Souhlas- Kdyby to umělo ten slovník tak jsem hned zákazník. Určitě je mnoho "pokročilých" (věčných studentů)v cizích jazycích. Něco objednávat v amazonu atd se necítí, ale v českém obchodu by to objednal.
Určitě by většina populace měla mít potřebu se domluvit i jinak než česky... proč to nevyužít pro marketing ..
Co kdyby jste prodávali takové ty jednodušší anglické/ německé/ ruské knížky určené pro nerodilé mluvčí. (Ty úplně jednoduché se dělají třeba lichá strana v cizím jazyce a sudá v češtině ) Slovník "po ruce" v čtečce..
A přitom když si při čtení knížky v MOBI formátu označíte text, tak vám to nabídne Vyhledat ve slovníku, když to vyberete, tak vám to vyhodí, že slovník není vybrán. Vypadá to, že je schválně odstraněn, ale proč, to nevím. Také bych ho přivítal, chtěl bych se na čtečce učit anglicky.
Čítačka slovník nemá (podľa vyjadrenia jedného z predstaviteľov spoločnosti - vraj sú zameraní na českého čitateľa (asi preto čítačka predčíta v angličtine :-))
Neviem, či sa dá zakúpiť slovník. Odhadujem, že nie.
Áno, display sa leskne, treba zmeniť uhol dopadu osvetlenia na čítačku, potom sa to dá ...
spíše vytváříte non-problém. Pokud by se nalezla kniha v nějakém nepodporovaném formátu (hodně nízká pravděpodobnost), pak programy ke konverzi formátů jsou v dost širokém sortimentu zdarma na internetu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/databaze/ostatni/calibre/
http://download.cnet.com/Auto-Kindle-eBook-Converter/3000-10743_4-10907625.html
atp.
Jsem evidentně mimo, ale mám tu čtečku a koupila jsem si knihu, která je dostupná ve formátu epub, drm a mobi. Ale když to šoupnu do čtečky napíše mi to otevřete ve formátu adobe reader.
Registrovaná na drm jsem, ale stejně to čtečka nechce otevřít. Dělám něco špatně nebo je to vadný kousek?
Mě na čtečkách nejvíc zajímá: rychlost startu a výdrž baterie, ale výdrží baterie nemyslím počet otočení stran, ale jak dlouho vydrží čtečka zapnutá, bez otáčení stran. Mám ve zvyku čtečku nevypínat, což ne každá čtečka rozumně zvládá. Rychlý procesor by mohl naznačovat problematickou výdrž.
Také mi v článku chybělo, jaké audiformáty čtečka podporuje (OGG/Vorbis?, FLAC?), a v jakém pořadí je umí přehrávat - jestli je umí přehrávat po adresářích, nebo jen v pořadí, v jakém byly na čtečku nahrány, apod.
Nechci výdrž v hodinách reprodukce. Chci vědět, jak dlouho vydrží čtečka v idle režimu, tedy zapnutá, bez přehrávání hudby, bez otáčení stránek, bez aktivity. Já totiž čtečku nevypínám - chci číst hned když ji otevřu, ne čekat minutu, až se zapne a natáhne poslední čtenou knihu.
Co se hudby týče, úplně mi stačí vědět, jakým způsobem ji čtečka umí přehrávat. Jestli po složkách, řazeno dle jména souboru (použitelné) nebo v pořadí podle toho, co se na ni nahraje dřív (opruz, který mne trápí u mého Pocketbooku - tam nejsou vůbec žádné složky, všechna hudba je na jedné hromadě a ještě je to tam zpřeházené a musím používat fatsort - fuj).
Většina čteček (snad kromě nedávno recenzované Wexler Flex One) umí usínat. Platí to pro Start i třeba Kindle, ale i další. Vypnutí/zapnutí čtečky trvá obvykle kolem dvaceti třiceti sekund. Ale to není prakticky vůbec třeba absolvovat, snad jen při aktualizacích nebo totálním vybití zařízení.
Jinak se jen krátkým stiskem vypínače uspává, což trvá řekněme sekundu dvě. V uspaném režimu to nežere prakticky nic a vydrží měsíce. Po probrání je čtečka rovnou na poslední rozečtené stránce a dá se číst.
