To jeste neni nic proti tomu, kdyz jeden kamarad prudi vsechny okolo, at si udelaji ucet na ksichtbooku a zalozili farmu, protoze potrebuje "kamarady" kteri mu budou na farmu posilat darky a kladny hodnoceni.
Ja jsem tento problem vyresil jednoduse:
/etc/sysconfig/iptables:
-A JET-OUT -m state --state NEW -m tcp -p tcp -d 69.63.176.0/20 -j REJECT
-A JET-OUT -m state --state NEW -m tcp -p tcp -d 66.220.144.0/20 -j REJECT
Resi to i problemy s tim, jak mi kazdou chvilku chodi maily od radoby 'kamaradu', kteri zadarmo delaji reklamu na ksichtbook, at 'kliknu sem' abych se tam prihlasil. Reklamy mi sice chodi furt, ale neni nebezpeci, ze na to manzelka nebo decka kliknou :-)
Ne že bych byl nějaký jazykový prudič, ale zcela jistě je nesmysl napsat
u tohoto tipu her.Správně je typu; tip je něco docela jiného. A výsledek dostihů či fotbalového zápasu se v článku netipuje.
Pravda, autor článku dává čtenářům tip na možná zajímavou hru, ale o to mu v citované větě jistě nešlo. :-)
Pokud by nebyli neschopní, tak by nepotřebovali dotace... Ti naši je sice dostávají aby drželi hubu ale i tak. Takových let jsme žili bez EU a naše zemědělství fungovalo (mizerně ale fungovalo). Teď dostávají dotace jako kompenzaci za to, že se na nich hojí lemplové z Francie a Německa.
>> věřitelé jsou hlavně francouzské a německé banky. V Něměcku se už diskutuje o tom, že by měly nést větší odpovědnost za své chybné investice, místo aby je sanoval daňový polatník
Ono to zní moc hezky - jen je potřeba se zamyslet, kdo je tím akcionářem bank a na koho banky případně ztráty pravděpodobně přenesou. Jestli to náhodou není ten samý "daňový poplatník" - prostřednictvím bankovních poplatků, ETFs, penzijních fondů apod.
A co tím chtěl básník říct? Řekové se do problémů dostali štědrým sociálním systémem a podváděním se státním rozpočtem. Něco podobného se brzy stane i u nás, pokud se sociální systém nedá dohromady a nepřestaneme podporovat flákače.
A EU do nich teď zvesela pumpuje pomoc (už zase), a hrozí prstíkem (už zase). Proti těm miliardám co se zahodí jako pomoc línému národu mi tohle přijde jako rozumná investice.
"Něco podobného se brzy stane i u nás, pokud se sociální systém nedá dohromady a nepřestaneme podporovat flákače."
Tak tak, například ty zástupy darmožroutů (úředníků). Například na ÚP. Hned potom darmošlapy ve vládě a na ministerstvech.
Mimochodem, nevíte někdo jak funguje ta tolik oslavovaná informační síť mezi úřady? Nejprve se to strašně oslavovalo a pak najednou ticho po pěšince...
Funguje to temer bezvadne:
Clovicek zajde na informace socialky a coze potrebuje k registraci zivnostnaku jako vedlejsak k zamestnani - pry pokud ma zamestnavatele ve stejnem meste, tak jen zivnostensky list.
Kdyz prisnese zivnostnak k prepazce, tak po nem socialka chce, aby navic donesl potvrzeni od zamestnavatele, ze pracuje.
Kdyz si clovicek trva na svym, ze dole na informacich tvrdili, ze to nepotrebuje, a ze to maji v pocitaci a staci se podivat, tak se s nim budou do krve hadat, ze ne ze to potrebujou.
Tak clovickovi nezbyde nic jinyho a vrati se na informace - tam mu reknou, ze to teda asi potrebuji.
Kdyz zacne clovicek byt zly a rozcilovat se proc mu teda predtim rikali neco jinyho, tak na informacich zvednou telefon a zacnou obvolavat vsechny certy. Nakonec se dovolaji nahoru na prepazku a tam se dozvi, ze uz o tom vi, a ze ma jit clovicek zpatky nahoru.
U prepazky clovickovi bez jakekoliv omluvy jen oznami, ze to jsou novinky o kterych nevedeli, a ze potvrzeni teda nepotrebuji.
Clovicek celej nasr... odchazi, ale citi aspon trosicku zadostiuceni, ze nakonec nad urednikama vyhral...
PS Ale proc muze byt zamestnavatel pouze ze stejneho mesta to nepochopim...
hmm..., téměř, to je v naších krajinách moc důležitý slovíčko.
Ptám se proto, že jsem se před asi rokem a půl vztekal na ÚP kvůli tomu, že po mě chtěli glejt, že za mě zaměstnavatelé platily pojištění. Kam pro to? Prý na sociálku. Hmm... A to si o to nemohou zažádat sami? ne, musím jít já. Paráda. Oblítal jsem dva úřady a nakonec jsem musel až do Práglu. Tam mi vytiskly štos lejster a s tím jsem zase musel naklapat zpátky do Brna. Myslel jsem, že buď trefí mě, nebo trefím někoho já... :'-(
Strašně jsem se tehdy vztekal na co vlastně ty komply mají. Asi na machrování a pasiáns :-(
Ŕecko nemá žádný příliš štědrý sociální systém, A Česká Republika už vůbec ne. U nás míra přerozdělování jedna z nejnižších v Evropě.
