OpenOffice je shit tvoreny specialne pro BFU (a pro _nikoho_ jineho), navic Filip Molcan je idiot, zato takovy pan Kysela z ALSA teamu, to je osobnost ! Proc nezminite jeho? Ne kazdy je BFU travici cas v {M$ / Open / Other} Office
Precetl jsem si nyni i interview a musim smutne konstatovat, ze Filip Molcan je jeste vetsi idiot, nez vsichni doufali... Laici jsou to, co GNU/Linuxu skodi, vis Molcane? Takovy jako ty !
Uprimne receno i ja jsem o tom presvedcen i kdyz hmatatelne dukazy v ruce take nemam. Tvrzeni pana Molcana me tedy vubec neprekvapuji. A jak je videt, on pravdepodobne vi vic nez ja.
Nová pracovní příležitost: Profesionální diskutér (PRD)
Hledáme lidi schopné se rychle a pohotově vyjadřovat v internetových diskusích.
Budete zodpovídat za formování veřejného mínění o naší společnosti v komunitách na řadě českých serverů s počítačovým zaměřením.
Požadujeme minimálně dvouletou praxi s aktivním diskutováním na webových fórech a diskusních skupinách. Vhodné i pro studenty.
Součástí přijímacího pohovoru bude pokus o rozpoutání flame pod libovolným článkem či zprávičkou na zpravodajském serveru Root.cz
Své životopisy obsahující detaily z vaší praxe zašlete na naši obvyklou adresu.
Znamená to, že jsem se pod příspěvek nepodepsal, že jsem ho nenapsal? 8-)
bych rekl ze to uz je moc paranoidni . spis je to ve smyslu vim, ze tvrdim neco co neni pravda , ale nejsem za to placeny . ostatne nekteri lide, kteri prosazuji open source a linux delaji to same . Je to spis o kvalite lidi a na kazde strane muzou byt a jsou pitomci .
Uz je to tak, Filip je pekny. Zajimalo by me, jestli trpi heterosexualni poruchou osobnosti, a nebo jestli je na kluky. Pokud na kluky je, snad si dam tu praci a ten clanek si i prectu :)
Rozhovor je to velmi pěkný. Na jeho základě jsem navštívil stránky aliance a chtěl požádat o podporu našeho projektu. Asi jsem úplně tupý, ale nepochopil jsem co pro to musím udělat. Poslední co tedy zbývá je napsat e-mail (asi Molčanovi). To jen tak na okraj, že to může být důvod proč se nikdo na ně neobrací. Napadá mě hned mnoho otázek, které se potenciálnímu zájemci vynoří a možná proto se ani neozve: Musím být členem OSS aby podpořili můj projekt? Musí být pro veřejnou správu nebo školství (ten náš tedy je)? Je problém, že podporuji FFII nebo jiná sdružení, která se mohou jevit jako "konkurenční"?
- pripravujeme update stranek, tak to snad bude brzy prehlednejsi. Napiste napr. na info@oss.cz a je to.
- nemusite byt clenem OSS Alliance, abyste ziskal nasi podporu
- projekt nemusi byt pro verejnou spravu ani pro skolstvi (i kdyz je to vyhoda)
- zadne organizace, ktere propaguji podobne veci jako my nejsou konkurencni, vzdyt se snazime vsichni o podobnou vec
Samozrejme, otevreni formatu by pred par lety od MS asi nikdo necekal. Clovek vsak nemusi byt zrovna prognostikem, aby odhadl dalsi kroky. Uzivatele MS samozrejme pozaduji "jeste lepsi funkcionalitu" takze "standard" bude "vylepsen" o tzv. "MS Extensions" a bude "vylepsovan" dal a dal... Stara znama strategie, jez se osvedcila pri zavedeni vlastni kodove sady ve Windows 3.1 (mimochodem, konkretne z teto dvojkolejnosti se IMHO svet IT nevzpamatoval dodnes), pres autentizaci pripojeni dial-up, DNS, atd., atd.
Btw to s tim kodovanim cestiny nebyla jen dvoukolejnost, ale sveho casu dokonce "sestikolejnost". V mych drevnich dobach (prvni pol. 90. let) bylo na PC na vyber pet znakovych sady - ISO Latin 2 (ISO 8859-2) neboli zapadni standard, KOI8-CS neboli vychodni standard-sirotek, PC Latin 2 (CP 852) v Dosu, kodovani bratri Kamenickych take v Dosu a CP 1250 ve Windows. A Macintosh mel krome toho svoje vlastni, tusim dokonce jen sedmibitove kodovani. Proc nejprve pro Dos vzniklo PC Latin 2, kdyz tu bylo ISO, nerozumim. A vubec nechapu, proc pro Windows vzniklo CP 1250, kdyz tu uz bylo PC Latin 2 (ktere se uzivalo vedle Dosu i v OS/2). Kdyz jsem z Windows prechazel na Linux, jedna z mych podminek bylo Unicode - ISO Latin 2 je sice jako standard fajn, ale prechazet z jedne archaicke osmibitove sady na jinou se mi fakt nechtelo :-).