Usínání znám. Prošly mi rukou tři čtečky, první tuto funkci neměla, takže nevydržela ani 2 dny. Druhá (Jinke) nevím jestli byla schopna vydržet měsíc, ale tak tři týdny ano. Pocketbook, ač u něho inzerovali dlouhou výdrž, vydrží tak 1,5-2 týdny. Na měsíce jsem tedy štěstí neměl. Proto jsem se na to ptal.
Co se týče toho PocketBooku, tak tam minimálně u verze Touch usínání není. Nechá se tam zamknout display a nastavit dobu do vypnutí (maximálně 60 minut) - a pak se skutečně vypne, výstup z uptime po opětovném nastartování nabíhá od nuly. Na druhou stranu bootuje celkem rychle, od zmáčknutí vypínače do naběhnutí poslední čtené knížky jsem naměřil 12s. Možná proto taky výrobce uspávání neřešil.
Jinými slovy výdrž u něj nebude problémem usínání, protože nejdéle po hodině nečinnosti se úplně vypne. Spíš bych to viděl na horší poměr spotřeby a kapacity baterie. Předpokládám, že ostatní typy této značky na tom budou podobně...
Zkousel jsem to zbezne. Umi prehravat VMA, OGG a asi dalsi. Nahral jsem si tam lekce anglictiny v adresarove strukture, strukturu zachova a audio prehravac ji muze prochazet:) K poslednimu mistu poslechu se muzete vratit i pri cteni knihy a pustit si to napozadi (jednim klikem).
Jsem majitelem této čtečky a bohužel s ní mám jiné zkušenosti.
Podpora adobe drm sice v menu je, ale knížky koupené u ereading v ní neotevřu. Když jsem si v jiném obchodě stáhl několik knížek co jsou zadarmo tak jsem otevřel jen ty extrémně malé (kolem 20 stránek) větší knížku mi to otvíralo 15 minut a pak jsem ztratil trpělivost. Zkoušel jsem to vícekrát a vždy to bylo stejné. Všechny knížky byli ve formátu epub.
Navíc nevím jak se jim to povedlo ale místo tlačítka zpátky mám další tlačítko domů. (funguje jak má jen jiný symbol na tlačítku)
Dle recenzí co čtu jsem asi jediný a pošlu čtečku na reklamaci.
A abych jen nehanil, displej je opravdu rychlí a moc se nešpiní. Proti PocketBook Touch mám pocit že je to mnohem rychlejší. Propojení s obchodem je udělané přes webový prohlížeč, ale funguje pěkně a jednoduše.
Dobrý den,
registrace čtečky je doporučené dělat přímo z ní. Jinak toto není vyžadováno, pokud si nebudete kupovat knihy zabezpečené Adobe DRM. Takových knih, které jsou zabezpečené Adobe DRM je minimum. U většiny knih, cca 98% tato registrace není vyžadována.
Z http://www.kasa.cz/kredit-5000kc-na-e-knihy/
Dostupnost zboží NENÍ DOSTUPNÉ
:D
Tohle je samostatný kredit pro nákup knih, ten nás nezajímá. Nás zajímá kredit ve spojení se čtečkou.
Děkuji za recenzi. Jako laik, který má čtečku jen na čtení knížek, bych dodala, že i první čtečka E-readingu, bez wifi (Jinke V3+), byla pro běžného uživatele plně dostačující. Mám jí a jsem maximálně spokojená. Bez problémů přečetla všechny formáty i mobi. Je můj oblíbený a convertuju do něj vše. O nové uvažuji jen proto, že starší chci dát dceři. Recenze mi pomohla při rozhodování. Vzhledem k tomu, že se už týden snažím z E-redingu vydolovat návod k použití, je recenze pro mě přínosem. Pro mě je důležité aby obsluha byla jednoduchá, intuitivní,uměla česky a podporovala většinu formátů, což podle recenze je. Takže pro mě je volba jasná.
