Nevim - ja se musim starat o desitky Linuxovych serveru s ruznou HW konfiguraci a beham to vsechno na RedHatem 7.3 a ted nove 9. Prijde mi zbesily tahat a kompilovat na produkcni masine soft kvuli nejakemu patchi - takhle si RPMko odzkousim, pripadne doopravim, a pak jen rpm -U na inkriminovane stroje.
Ale uznavam, ze pro vyvojare/power usery je Gentoo fakt super.
ehm... kratky pohled do clanku by potvrdil, ze jde vytvaret i "binarni" baliky, ktere umi emerge instalovat. ja si treba takhle predvytvarim baliky domu, kde mam pomaly firewall, tak na rychlejsi masine zchroustam emerge do "binarniho balicku" (emerge -b neco) otestuji a pak instaluju na cilove masine (emerge -k neco). sice tim castecne ztracim vyhodu "source" distribuce, na druhou stranu neprichazim o optimalizace (CFLAGS).
pokud vite kde mate jaky hw, coz bych u profika ktery spravuje desitky serveru cekal, muzete celou vec bez problemu seskriptovat, a kazdy den budete mit cerstve baliky treba pro vsechny servery... jenom by se do toho muzelo ze zacatku investovat trosku sadla ;)
za a) mluvil jsem o kompilaci na jinem stroji nez je produkcni. pokud to myslite se spravou serveru vazne, predpokladam existenci "staging" serveru, na kterem zkousite nove baliky, pokud ho nemate, pak potespanbu vasi zakaznici.
za b) pokud mate ujasnene pozadavky daneho zakaznika/serveru, nekompilujete kazdy den nove baliky, protoze mate nainstalovany POUZE set aplikaci, ktere jsou STABILNI a tudiz od nich neni kazdy den nova verze.
navic i kdyz budete kompilovat neco na produkcnim serveru - kolikrat za mesic se vam stane ze prekompilovavate neco tak velkeho aby vas ten "nadbytecny" load nejak obtezoval?