Názor k článku Dopouští se Linus Torvalds verbálního zneužívání? od NULL - Ne. Závislost na dávkách nevadí, pokud na ně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2016 13:00

    NULL (neregistrovaný)

    Ne. Závislost na dávkách nevadí, pokud na ně máš - normálně, ne na dluh.
    Problém je v tom, že když se díváš na dnešní stát (státy), tak je to jako by jsi se díval na zeď, na ní byl nápis "strom" a ty jsi se divil, že nenese ovoce a pak řekl, že strom nefunguje a jako důkaz dal tu zeď s nápisem strom.
    Stát vznikl lepší alternativa zřízení oproti šlechtickým autokraciím, když už byly neudržitelné ( jednak kvůli odporu lidí, ale také kvůli vzrůstající složitosti řízení, kterou jedna zaujatá vládnoucí větev nezvládne ) a někdy někdo měl ideál - "Stát je tu pro lidi má se o ně postarat - zdravotnictví, policie . . . . " - a někam to i zapsal, ale spíš si myslím, jže to byl jenom slib nebo chvástání.
    Ve skutečnosti je tu stát proto, aby tě zaevidoval, vzdělal pro tvé pracovní nasazení a další pohyb ve státě a pak z tebe těžil energii, kterou za ty roky dáš do celé té práce. Pokud se protivíš nebo obtěžuješ ostatní výrobní jednotky (občany) zavřou tě, pokud jsi nemocný, tak si tě, svou investici/pracovní jednotku ošetří atd, atd, atd. Tento systém je svou jednoduchostí důmyslný. Nelze tvrdit, že každý ministr a tak tohle ví a nebo aspoň vnímá, ale tím že má dané hranice, tak tím se zařídí to, že nikdy nepůjde proti skutečnému účelu státu. A jestli je jednou více dávek, nebo 5 let poplatky ve zdravotnictví, na tom nezáleží. V podstatě o proti monarchii se změnil jenom management. . . Nehodnotím jestli je to dobře, uržčitě je to lepší než za faraonů, ale jde o účel . . .
    A zde se dostávám k tomu, proč to píšu - zájmem státu není vymítit chudobu. To je zájmem občanů, spíše stejně hlavně idealistů. Zájmem státu je vybrat daně a odstranit či uklidit neposlušné výrobní jednotky ( občany ) aby se ostatní nebouřili a v klidu pracovali. Proto se ti zdá, že si s tím stát neumí poradit, ale jde o to, že stát to ani tak nezajímá - jenom v mezích, aby udržel chod. Spíš je to dobré volební téma a pak se na to nějaký ten groš dá. Vem si třeba školství. Tam se nevychovává k vlastnímu rozumu, pochopení, poctivosti atd. tak jak po těchto vlastnostech všichni voláme. Stát si na 15 let vezme dítě a denodenním programem ho naučí základní dovednosti nutné pro asociaci a práci, ale také poslouchat a neodporovat a zařadit se a nevybočovat z řady a to pak sebou nese různé málo viditelné aspekty, které se projeví třeba u voleb, kde jsou lidi naučeni naslouchat autoritám a věřit a vybrat si z daných možností aniž by uvažovali o dalších nebo jiných. Příkladem budiž uprchlická krize. Všichni čekají až to EU vyřeší a zdá se jim, že EU nedělá nic, jenže EU chce ty lidi tady a v tomto ohledu udělala opravdu hodně. A tak je to i s tím státem. Proto věta "stát nedokáže chudobu vymítit . . . " je mylná. Z toho pak pramení to rozčarování nad fungováním "demokratického" státu, protože zadání jeho fungování vidí lidi milně a proto se jim nezdá, že by měl odpovídající výsledky . . .