To úvodní menu mi nápadně připomíná PocketBooky a software pro čtení (FBReader + Adobe Digital Editions) také. O volbách překreslování nemluvě. Zajímalo by mě, jestli mají něco společného.
Co se týče FBReaderu, nevím nevím, tenhle čtecí software mi moc nesedí: MOBI sice přečte, ale většinu formátování - snad kromě kurzivy a tučného písma - podle mých zkušeností zahodí, takže člověk skončí víceméně s čistým textem. U ePUBu pro změnu nemá podporu vložených fontů, což by nebylo nic fatálního, kdyby pak alespoň šlo to písmo změnit. Bohužel na PocketBooku s posledním firmwarem mi v takovém případě FBReader vykreslí text jakýmsi hnusným sans-serifem a nijak nerespektuje ani ruční nastavení fontu ve volbách aplikace; v PC verzi se chová stejně, pokud člověk v nastavení nezaškrtne "Vždy použít uživatelské fonty". Jediná verze FBReaderu, která mi to nedělala, byla poslední verze pro Android.
Adobe Digital Editions pro změnu nemá u ePUBu podporu českého dělení slov (anglické dělení zvládá), neumí zobrazit kapitálky a aby respektovala okraje i nahoře a dole a ne jen po stranách, je nutné zasahovat v eBooku do CSS definic.
Řekl bych, že čtečkový software se stále ještě má kam vyvíjet a to, že čtečka deklaruje podporu dvaceti formátů ještě neznamená, že je skutečně použitelná. Docela mě v tomto směru zaujal tento názor, ohledně podpory formátů v různých čtečkách se s ním docela shoduju...
Popravdě, jsem asi divnej, ale vzhledem k tomu, že opravdu slušně vysázený text se mi čte výrazně lépe než to, co padá ze současných čteček, nakonec jsem skončil u praxe, kdy si MOBI/ePUB po zakoupení (případně stažení) převedu do LaTeXu a vysázím do PDF se stránkami o velikosti 8x10cm s půlcentimetrovými okraji; sice mi to hoďku-dvě zabere, ale vypadá to pak stejně na Kindlu i na PocketBooku, nemusím se dívat na ty typografické zpotvořeniny a navíc mám u Pratchetta poznámky pod čarou hned na očích. :-) Sice si, až mi začnou odcházet oči, nezvětším písmo, ale když mám zdrojáky, je případné přesázení větším fontem otázkou chvilky. A co jsem přešel od Kindlu na PocketBook, už mi ani nevadí, že Kindle nezvládá v PDF pracovat s odkazy a rejstříky... :-)
V LaTeXu to bude dost opruz, protože dvipdf je "natvrdo" nastaveno na velikost stránky A4 a jeho dokumentace, byť v češtině, je natolik mizerná, že z ní úpravu velikosti stránky nevyvěštíte.
Musel byste příslušně zvětšit všechny použité fonty (tj. v podstatě překopat stylový soubor, který použijete).
V čistém TeXu stačí před začátkem textu vložit \magnification=\magstep3 a máte sice A4, ale s tak velkými písmenky, že bude čitelná po zmenšení na čtečkovou stránku (a až přislepnete, dáte \magstep4). Musíte ovšem používat fonty z Computer Modern, respektive jejich české verze (které mají tuhle velikost předdefinovanou), případně explicitně zkompilovat fonty jiné na vhodnou velikost, pokud je hodláte použít (= pohrabat se v metafontu, budiž vám lehký).
Případně můžete nadefinovat svoje styly holého textu, nadpisů atd. s většími fonty, podle toho, co se vám nainstalovalo s TeXem nebo podařilo postahovat z repozitářů.
Nicméně myslím, že použití české verze Computer Modern a celkového zvětšení písma je cesta nejmenšího odporu, zejména pro beletrii. Někde budete muset řešit problém moc krátkých řádků, které TeX nebude umět zalomit (=ručně doplnit dělení některých slov, které zabudovaný algoritmus českého dělení nezvládá), v extrémním případě (třeba citáty u nadpisů, jdoucí jen přes část délky řádku) explicitně povolit sazbu "na praporek".
