Stále jsem sémantickému desktopu nějak nepřišel na chuť. Pokoušel jsem se používat aspoň tagy a popisy souborů, ale narazil jsem na problémy s diakritikou.
Myslite si, ze jste asi moc vtipnej, OMG :O
Ten 'bug' co mam na myslis, byl oficialni bug u verzi Kubuntu 10.x, nikde jinde ani v LinuxMINT ani v Debianu to Dolphin nedelal!
...cim to asi bude, Hamlete, porad...
Od te doby *Buntu nepouzivam, protoze ztratil u me veskerou duveru :-()
A jednalo se o bug, kdy kdyz jsem mel ve slozce htm(l) soubory a nahodou jsem projel nad nima mysi, do aleluja, t.zn. ne jedno ale desitky modalnich oken se mi otevrelo s dotazem, cimze ma ten htm zobrazit v nahledu ! :O
Pomohlo jen F11 nebo vypnout zobrazovani nahledu, OMG :O
Jeste jednou dik za vtipny 'recnicky' dotaz.
Nevim co Vam prijde na mem prispevku vtipneho. Takovy problem jsem nezpozoroval, protoze html soubory nepouzivam.
Bugy co najdu vetsinou hlasim. Pokud uz je hlasil nekdo prede mnou, muze byt workaround (upravit konfigurak, zakazat funkcionalitu, pouzit starsi/jiny balicek), pripadne budou opraveny v budoucnu.
btw: "recnicky" dotaz pouzivam casto, ne kazdy hleda chybu u sebe.
že zavedení Dolphinu do KDE místo osvědčeného Konqueroru bylo jednoznačně krokem zpět. Připomínám naprosto zoufale idiotské řešení ovládání externích médií, kdy pro ta se po automountu ukáže v prostředí KDE více ikonek (plocha Dolphinu, postranní lišta Dolphinu a lišta na spodku obrazovky), ale pouze jedna z nich otevírá dialog k jejich odpojení. Navíc Dolphin jen nekvalitně dubluje funkce Midnight Commanderu a "sémantický desktop" to je pro mě naprosto bezcenná věc; osobně by mě zajímalo, jestli se najde vůbec někdo, kdo to smysluplně používá.
Zde bych si dovolil nesouhlasit. Každé připojitelné blokové zařízení se zobrazí v Device Notifieru (plasma widget v trayi), kde KDE nabídne několik činností, které by mohl uživatel chtít se zařízením provést, včetne (un)mountu. V Dolphinu se zařízení zobrazí na panelu Places, odkud lze po pravém kliknutí na zařízení vybrat položku unmount.
Smysluplně používám Dolphin od KDE 4.0 a i když Nautilus a částečně i Thunar či PCManFM se mu celkem vyrovnají, je pro uživatele KDE solidní volbou hlavně kvůli tomu, že je plně integrován do KDE.
Asi sa už dosť opakujem, ale najviac mi vadí na Dolphine pomalosť - veľmi dlhý štart a hlavne veľmi pomalé zobrazovanie náhľadov - či už obrázkov alebo pdf súborov. Spravil som si porovnanie - adresár so 100 fotkami: na KDE Dolphin zobrazuje náhľady 14 sekúnd, pri použití GNOME a Nautilus zobrazené za 3 -4 sekundy.
Chcel by som sa spýtať, keďže som doteraz nepochopil, načo je dobré tagovanie súborov (chápem, že bloggerská stavovská hrdosť vyžaduje príspevok s názvom "Funny cat" označiť tagmi "funny" a "cat"), ale nevidím žiaden dôvod, prečo to robiť na desktope, keďže nie som úplný idiot. Tak som sa rozhodol vypnúť v nastaveniach KDE Nepomuk. Odvtedy mi však každé ráno pri štarte KDE vyskočí upozornenie, že Nepomuk nie je zapnutý, a že ako si to takto vôbec predstavujem. Neviete niekto poradiť, ako tú otravnú hlášku vypnúť? Vopred ďakujem.
Hláška o tom, že Akonadi nemůže pracovat s nepomukem? Zkus tohle: http://www.tweakhound.com/2011/11/25/opensuse-12-1-taming-akonadi-nepomuk/
hlavně "Turning off Nepomuk and Removing Akonadi Agents".
Znam jednoho testera kteremu to zjednodusuji vyhledavani v dokumentaci. Je to diky tomu, ze ma dokumentaci rozstrakanou na ruznych mistech. V Mailech, v Jabber historii, DOC-ech atd. semanticky desktop spolecne se strings, mu pak umoznuje pomerne snadno dohledavat dokumentace z ruznych zdroju. Tagovanim pak muzete jednotlive zdroje poskladat k jednotlivim ticketum. Ale je to jediny clovek ktereho ve svem okoli znam, ze to pouziva.