souhlasim s tim, ze "datumy" v tomto pripade je slovo, pri kterem stydne krev v zilach, ale nebyl bych tak prisny pri odsouzeni jeho pouziti.
pri bezne komunikaci databazistu je casto nutne rozlisit data ve smyslu informace a data ve smyslu "datumy". nez slozite opisovat terminy a trast se strachem pred nedorozumenim, je imho v jistych oblastech takovyhle jazykovy zkurvenec omluvitelny.
howgh.
Existuje fenomén ruské grafy. Autor se patrně snaží zavést nový fenomén a to ruské tabulky. Mohl bych vědět, co ta čísla v té tabulce srovnání výkonu znamenají, nebo je to jako s těmi ruskými grafy a je to tajné? Z článku není ani patrné jestli větší číslo znamená větší výkon nebo naopak.
Zdravim, chcem sa opytat ludi skusenych s pracou v Pythone. Chcem prejist z C na nejaky multiplatformny jazyk a zvazoval som Java, Python alebo C#, vyhral to Python koli licencii a napr. podobnosti s C, ale este mam jednu otazku:
1. Viem je Py je interpreter, ale je mozne nejako kompilovat zdrojak aby som trebars zakaznikovi mohol dat jeden subor a bezal by napr. vo Windows, druhy v Linuxe atd ? Ak ano, aky je potom vysledny kod velky a rychly? Ide o to aby som nemusel instalovat cely Python. Je to aj koli ochrane zdrojakov.
Srdecna vdaka za odpovede.
JJ