Možná ještě jeden hack: Když chcete nějaký větší font, který není v dané velikosti v systému nainstalovaný, nadefinujte si ho v LaTeXovém souboru a spusťte cslatex pod rootem. Ten má lépe vyřešené automatické vygenerování fontů v nové velikosti než plainTeX, a jakmile je font v dané velikosti v systému, může ho užívat i ten plainTeX. Ale na tu kompilaci právě potřebuje rootovská práva, protože nový font zapisuje někam do /usr/share/texmf ..., kam user zapisovat nemůže.
Přesně tak, velikost nastavuju přes balík Geometry.
Jak to vypadá v praxi se můžete mrknout zde. Je to pár kapitol z Crichtonových Čtyř klíčů, kde jsem vlastní text nahradil normálním výplňovým Lorem Ipsum. A jako font jsem tam nechal výchozí Computer Modern; pro čtečku si tuhle knížku sice sázím desítkovým fontem Adobe Garamond Pro, ale kdybych ho strčil jen tak na web, mohlo by Adobe protestovat... :-)
Podotýkám, že kvůli podpoře unicodu a truetypů používám XeTeX, nevím jak se to bude chovat s jinou verzí TeXu. A nejsem žádný TeXový guru, takže by to pravděpodobně šlo udělat lépe. Jinak soubor 00.1.format.tex má v sobě definice pro sazbu na A4, pokud je na začátku souboru ctyri.klice.tex uvedena definice '\def\doctype{kindle}' zavede se po něm ještě soubor 00.2.kindle-format.tex, který makra předefinuje tak, aby se to sázelo pro ebook. Nastaví se tím velikost papíru, oddělovacích mezer, fontů apod. a kromě toho se zruší číslování stránek a styly stránky se předefinují tak, aby nahoře a dole vždy byla slabá světlá čára ohraničující stránku, protože v opačném případě se text na Kindlu3 zvětšoval tak, aby vyplňoval celou plochu.
PS: Na PocketBooku to pak vypadá takhle:
http://i48.tinypic.com/sy422a.png
http://i48.tinypic.com/2cd5jn.png
1. Unicode = ISO-8859-2, když vynecháme každý druhý byte, to se implementuje jako preprocesing pro TeX poměrně snadno, to zvládne i nějaký primitivní bastl.
2. Sám Knuth se vyjádřil v tom smyslu, že TeX Unicode, UTF8 a podobně podporovat nebude, protože co tyhle systémy kódování zajišťují klopotně a s bídou, to TeX má vyřešeno s daleko menší systémovou režií.
Ale já o českých fontech nic nepsal. :-)
Já psal, že pokud jsou v ePubu vložené fonty, FBReader použije nějaký výchozí sans-serif a nejde to přepnout (na PocketBooku vůbec a na PC verzi bez zákazu specifikace fontů v CSS) a že ADE pro změnu neumí small-caps a české dělení slov. Na problémy s českými fonty jako takovými jsem nenarazil, asi jsem koupil čtečku už s novější verzí ADE...
Podle jejich obchodních podmínek (http://www.ereading.cz/cs/nakupni-rad) žuivatel nesmí zasahovat do firmware; myslím si, že to nelze zákonně vyžadovat, protože zákazník má vlastnické právo (nejen užívací).
Mimochodem, jaký je tam OS?
Dobrý den,
je čtečka plně provozuschopná i bez registrace na ereading.cz, tedy v off-line režimu s využitím mass storage? Protože tyto body nákupního řádu bych nepřekousnul:
7.5. Uživatel dále poskytuje provozovateli souhlas k užití osobních údajů za účelem nabízení obchodu a služeb, a to v rozsahu jméno, přímení a e-mailová adresa. Tento souhlas se uděluje na dobu neurčitou. Uživatel souhlasí se zasíláním obchodních sdělení na elektronickou adresu uživatele.
8.3. Uživatel čtečky souhlasí se zasíláním identifikačních údajů zažízení a dalších informacích ze čtečky provozovateli.
8.3. Provozovavatel je oprávněn změnit (aktualizovat) Firmware zařízení.
A ještě jeden dotaz. Je možné stahovat soubory do čtečky přes wifi z lokální sítě, tedy má nějakého ftp nebo smb klienta?
