Firefox na Androidu používám dlouho a mám pocit, že je to asi vážně nejlepší prohlížeč. Mouchy má ale samozřejmě také.
Sám každému doporučuji nainstalovat rozšíření Phony, které umožňuje ovlivnit řetězec User Agent a je tak možné permanentně dostávat například desktopové verze stránek.
Další rozšíření je Quit Now, které do menu vrací položku Quit. S jejím odstraněním měli u Mozilly dost blbej nápad.
Škoda, že nefunguje rozšíření Ghostery.
Flash je u mě ve Firefxu nepoužitelný. A to nejen v souvislosti s videem. Jakýkoliv Flash obsah se po tapnutí spustí, ale většinu času je černý. Jen občas problikne nějaký aktuální snímek.
mozno o tom vie zatial relativne malo ludi, ale FF Sync ma jeden neprijemny problem pri mobilnych verziach: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=769476 , ktory doteraz nebol fixnuty, a podla vsetkeho sa skor uvazuje nad uplnym prerobenim celeho Sync-u ako fixnutim tohto bugu.
tiez patrim mezdi takto "postihnutych" uzivatelov na mobile i tablete s androidom, a jeto dost neprijemne ked to rozhadze poradie Bookmark-ov.
Tohle je zajímavé, mě taky dělá poměrně slušné problémy. Dříve dokonce rád restartoval celý telefon (čistý Galaxy Nexus s minimem dalších aplikací). Nicméně i tak je velice často celý telefon při práci s FF úplně zabržděný a mimo FF laguje i launcher a další aplikace.
Nejlepší je, když načtu nějakou stránku, přepnu se do jiné aplikace, z které potřebuji něco překopírovat. A když se přepnu zpět, je FF ve stavu po spuštění a původně otevřenou stránku najdu pod položkou "panely z minula"
Proto mne ve výsledku tento budovatelsky optimistický článek docela překvapil.
Tomu můžu rozumnět, ačkoliv 1GB není ani v dnešní době tak strašně málo. Přiznám se, že v tomto směru jsem pouze uživatel, nemám o systému hlubší povědomí. Třeba je něco špatně. Je to čistý android a hlásí zabraných 553MB, volno 141MB. Aplikace zabírají cca 80MB z uvedených 553MB. Kam se poděl zbytek RAM tedy netuším :)
Myslím, že záleží na zařízení. U spousty aplikace pro Android si můžete přečíst zcela protichůdné ohlasy na stabilitu a spolehlivost. Asi píchnu do vosího hnízda, ale dle mého mínění je dnes Android horší než Windows. Ne jako systém. Myslím z hlediska různorodosti zařízení. Android má otevřený zdrojový kód, takže výrobci si mohou upravovat už samotný systém, což se s běžným bloatwarem nedá srovnat.
Kolikrát čínské noname značky mají stabilnější zařízení než velcí a známí výrobci. Proč? Protože se noname značky mnohem méně namáhají s úpravami systému. Jsou to pro ně zbytečné náklady, když Google jim zadarmo dal již hotový systém. Naopak tzv. značkoví výrobci se chtějí co nejvíce odlišovat a nabízet nějaké exkluzivní funkce. Ne vždy to ale končí dobře.
Stale sa neviem dockat kedy uz bude niejaky normalny prehliadac na androida. O firefoxe sa to este ani zdaleka neda povedat ze by bol v realnom svete pouzitelny. Mam bezne pouzivany telefon s3 a vzdy na 90 percent ked otvorim niejaku stranku zo zaloziek vzdy sa zapne aj klavesnica. Nechapem tiez preco nieje moznost vypnutia javascriptov.
Bookmarky normalne mam ulozene do folderov ,jasna ze firefox neantrtalec take veci nepozna.
O tom ako rychlo firefox vymacka bateriu uz asi ani netreba spominat. Ale aj tak im drzim palce aj na nohach a z casu na cas ho zase vyskusam.
PS: ak by mi niekto chcel poradit chrome na androide nech si na nom vypne java scripty a prelistuje si oblubene stranky (zalozky) zahadne zmyznu :)
Rozsireni fullscreen zminovane v clanku mi nikdy moc dobre nefungovalo ale bohudik v posledni bete co je v marketu se uz url lista schovava sama a to dokonce jeste lip nez v Chromu. V Chrome se pokazde kdyz scrolluju nahoru objevi ale u FF se objevi jenom kdyz to prstem chytnu cca v prvni tretine obrazovky. Takze jde scrollovat zpet i bez toho aby hned vykoukla url lista. Fakt super. Byval to na Androidu pomaly browser ale ted uz proti nemu pro bezne browsovani nic nemam. Vlastne jo, drobnost, kdyz klikam sipku zpet tak se casto netrefim a vykoukne na me ta lista tabu a musim ji zase schovat.
Firefox používám - je to dle mne nejlepší prohlížeč na Androidu.
Nejsem si ovšem vědom, že by u něj šlo navolit inicializační zoom jak se píše v článku. Jde tam navolit velikost písma ovšem prvky jako obrázky to neovlivňuje. Možnost inicializačního zoomu bohužel schází - respektive schází pamatovák zoomu dle domény.