V LaTeXu to bude dost opruz, protože dvipdf je "natvrdo" nastaveno na velikost stránky A4 a jeho dokumentace, byť v češtině, je natolik mizerná, že z ní úpravu velikosti stránky nevyvěštíte.
Musel byste příslušně zvětšit všechny použité fonty (tj. v podstatě překopat stylový soubor, který použijete).
V čistém TeXu stačí před začátkem textu vložit \magnification=\magstep3 a máte sice A4, ale s tak velkými písmenky, že bude čitelná po zmenšení na čtečkovou stránku (a až přislepnete, dáte \magstep4). Musíte ovšem používat fonty z Computer Modern, respektive jejich české verze (které mají tuhle velikost předdefinovanou), případně explicitně zkompilovat fonty jiné na vhodnou velikost, pokud je hodláte použít (= pohrabat se v metafontu, budiž vám lehký).
Případně můžete nadefinovat svoje styly holého textu, nadpisů atd. s většími fonty, podle toho, co se vám nainstalovalo s TeXem nebo podařilo postahovat z repozitářů.
Nicméně myslím, že použití české verze Computer Modern a celkového zvětšení písma je cesta nejmenšího odporu, zejména pro beletrii. Někde budete muset řešit problém moc krátkých řádků, které TeX nebude umět zalomit (=ručně doplnit dělení některých slov, které zabudovaný algoritmus českého dělení nezvládá), v extrémním případě (třeba citáty u nadpisů, jdoucí jen přes část délky řádku) explicitně povolit sazbu "na praporek".
Možná ještě jeden hack: Když chcete nějaký větší font, který není v dané velikosti v systému nainstalovaný, nadefinujte si ho v LaTeXovém souboru a spusťte cslatex pod rootem. Ten má lépe vyřešené automatické vygenerování fontů v nové velikosti než plainTeX, a jakmile je font v dané velikosti v systému, může ho užívat i ten plainTeX. Ale na tu kompilaci právě potřebuje rootovská práva, protože nový font zapisuje někam do /usr/share/texmf ..., kam user zapisovat nemůže.