Díky.
Dovolte mi vysvětlit tyto body. Předem však konstatuji, že čtečka je funkční i bez provázání s účtem.
Ad 7.5
Toto je totožný bod, který najdete ve všech e-shopech. Pokud se ze zasílání newslettru odhlásíte, tak vám chodit nebude. Tento bod je v sekci čtečky, protože lze ze čtečky vytvořit klasickou registraci.
Ad 8.3
Ve chvíli, kdy zadáte identifikační údaje o svém účtu do čtečky, tak se z té čtečky musí poslat k nám na server, který Vás identifikuje a již bude vědět, kam má zasílat automaticky náhledy, knihy, periodika.
Ad 8.3
Například první generaci čtečky jsme aktualizovali a zrychlili o 100%. Protože máme komplexní technologické řešení, tak bez možnosti aktualizací bychom nebyli schopni zajistit kontinuitu služeb. Naprosto stejně tak postupuje Amazon (Kindle), Apple, Windows a další.
Ad poslední dotaz
Technologie námi naimplementovaná není jednoduchá. Automat stahování se ověří na portálu (viz bod. 8.3), pokud se věrohodně prokáže, tak server zasílá požadovaný obsah. Klasické stahování z webového browseru jsem nikdy nezkoušel.
> 8.3. Uživatel čtečky souhlasí se zasíláním identifikačních údajů zažízení a dalších informacích ze čtečky provozovateli.
Aby se tedy předešlo různým paranoidním spekulacím, nebylo by možná na škodu v těch podmínkách vymezit, o jaké další informace půjde a k čemu budou pouze využity...
1) slusny obhod umoznuje zasilani spamu neprihlasovat (nadto, pokud se bez toho neda koupit, porusujete zakon)
2) jak bylo receno, co to sou "dalsi informace"? Opet poruseni zakonne povinosti informovat.
2) nevsim zem si ze by se mi widle aktualizovaly jen tak sami od sebe, stejne tak se samo od sebe nezaktualizuje ani nic od jabka, ani android ani nic dalsiho. Jedina vyjimka je ten Amazon a prave proto z nim trebas ja nechci mit nic spolecnyho. Ostatne, viz jejich mazani knizek, ktere si uzivatele koupili ... lol.
Pekna ctecka. Ted jsem ji mel v 2 dny v ruce. Cteni bez problemu jak epub tak pdf(i s reflow). Bonus u tak levne ctecky mp3(plus ogg a wma), wifi a SDcard reader 32GB. Trochu tezsi, ale nevadi. Vadi absence slovniku, ani tam nelze zadny free dohrat, alespon si myslim, ze tam pro pouziti neni zadne rozhrani. Coz beru jako hlavni vyhodu ctecky oproti papirovym kniham - muzeme se ucit cizi jazyky:)
Nato, ze umi predcitat v anglictine a cinstine mi prijde absence slovniku skoda:(
Poradit je těžký, záleží co rozhoduje. U mě rozhodlo počet podporovaných formátů a hlavně cena. Anglicky neumím ani pípnou, do střev čtečky se odmítám vrtat, na čtení je super. Pocketbooky taky nejsou špatný, ale nepodporují mobi, nemají možnost automatického stahování zpráv (to vyhovuje mě),ale zase mají slovníky. a dotykové ovládání. V případě, že čtete anglicky psanou literaturu, pak je dobrý Kindle - Amazon má spoustu literatury. Každopádně, každá má svoje plus a mínus, a ať si koupíte jakoukoliv, nejste zrovna štoura a budete to mít převážně na čtení, zvyknete si na kteroukoliv.
Jeden podstatný rozdíl tam je. V eReading.cz vám budou chodit eNoviny http://www.ereading.cz/cs/noviny . V pocketbooku nic takového není.
