Jistě, používám FB, Google mail např., ale JEDNAK tu mám jistá nastavení jak omezit sdílení osobních informací (např. poloha, historie) se touto službou či jejími dalšími uživateli. A myslím, že se tomu dá i nějaké míře věřit.
V tom je ta pointa. Pokud poskytovatel služby hraje fair play, je už vše ostatní jedno. To, že máte na webu zaškrávátko na ochranu soukromí, nezajistí, že data nemá poskytovatel k dispozici. Má. Má jich i tak spoustu.
Výrobci operačního systému - i toho "necloudového" musíte důvěřovat, že data nedoluje a neodesílá.
Jste pořád na poli důvěry. Aby to mohlo být uvěřitelné, musí v první řadě existovat zákony, které Vás ochrání rychle a účinně ve chvíli, kdy druhá strana pravidla poruší. Ta chybí, jsou nedokonalá. Není dodnes pořádně vynuceno, aby poskytovatel dával možnost využívat službu a zároveň nesměl data využívat. Většinou je to postaveno tak, že když nesouhlasíte, tak jděte pryč. Až ve chvíli, kdy budete moci používat službu (třeba s pochopitelnými omezeními), ale s ochranou Vašich dat, pak teprve budete mít na výběr.
Btw. a to jsem úplně zapomněl na to, jak tu někdo psal, že se používání takového OS může dost finančně prodražit nějakým tučným měsíčním výpalným. Ale to už je jen taková třešnička na dortu.
Nevím, ale všechno myslitelné dohromady vyjde tak na 50 EUR měsíčně, když se člověk opravdu hodně moc rozšoupne, pořídí si vše v cloudu. Dá se mluvit o tom, že je lze uspořit, ale podle mě to není "tučné výpalné".