Řecké dluhy (irské, španělské atd) jsou, důsledkem splasklé investiční bubliny (jako krize co začala v roce 2008). Banky bez rozmyslu financovaly bublinu realitního trhu. Když splaskla, tak dluhy musel převzít stát a teď se peníze mají vybrat od lidí.
Teď jsem ovšem zrovna četl, že nový irský ministr financí, prohlásil, že část závazků budou muset nést i držitelé dluhopisů irkých bank (http://machacek.blog.ihned.cz/c1-52108860-euromix-a-sazka).
>> U nás míra přerozdělování jedna z nejnižších v Evropě.
Měřeno čím?
Podle celkové daňové zátěže jsme zhruba uprostřed OECD, ale nad jejím průměrem - http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Graf_dds07_srovnani.png
To samozřejmě zachycuje jenom výdajovou stranu, ještě taky záleží na tom, kdo ty redistribuované prostředky spotřebovává, což není zas tak lehké nějak rozumně popsat, ale nějaké statistiky se najít dají (typu "horní 1% platí 20% a spotřebovává 0.1%").
Každopádně podle GINI koeficientu dle výpočtu OSN z 2007/8 jsme čtvrtou nejrovnostářštější zemí na světě (!!!). Před námi je jenom Dánsko, Japonsko a Švédsko.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality
Takže by mě dost zajímalo, z čeho vyvozuješ to, cos napsal.
No existují ukazatele jako složená daňová kvóta atd. Což zřejmě odpovídá tomu prvnímu grafu.
Jestli to chápu správně, tak GIN index vyjadřuje míru příjmové nerovnosti, ne míru přerozdělování.
V současné době se spíše považuje za problém, rostoucí příjmová nerovnost (celosvětově). Dám sem zase odkaz na Macháčkův blog na Hospodářských novinách. Uź se mi teď nechce nic psát a stejně bych nic lepšího nevymyslel ...
http://machacek.blog.ihned.cz/c1-51867560-miliardari-nuzky-a-obavy-o-kapitalismus
>> No existují ukazatele jako složená daňová kvóta atd. Což zřejmě odpovídá tomu prvnímu grafu.
No právě - a nevidím tam, že bysme byli "nejníž v Evropě". Možná myslíš zdanění bez započítání odvodů, ale to nic nevypovídá, protože odvody jsou v podstatě daně.
>> Jestli to chápu správně, tak GIN index vyjadřuje míru příjmové nerovnosti, ne míru přerozdělování.
Přesně tak. Akorát afaik není zas až tak moc jiných vlivů, které by mohly způsobovat příjmovou rovnost, než přerozdělování :)
>> V současné době se spíše považuje za problém, rostoucí příjmová nerovnost (celosvětově).
To je pravda, ale je potřeba vidět trend - nejde ani tak o to, že by někdo chudl, ale že bohatí bohatnou rychleji. Podle mě to souvisí s rozvojem vzdělanostní společnosti a čím dál větší masovostí výroby.
Pořád mi ale zůstává ta otázka, jak jsi přišel na to, že u nás se přerozděluje nejmíň :)
U nás podíl veřejných výdajů na zdravotní a sociální péči osciluje kolem 20% HDP
(Největší podíl sociálních výdajů cca 32 % HDP – Švédsko, průměr EU 27,5 %, z toho cca polovina jsou vždy penze).
To jsem vzal odsud www.romanmicka.net/txt_soubory/prezentace/chas_ps_7.ppt
Lzete bud z nevedomosti nebo cilene. Ano, v pripade Irska se jednalo o problem prevzeti dluhu bank v dusledku nezvladnutelneho stavebniho boomu (ktery podporovala volici zvolena vlada). Ale recky pripad ma s takovou bublinou pramalo spolecneho. Tam se skutecne jedna o promrhane penize v celem systemu, nejen socialnim (i kdyz ten byl opravdu ukazkovy). A Recko to kreativnim ucetnictvim se snazilo maskovat, coz mu vychazelo do doby, nez si investori zacali lepe hlidat sve finance po financni krizi.
snad to neni aspon takova absolutne zcestna vymejvarna jako tohle: http://www.bigfishgames.com/online-games/5441/plan-it-green/
Soudruzi nas pomalu pripravuji na budoucnost. Az nebude ropa, nebude co lit do traktoru a ani z ceho ty traktory vyrabět. Rodinna farma bude zakladni hospodarskou jednotkou. Pomoci hry lide ziskaji alespon virtualni predstavu o tom, jak se starat o zahradu. Pristi hra bude pojednavat o tom, jak z neradu vyhrabaneho ze skladky vykovat naradi a vyrobit jine uzitecne predmety.
Nedávno jsem zkusil demo a dal pár scénářů, i nějaké to dítko přivedl na svět. A mám z toho rozporuplný pocity. Není to ani simulace farmaření/rodiny - na to je to moc zjednodušené, nerealistické, svázané omezeními a farma je nesmyslně rozparcelovaná na přesně daná a jediná možná políčka. Není to ani strategie, stavěcí ani ekonomická ani jiná. Je to klikačka - něco jako Farmvile ve 3d kabátku s tím, že osetí/zalití/sklizení/postavení/upgradování pole/budovy se neprovádí samo, ale musíte tam poslat jednoho z pracantů, které postupně rodíte. Vůbec, role rodiny, nějakých vztahů v rámci rodiny nečekejte - lidi jsou jen pracovní silou. Na druhou stranu, strávil jsem s tím 3 hodiny klikání až mě ruka bolela (na tom mělo podíl i špatně navržené ovládání, vyžadující lítat myší sem a tam za každým tlačítkem a zavíracím křížkem), takže to pro děti může být dost návyková záležitost, bacha na to! ;)