Čtečka mě velmi zaujala a příjde mi jako jediná rozumná česká alternativa ke Kindle. Do vánoc si ji určitě objednám. rád bych věděl, jak to bude se čtečkou do budoucna? Budou aktualizace firmwaru , bude možné do čtečky nahrát ENG - CZ slovník atd. ? Nebo je hlavní čtečku prodat a pak ať už si s ní dělají lidi co chtějí? Co bude v případě poruchy, bude servis probíhat tak jako u Kindle výměnou nebo záruční opravou? Kdo je prosím výrobcem čtečky, jestli to teda není tajemství?
Též se přimlouvám za podporu slovníků - považuji je za velmi praktickou funkci čtečky a chybí mi.
Jinak skvělá čtečka. Firmware občas trpí neduhy, jako špatný update nahraných souborů přes mass storage při odpojení od počítače(vyžaduje restart čtečky, aby nové soubory nalezla), případně občasné špatné překlady(již zmiňované v recenzi), nebo neschopnost psát háčky a čárky u vyhledávání v dokumentu(někdy věru nemilé a neřešitelné), ale jinak jsem velmi spokojen a jsem rád, že jsem zvolil právě ereading.
Dobrý den, rád bych reagoval na informace, že FBReader neumí změnit standardní font.
Pravdou je, že neumí automaticky použít vložené fonty (epub). Ovšem na výběr z různých fontů máte. Lze vybírat z těch, které máte nakopírovány ve čtečce v sekci "Fonts".
V hlavním menu čtečky máte položku "Nastavení". Zde se definují klávesy pro jednotlivé prohlížeče. Důležité je mít správně nadefinovanou klávesu pro akci "Nabídka čtení". Touto klávesou se dostanete do okna, kde máte různé nabídky a ta důležitá je "Nastavení".
Když ji otevřeme,dostaneme se do konfiguračního menu FBReaderu. Zde už možnost definice kláves není. Zde je možnost definovat jaké písmo bude FBReader standardně používat, kódování, mezeru mezi řádky, jak velký bude krok při zvětšení či zmnešení fontu ap.
Je nutno mít aktuální firmware a nadefinované klávesy. Pak to funguje.
Mám Pocket Book PB902 a nejnovější firmware a šlape to jako hodinky.
Absolutně nechápu vysvětlení, že orientací na českého uživatele není třeba řešit cizojazyčné slovníky. Při rozhodování o koupi jsem vybavení slovníkem bral jako samozřejmost a nepídil se, zda je anebo není. Je to velké zklamání a vědět, že tam není, nekoupil bych. Teď nezbývá než doufat, že se objeví v nějakém upgradu. Jinak, myslím dobré.
Zdravím, existuje oficiální (i neoficiální) diskuzní fórum k této čtečce, kde by se řešili problémy? Čtečku mám doma pár dní a zatím spokojenost, i když se objevily některé drobnosti. Např. při zobrazení adresářů jako seznam nejsou názvy adresářů zobrazeny kompletní - jsou horizontálně oseknuté napolovic. V "ikonovém" zobrazení a i v jednotlivých menu je vše OK.
Čtečka za těch pár dní provozu vykazuje tyto chybky:
1.) vykreslení názvů v případě nastavení zobrazení jako seznam, viz. foto
2.) nepodařilo se mi zatím otevřít žádnou knihu ve formátu MOBI. Jako zdroj jsem využíval http://knihy.nic.cz/ nebo MS knihy
Mé doporučení pro E-reading START zní: Nekupovat. Mamka dostala tudle čtečku pod stromek a je za trest na tom něco číst. Pomalej procesor nezvládá ani základní operace se čtečkou, takže se neustále seká. Tlačítko na obnovení stránky a její přepsání budete muset využívat skoro furt, protože displej zanechává výrazné stopy po předchozích stránkách. Naprosto nepoužitelné je zasílání periodik. Nedá se to číst, pomalé. Displej bliká jak blázen. Todle je snad nejhorší čtečka co jsem měl v ruce.
Mám takovej pocit, že tadle recenze byla zaplacená, protože co je v ní napsáno, je v podstatě pravej opak toho, jak čtečka funguje v reálu. Takže pokud chcete mít přehled o tom, jaká to je čtečka, vemte recenzi a znegujte. Odpovídá tomu i to, že se tu na foru pohybuje oficiální zástuoce ereadingu.
