A jak to tam je s tou GPU tedy? Proc existuje driver na neco, co v realu nikdy nebylo povoleno/zapnuto?
Btw pokud by slo o die-shrink, tak se tam AVX512 magicky neobjevi :-)
Ohledne parametru - pokud jenom udelali shrink knihovny zakladnich hradel a ztencili spoje, tak musel stoupnout odpor na tech castech = automaticky nizsi dosazitelne frekvence, protoze na kazde prepnuti se ceka dele, a jeste to v linearnim mezistavu topi.
Naopak, měli bychom se co nejvíc zbavit binárních prefixů a ty používat výhradně tam, kde dávají nějaký smysl. Programátora dnes houby zajímá, jak mu sednou data na bloky disku, nebo jak se data fragmentují na pakety. O to se starají až ty nejnižší vrstvy.
Binární prefixy jsou relikt začátků počítačových věd, a dnes jsou jen zbytečně nadužívané. U kilobajtu ten 2,4% rozdíl nehrál moc velkou roli, a dlouho trvalo, než jsme se dostali na megabajty, kde byl rozdíl ještě přijatelný (4,8 %).
U terabajtů je už rozdíl takřka 10% a to je už významné. Buďto budeme pokračovat v prohlubování neintuitivnosti pro uživatele, nebo se srovnáme. Američanům se smějeme za stopy, inče, galony a unce, ale tvoříme si podobný paskvil jen kvůli tomu, že pro rané generace ajťáků to byla kdysi nutnost.
To ma i v Linuxu, zalezi da pouzijete df -h nebo df -H :)
(male h vypisuje male cisla - binarni jednotky, velke H vypisuje vetsi cisla - dekadicke jednotky)
MacOS k tomu jen dava ultimatni poradek, protoze pise Gi / G priponu, kdezto linux pise G / G a musite si pamatovat s cim jste df vlastne pustil.
Jediny problem maji uzivatele Windowsu, kde nesedi vzorec vypoctu (je binarni) s nasledne zobrazovanou jednotkou (vidite ji jako dekadickou, tj bez i).