Me konkretne zaujala metoda DOMDocument::registerNodeClass(). Ta registruje vlastni tridu odvozenou z DOMNode do DOMDocument, kde nahradi vsechny stavajici vestavene tridy vlastni.
Za __toString() trikrat SLAVA!!! S php_operator se tim stava PHP konecne trochu objektovym jazykem ;-)
ohledne vstupnich filtru a JSONu, jsou podobne funkcionality v Zend Frameworku, situace se tak opet zneprehlednuje :-), ale jinak PHP se uz docela da pouzit k objektovemu pristupu k programovani, coz je urcite dobre
Rozšíření Filter, to je magic quotes dotažené ad absurdum. Vážně žasnu, jak v době, kdo tohle vymyslel. Provádět **výstupní** filtrování na vstupních datech, to je nevídaná prasárna.
Místo toho, aby se začínajícím programátorům vysvětlilo, jak ošetřit (nebo escapovat) data pro výstup do HTML, nebo do SQL atd., tak rozšíříme PHP o novinku, která (promiňte mi to slovo) zku*ví data již na vstupu, samozřejmě čistě pro účely jednoho konkrétní výstupního zařízení. No fuj.
Souhlasím, navíc na takováto ošetření se dají napsat vlastní metody, které neobsahují nějaké velké know-how a ani jistě stávající řešení nijak extrémně nezvyšuje výkon :)
Data vkládaná do DB by měla být v nezměněné formě a při výstupu ošetřena.
Co beru na PHP za přínos je údajný vyšší výkon (zatím jsem neviděl srovnávací testy, takže to beru s rezervou). Další věcí je snaha o odstraňovaní chyb v OOP modelu.
Jsem zvědavej na to, zda tedy v PHP 6 bude existovat nějaký balíčkovací systém. Je toho spousta, včetně ignorace type hinting, která (podle mě) způsobuje největší procento chyb. např. Mixování typů návratových hodnot u metod vede do pěkného bordelu.
No tak nejak urcite nesouhlasim, ze data by se mela do databaze ukladat tak jak je uzivatel vlozi a filtrovat az na vystupu. To je docela prasacka myslenka (dobry pro bastleni v jednom cloveku pro skolni pripady)...
Ja osobne bych uvital poradnou sadu odladenych vstupnich a sanitizacnich filtru, coz jeste neni pripad teto verze.
Jinak si myslim, ze jde Php vcelku dobrym smerem a pro webove projekty mi zatim vyhovuje vic nez Java, ale to uz je veci nazoru...
Ošetřením na výstupu se má na mysli to, že když uživatel zadá x < 2, tak se do databáze uloží x < 2 a ne x < 2. Ošetřit vstup je samozřejmě v pořádku, ale i tak v datech mohou zůstat platné znaky, které mají na výstupním zařízení speciální význam.
Funguji nekomu ty odkazy na nove funkce, nebo byly do clanku napsane tak nejak do zasoby, s myslenkou ze az stravi nejakou dobu v archivu fungovat zacnou ... ?