Ruce pryč od čteček ereading pokud to myslíte vážne se čtením. Za tu cenu seženete například kindle 5, kterej je 100x lepší.
Pokud máš takovéto problémy, tak reklamovat. Já až na pár drobností, viz. výše s čtečkou normálně pracuji. Spíše mi vadí, že eReading.cz nemá (nebo jsem to zatím nenašel) oficiální podporu (fórum, FAQ,..) k čtečkám. Snažil jsem se řešit přes Zopim co mají na stránkách, ale odpovědi jsem se už nedočkal...
Žádné zaplacení nebylo, můžu si o čtečce napsat co chci. Doporučuji pro zajímavost přečíst recenzi první čtečky eReading. Byla to celkem oprávněná poprava.
Musím říct, že tuhle třetí čtečku jsem intenzivně používal čtrnáct dní a na žádný ze zmíněných problémů jsem nenarazil. Pravděpodobně půjde o vadný kus nebo o problém s novějším firmare, ale to jen hádám. Rozhodně doporučuji kontaktovat eReading.
Dobrý deň,
tak pokiaľ ide o výhrady, ktoré ku kvalite čítačky uvádza nespokojný čitateľ, musím sa k nemu žiaľ pripojiť. Včera som kúpil túto vec a som sklamaný - má to presne tie isté "muchy".
Nenormálni "duchovia" zostávajú prítomní prakticky po každej predchádzajúcej stránke. Dá sa to vyriešiť pomerne jednoducho - manuálnym "refresh" tlačítkom. Takto by to však asi "fungovať" nemalo.
Čítačka je niekedy nepochopiteľne pomalá.
Tlačítka pôsobia strašne amatérsky a sú veľmi hlučné.
Mal som Kindle 3, kde mi odišiel display a teraz je mi za ním dvojnásobne smutno. Čítačku idem vrátiť.
Dobry den,
neví někdo jak do této čtečky nahrát jiné fonty, než je těch 5 základních. Nedaří se mi to nikde najít.
Jinak mam od Vanoc Kindle 5 a eReading start a rozhoduji se pro jednu z nich. Každá má výhody i nevýhody, ale pokud změním fonty, vyhraje to Start.
Děkuji za jakoukoliv radu
Zdravím všechny,
omlouvám se, ale nemám moc čas se rozpisovat, tak jen v bodech:
Největší výhoda pro mne je umístění tlačítek pro otáčení na Startu. U Kindlu jsou umístěny úplně na boku zařízení a to téměř znemožňuje držení čtečky v jedné ruce a zároveň otáčení. Čtečku používám totiž bez obalu. Tloušťka čtečky je také výhodou víc než nevýhodou (zvláště při porovnatelných hmotnostech).
+ Startu:
Tlačítka na otáčení
Práce se složkami - podle mě velká výhoda
SD karta
Obrázek dle výběru při vypnutí
Tlačítko vypnutí logicky nahoře (jinak tlačítko OK funguje bezproblémově a pokud jej někdo nechce ovládat palcem u nohy, je v poho a vůbec ne utopené)
Hudební přehravač (já nepoužívám, ale funguje)
+Kindlu:
Napojení na struktury Amazonu (posílání dat e-mailem, napojení různých služeb jako Instapaper, zasílání více druhů zpravodajství a tak) - mimochodem kdyby měl eReading možnost zasílání dat emailem, mazalo by to hned tento největší klad Kindlu)
Lepší plast a vůbec dílenské provedení
Trochu bělejší e-papír
- Startu:
Někdy je třeba restartovat, aby si uvědomil nová data (když se správně neodebere z Windows), když člověk něco smaže, také to stále vidí, ale stačí jít zpět o adresář a je to pryč - to není zase takový problém
U některých formátů si nepamatuje rozečtenost (hlavně u zpravodajství z eReadingu)
Zmiňovaná písma
Do paměti čtečky jsem nakopíroval složku fonts s písmem které se mi líbilo viz
http://2i.cz/68cef2d80b
Zkousel jsem pridat pisma a funguje to. Predtim jsem to zkousel v podstate spravne, vytvoril jsem adresar Fonts s velkym F a to nefunguje. S malym f fonts to ale chodi. Take jsem myslel, ze se nejak musim dostat do systemu a proto jsem pokladal svuj dotaz, ale tak to neni.
