Vlákno názorů k článku ElcomSoft je nevinen od Vojta - "Nicméně nějakým problémům se stejně možná nevyhnou. To,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 12. 2002 13:03

    Vojta (neregistrovaný)

    "Nicméně nějakým problémům se stejně možná nevyhnou. To, že jsou nevinni, totiž nutně neznamená, že jim bude americkými úřady v budoucnu uděleno vízum pro vstup do USA, či že nebudou v budoucnu pečlivě sledováni."

    Nebo je nekdo zastreli. Pripadne na ne spadne letadlo. Muze autor objasnit, kde vzal tuhle konstrukci? Z jakych informaci vychazi? Nebo proste placa neco, aby mohl zase nejak strhat ty nenavidene USA?

  • 19. 12. 2002 14:02

    Radoomek (neregistrovaný)

    Dotaz na Alexandra Katalova CEO ElcomSoftu:

    ...
    Asked whether he plans to return to the U.S. in the future -- without the indictment compelling him to travel -- Katalov says he'd like to "but it's up to the U.S. Department of State whether I can get a visa." The start of the trial was delayed for a second time a few months ago when the U.S. Embassy in Moscow denied visa applications for both Katalov and Sklyarov to attend the trial.
    ...

    Soudě podle toho, že Dmitrij Skljarov i Vladimir Katalov meli velke problemy dostat vubec US viza tak, aby mohli byt u soudu, je IMHO tato cast konstrukce "o moznych problemech" pomerne opravnena.

    Stran pečlivého sledování ... obávám se, že to se netýká jen těchto dvou, ale ano toto je čirá doměnka. Nicméně ... vzhledem k tomu jak byl Dmitrij zatčen na konferenci, myslím, že už sledován byl tenkrát, či ne?

    Opravdu jsem nečekal, že tento článek by mohl vzbudit takovéto ohlasy proti Americe. Je sice prvda, ze zejména v poslední době schválili plno zákonů, které mě nanadchly, ale jejich soudci je obvykle vyloží dobře. Navíc v USA funguje to, že zákon může být předělán na základě ohlasu od občanů, což u nás je čirá teorie. To, že jejich soudnictví funguje, dokazuje i to, že mezi jejich zákony jsou desítky úchylných věcí typu: zákaz líbání pod lucernou po 20:00 a přesto za to nikdo nejde sedět. Navíc v USA, když někdo spáchá zločin, tak dostane trest, v ČR jde na pár let do hotelu, viz ten maník Ježek, co umučil dceru a dostal 12let, ve srovnání s tresty za vraždu 1.stupně v USA.

    ElcomSoftu byl IMHO neprávem souzen dle amerických zákonů, nicméně soud ho uznal nevinným. V čem musím souhlasit s ostatními příspěvky, je to, že USA si snaží vydupat mnohem větší práva na mezinárodní scéně, než odpovídá "demokratickému" pojetí. Ale protože i dnes platí právo silnějšího a bohatšího, tak to tak prostě je. Pro většinu američanů, a pro plno dalších lidí (viz tisíce imigrantů) je USA perfektní země a já na tom nevidím nic špatného. To ale k velkým imperiím prostě patří, stačí vzpomenout Římskou říši. Jenže ti mimo impérium to tak nemusi videt a i to k tomu patří (viz Al Kajda). Takový je život. Rozhodně ale není pravda, že bych se do USA chtěl nějak navážet ... pravda, mel jsem takové období, ale to uz me dávno přeslo:)

    Jenže dnes mnohdy nezáleží ani tak na tom, co se napíše, jako spíš na tom kam, a kdo to čte (viz: Aféra s volbou Miss World).

  • 19. 12. 2002 16:37

    Vojtech Hala (neregistrovaný)

    Souhlasim s Vasim prispevkem. Americke soudy funguji a to je dobre. A je fajn, ze ElcomSoft byl zprosten viny. Vsak taky zrejme nezpusobil Adobe zadnou skodu a naopak zretelne upozornil na bezpecnostni diru, kterou je tudiz mozno opravit. Co se mi ale nezda, ze ruska firma muze byt souzena americkou justici. Nechapu, proc by tomu tak melo byt a vubec se mi to nelibi.

