hardwarové nároky než Suse, ale to platí o spoustě distribucí. Jeho síla je opravdu hlavně tam, kde se nechcete moc vrtat v systému a přitom mít fungující PC. Slabiny dle toho - jiný soft formou rpm přidáte snadno, ale aktualizace stávající distribuce nebo nějaký nástroj pro správu verzí a instalovaného softu jsou zřejmě záměrně potlačeny až k nepoužitelnosti. Zbývají rpm balíčky nebo update po vydání nové verze. A vůbec trpět bude ten, kdo si chce systém kompletně upravit podle svého - ano,jde to, ale různé nestandartní nebo nezjevné drobnosti to docela ztěžují.
Nakonec o mě - používal jsem docela spokojeně Suse, ale kvůli hardware jsem nemohl přejít na novější distro. Po testování Debianu a dlouhém marném úsilí o práci v Ubuntu jsem zatím skončil u Auroxu. Aurox velmi doporučuju na stolní pc a to zejména těm, kdo chtějí používat PC a ne hrát si s linuxem :-).
Nevím ale, jestli u něj zústanu i nadále, mám stále větší chuť si systém upravovat po svém a tak možná časem změním distribuci.