Normalne v Total Commanderu vytvor adresar fonts, nakopiruj do nej fonty a restartuj ctecku.
Co jsem ale zjistil je, ze ctecka umi efektivne menit fonty pouze u formatu mobi, ale ne ePub. Ale to se da vyresit konverzi v Calibre.
Do zpravodajstvi pak ctecka natvrdo dava prednastaveny font z hlavniho menu bez moznosti menit jeho velikost. I tak mi to ale vyhovuje. Prednastaveny font take ovlivnuje podobu uvodni obrazovky a menu a pri vyberu moc hrubeho a v zakladu velkeho fontu se nektere napisy nevejdou.
Možné dvojče čtečky Start - Crono Impresio C04 http://www.ddworld.cz/mobility/smartphone/test-crono-impresio-c04-ma-dnes-klasicka-elektronicka-ctecka-knih-sanci-proti-klasickemu-tabletu--2.html
Dlouho jsem váhal mezi čtečkou eReading Start a Kindle 5 a nakonec jsem se rozhodl pro eReading. Rozhodně toho nelituju! Za velmi dobré peníze je to opravdu skvělý přístroj, na dnešní dobu nevídaně poctivě a pečlivě vymyšlený a vyrobený. Zatím jsem nenarazil na nic, co by mi nějak vadilo - popravdě musím napsat, že mě čtečka velmi mile překvapila, nečekal jsem, že bude na tak vysoké úrovni. Umí všechno, co běžný čtenář od elektronické čtečky může chtít (i dost věcí navíc), je rychlá, má chytré, fungující a jednoduché ovládání, nezasekává se, konstrukce je překvapivě kvalitní, vzhled podle mého názoru elegantní. Dokonce i virtuální klávesnice, které jsem se původně hodně obával, funguje velmi dobře (píše se na ní sice pomaleji, ale zato s menší "chybovostí" než na klávesnici dotykové). Potěšilo mě taky to, že všechny slibované bonusy (sleva na knihy, periodika zdarma ...) opravdu fungují, jak mají (mám s e-čtečkama bohužel i opačné zkušenosti). Jediné větší mínus vidím v obalu, který je velmi jednoduchý, zbytečně drahý a v nepříliš příjemných barvách - a v návodu, který je opravdu tak základní, že seznamování se s čtečkou představuje úplně zbytečný souboj. Jsem ale celkově velmi spokojen a mile překvapen a proto každému tuhle čtečku opravdu vřele doporučuju!!
Zdravím,
Nevíte někdo, zda bude update firmware? Mám asi problémy s vybíjením čtečky. První den po zakoupení, když jsem si s ní hrál, tak se mi zasekla - pomohl restart. Pak když jsem si hrál podruhé s wifi, tak pak se mi přes noc vybila do mrtě. A teď si s wifi nehraji, ale po pěti dnech se mi již snížila výdrž plně nabité baterky o jednu čárku.
Dávám tomu za příčinu špatný firmware. Asi špatné uspávání nebo špatně přidělená priorita procesorového času v systému u konkrétního procesu (předpokládám, že OS čtečky je na bázi linuxu).
Má někdo podobné problémy?
Koupil jsem si tuto čtečku a nutno říct, že "čtecí funkce", ovládání atd mě mile překvapily a jsem s ní v tomto směru spokojen. Bohužel jedna vada a myslím, že dost zásadní se našla - nejde mi totiž přes wifi načíst žádný prohlížeč, natož se připojit k obchodu, ikdyž mi signál wifi ukazuje, že jsem připojen a má plnou kvalitu...bohužel si s tím nevědí rady ani v obchodě a stejný problém vykazuje i jiný nový kus...:-(, třeba někdo poradí...díky
Už je na trhu 2 a 3 viz:http://www.ereading.cz/cs/ctecky-knih-ereading-start-2-3