  • 19. 12. 2002 17:33

    Anselm (neregistrovaný)

    Jak americke soudy funguji je nazorne videt na prikladu, kdy jakasi pani vysoudila na Filipu Morrisovi sumu prekracujici nas cely statni rozpocet za to ze kouri. Ja kourim startky a kazdy rano z toho kaslu. Zazaluju Tabak Kutna Hora a.s. o par miliard a uvidime jak to funguje u nas...

  • 20. 12. 2002 9:36

    Radoomek (neregistrovaný)

    :) No holt u nas je lidske zdravi a zivot az hoooodne daleko za majetkovymi zlociny, aspon podle sazebniku tr. zakoniku. Takze to asi nepujde. Leda snad zazalovat Philipa Morrise, ci kdo to Tabak KH vlastni, v USA ale nejsem si jit, zda to jde. Navic pokud nemate v zaloze jednu dve tri rakoviny, tak to moc optimisticky pro vyhru v takoveto pri nevidim.

  • 20. 12. 2002 9:52

    Richard Bukovansky (neregistrovaný)

    No, myslim, ze jste v tom pripade bez sance, protoze si vemte, ze jak velky je na krabicce text onoho slavneho varovani ministerstva. Pokud se nepletu, na pravych Marlborech (vyrobenych v USA pro kuraky v USA) nic takoveho neni... Tudiz u nas jste informovan, ze koureni poskozuje zdravi (a je to vase minus, ze kourite - ale nebojte, nejste sam, ja taky :o) ), kdezto v JUESEJ :o) ne...

    Tam je totiz bohuzel mozne i to, ze jakasi pani vysoudila tezke miliony na tom, ze v navodu k mikrovlnne troube nebylo uvedeno, ze se v tom nesmi susit psi (byl zmokly po prochazce v desti a pani ho chtela ususit, tak ho soupla do mikrovlnky)... Mam informace, ze v kazdem novem manualu k mikrovlnce ve Statech je toto vyvedeno velkymi pismeny na zacatku...

    Nebo dalsi takovy prikladem je soud s McDonaldem o tom, ze neinformuji americke obcany, ze se po jejich jidle tloustne... :o) (Nejaky otec podal zalobu na McD. za to, ze jeho 14lety chlapec vazi 2 metraky...)

    Ale proc to tady cele pisu... Uz jsem nekde podobne shrnuti tohoto pripadu (ElcomSoft vs. DCMA) cetl, a tam jasne stalo, proc Adobe zazalovalo ElcomSoft pro porusovani DCMA. Je to celkem proste, jakmile neco takoveho prodate zakaznikovi (v USA jich pry bylo 8) ze zeme, kde plati nejaky podobny zakon, tak tim ten zakon "porusujete" (coz je ustanoveno v nejakem mezinarodnim zakonu o porusovani zakonu v cizich statech).
    Tudiz nenadavejte na Amiky, byly ve "svem" pravu...

    Ale jsem rad, ze je shledali nevinnymi - je jasne, ze DCMA (nebo snad DMCA?) je velmi spatne... To je totiz naprosto uhozene, ze kdyz se nekdo snazi najit v systemu slabinu a rekne o tom vyrobci daneho SW (a nikde to nesiri), tak oni jej klidne muzou zazalovat...
    8-OOO

    Co maji vsak na druhou stranu dobre, je jejich fungujici justice. A navic vetsinou vas neodsuzuje soudce ale porota, ktera se stava z ruznych lidi, kteri se jednohlasne musi dohodnout. Coz je asi vyhoda, pac podplatit jednoho cloveka neni problem, ale dvanact (nebo kolik jich v te porote sedi)?

  • 23. 12. 2002 12:28

    Jakub Moc (neregistrovaný)

    No ja bych jen upresnil, ze podle rozhodnuti odvolaciho soudu dostala misto 28 miliard dolaru "jen" 28 milionu. Uchylnost podobneho rozsudku je i presto vic nez zrejma... :-/