Vlákno názorů k článku Gentoo Linux FAQ od Frn - A jak by tohle (tj. kompilace svému procesoru...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2003 8:44

    Frn (neregistrovaný)

    A jak by tohle (tj. kompilace svému procesoru "na míru") šlo udělat v RH ? Myslím tím analogii - seženu si balíček-x.y.src.rpm a ten si na svém stroji přeložím. A chci to s plnou podporou svého CPU. Jak se to dá vynutit ? Několikrát jsem se o to pokoušel, ale marně. Jediné co jde kloudně optimalizovat je samozřejmě kernel a trochu i glibc - nainstaluju glibc-*.i686.rpm místo *.i386.rpm
    Ostatní balíčky vč. těch u kterých by to mělo smysl (např. gcc, kde ...) se přeloží pro 386 a šlus.
    Světlou vyjímkou by měl být mplayer, ale tam se mi zase nepovedlo .src.rpm dokopat do provozuschopného stavu a honím ho z tarbalu.

    Jenže překládat aplikace pro i386 (s minimálním využitím instrukcí 486) v době procesorů P4 je trochu málo ...

  • 23. 4. 2003 10:12

    sHINOBI (neregistrovaný)

    rpm (případně rpmbuild) --rebuild --target [i686], [athlon] *.src.rpm

  • 23. 4. 2003 13:11

    Michal Ambroz (neregistrovaný)

    Mnohem vetsiho vykonoveho zisku se da dosahnout spravnym serazenim instrukci (rad desitek procent), nez samotnym pouzitim rozsirenych instrukci (radove jednotky procent).

    I defaultni baliky redhatu, ktere pouzivaji instrukcni sadu i386 jsou optimalizovany v poradi instrukci tak, aby se co nejrychleji provadely na i686.

    Pri kompilaci pomoci "rpmbuild --rebuild" muzete navic pouzit volbu --target, kterou urcite pro kterou platformu kompilujete.

    V RedHatu se podle teto volby pouzije prislusny profil v adresari /usr/lib/rpm/. Tedy napriklad pro --target i386 se pouzije profil /usr/lib/rpm/i386-linux/macros

    Zde je pak samotne nastaveni pouzite optimalizace:
    %optflags -O2 -g -march=i386 -mcpu=i686