S těmi znakovými sadami je to celkem jednoduché. CP 437 (ta pra-původní PC code page) vznikla o pár let dříve, než ISO 8859. Navíc díky svému cílení na textový režim obsahovala znaky pro rámečky, a jinou semigrafiku. PC Latin 2 (852) a další jsou jen rozšířením 437 - přidaly se národní znaky, ubraly se některé rámečky. ANSI 1252 (Windows západní) je rozšířením ISO 8859-1. Na rozdíl od 8859-1 obsahuje znaky typické pro grafiku a DTP. K tomu je přidáno pár znaků pro evropské jazyky, třeba š. Později došlo k uvedení ANSI 1250 pro střední Evropu, která je shodná s 8859-2, vyjma těch pár znaků středoevropských jazyků, které už před lety přidali do ANSI 1252 :)
Jinak PC Latin 2 a 8859-2 jsou pro grafické systémy nevhodné. Grafický systém potřebuje typografické uvozovky, znak paragrafu apod. To, že nejde jen o rozšíření PC Latin 2 či 8859-2, je smutný historický fakt, viz výše. Těžko to někomu připisovat jako úmysl.
Sada Kamenických zase byla nejlépe "čitelná" při čtení češtiny v západních znakových driverech na DOSu (=nejvíc nečeských písmen bylo na místech podobných českých znaků).
Jinak nevidím důvod, proč by ISO 8859-2 měla být nepoužitelná pro grafické systémy. Používám ji léta pro práci v LaTeXu a metapostu a nemám pocit, že by mě nějak omezovala.
me by naopak neprislo usmevne, az by tito "nadsenci" (kterych si ja velice vazim a obdivuji je), prestali existoval, a OSS by byl vazne vniman jen jako pubertalni digitalni revolta
a to, ze ho tak nekdo nevnima neni ani tak veci "nadsencu" ale komercnich korporaci, kteri si z nej (i s temi jeho nadsenci) udelali zajimavy a v nekterych oblastech konkurenceschopny produkt
Nic proti. Mě to přijde jako obdivovat amatérské zahrádkáře. Nikdo nezpochybňuje jejich schopnosti, ale prostě mi nepřijde až tak zajímavé sázet tulipány v lese.
Jaký je postoj OSS Aliance k nedostakům ODF 1.0?
- Chybějící vzorečky
- Chybějící podpora pro postižené
- Nemožnost vkládat tabulky do prezentací jinak než jako vložený objekt
- Několika násobné zvětšení objemu dat po uložení do tabulky
- ODF 1.0 vydrželo cca půl roku
Petr Tomeš je otřesné individuum, dělá Ubuntu jen ostudu. Tvrdil mi, že mu v Feisty fungují streamy jako ČT24 a že je to moje chyba, nefungují půlce vesmíru, hlavně že je to tedy moje chyba... Na konkrétní otázky pomocí PM neodpovídá, prototyp šaška.
No prave - mel by dostat poradne skoleni zejmena o argumentaci a spolehlivosti informaci z ruznych zdroju. A to mu OSS komunita neda :) To my PRDove uz mame za sebou a jeste nas za to slusne plati.
A navic kdyz zrovna nepiseme na root, tak parime na sluzebnich x-boxech :)))
I díky mně je nyní Ubuntu (v ČR) tam, kde je a získává si čím dál tím větší popularitu. A anonymové jako vy na tom jen parazitují a kritizují, přitom sami neudělali nic. S anonymy-blbci většinou nediskutuji, takže pokud se stydíte za své jméno a/nebo názory, tak vůbec neargumentujte tím, že jste si se mnou psal.
Tak minimálně je to jedna z nejoblíbenějších a nejupřednostňovanějších distribucí zejména, ale nejen pro začátečníky. První místo v anketě na Abclinuxu také nevyhrála asi jen tak. Připravuje se dokonce občanské sdružení Ubuntu Česká republika (či s podobným názvem). Ano, přispěl jsem, a o své zásluhy se hlásím. Překlad podstatně více řetězců než všichni ostatní členové lokalizačního týmu dohromady, překlad klíčových věcí a nástrojů (instalátoru pro dlouhodobě podporované vydání, organizace překladu dokumentace, propagační materiály, tvorba obsahu webu, psaní novinek a spousta dalších věcí...). Bohužel se nepodařilo vytvořit tlak na kvalitu překladů a především na jejich lepší organzaci a spolupráci s upstreamem, tomu se začíná přikládat důležitost (zbytečně) až teď - pozdě, ale přece a lepší než vůbec. To, že se vedení českého týmu už nezmohlo na to uvést na stránkách Ubuntu.cz více mojich zásluh a odůvodňovalo to tím, že ostatní lidé by tam neměli tolik věcí jako já a nevešlo by se to na řádek, je smutné, trapné a stupidní (bohužel), ale už nikdy nic to nezmění na faktech, která se dají dohledat.
Jste primitiv. Odůvodňovat neschopnost, nevzdělanost a lži tím, že si nedám do nicku své jméno, je pitomost. Já jsem pro rozšíření Ubuntu udělal také něco - nainstalloval ho mnoha lidem - A NAROZDÍL OD VÁS jsem jim účinně pomohl s problémy, kterých je tam MNOHO. Vy jste na fórech sotva vůbec někomu pomohl - mne jste pro jistotu ani neodpovědel na PM.
Jo, to sedi:-))))) Ale v tomto pripade bych byt jim spise rekl, ze byl na FJFI CVUT prijat, protoze studiu se rika tomu, kdyz se jde aspon na zkousky a tak;-)
Je to spise klamava a klamna informace ostatne stejne jako nektere zamery OSS Alliance.
Budem-li to řešit doslova, tak skoro rok má pan Filip Molčan za sebou, budeme-li opravdu důslední, tak zajisté nejste "bílá smrt" z FJFI ČVUT, protože v tom případě byste byl "pouze" promovaný matematik Jiří Pytlíček. Profesor určitě ne... (Mimochodem neoprávněné používání akademických titulů je trestný čin :-))