Nautilus (a zdá se že i další gtk4 aplikace) u mě ignoruje veškerý pokus o to, přepnout ho do tmavého režimu a nebo na jakékoliv jiné téma než "bílý default", takže za mě v kombinaci s tree view krok zpět. Plus zcela přepracovaná nabídka uživatele vpravo nahoře
, je strašná. Já třeba přepínání zvukových zařízení vůbec nepoužíval, přepínalo se mi automaticky a správně, ale využíval jsem přepínání bluetooth, které zmizelo a dost mě to štve. Nemluvě o tom, že jsem měl starý layout menu rád. Doufám, že se najde plugin, který vzhled menu přepne zpět .
Nautilus (a zdá se že i další gtk4 aplikace) u mě ignoruje veškerý pokus o to, přepnout ho do tmavého režimu a nebo na jakékoliv jiné téma než "bílý default"
To je tím, že aplikace, která používá libadwaitu, už nepoužívá obecná GTK témata, ale jen Adwaitu v různých variantách. Pokud tedy přepnete téma pro GTK (3), tak to s ní nic neudělá. Do tmavého režimu nyní můžete přepnout v nastaveních, což udělá to, že to dá aplikacím signál, že si uživatel přeje přepnout do tmavého tématu. Aplikace pak přepne do takového tématu, které podporuje, v případě Nautilu to je tmavá Adwaita.
využíval jsem přepínání bluetooth
Jestli přepínáním Bluetooth myslíte vypínání a zapínání, tak to tam je pořád. Jestli tím myslíte přepínání mezi spárovanými zařízeními, tak to tam nebylo nikdy. Jen tam bylo tlačítko, které otevřelo nastavení bluetooth, kde jste to mohl udělat. To tam teď není a musí se to dělat cestou, která znamená o jedno kliknutí navíc.
To je tím, že aplikace, která používá libadwaitu, už nepoužívá obecná GTK témata, ale jen Adwaitu v různých variantách
Chápu to dobře, že tím padla jakákoliv podpora pro "vlastní" vzhled? Nebo se to jen přes adwaitu dělá jinak?
Jen tam bylo tlačítko, které otevřelo nastavení bluetooth, kde jste to mohl udělat.
Ano, přesně toto tlačítko jsem využíval.
To je fíčura. Proč k tomu došli, jsem psal v článku o GNOME 41 (část Libadwaita).
@Jiří Eischmann
jako chapu ze si autori GNOME muzou delat co chteji, ale tvuj popis "druhe strany" jako "kteří GNOME berou pouze jako stavebnici pro jejich finální produkt" je dost zavadejii, protoze ta druha strana jsou i "pouzi" uzivatele kterejm se proste nelibi/nevyhovuje kdyz jim nekdo podstrci "to jedine spravne reseni(zde vzhledu)" ;-)
BTW: chapu ze muzes (ci autori GNOME) rict, ze ti uzivatele to maji zadarmo tak at neremcaj, ale delaj to autori GNOME primarne pro sebe nebo pro uzivatel?
protoze ta druha strana jsou i "pouzi" uzivatele kterejm se proste nelibi/nevyhovuje kdyz jim nekdo podstrci "to jedine spravne reseni(zde vzhledu)
Chápu, že někoho naštve, že má nějaké svoje téma třetí strany a nově ho aplikace nepodporují, ale vývojáři dělají ty aplikace pro miliony uživatelů a nikdy se člověk nezavděčí všem. Je to o hledání cesty, která uspokojí pokud možno co nejvíce uživatelů a naštve co nejméně. A tady si troufám tvrdit, že většina uživatelů témata vzhledu neřeší, používají to výchozí a budou z té změny profitovat.
Stejně tak desktopové prostředí je nějaký balík přístupu a mnoha rozhodnutí, která taky žádnému uživateli nevyhovují na 100 %, je to na něm, které z nich má pro něj nejlepší poměr výhody/nevýhody. Alternativy na Linuxu jsou, ne, že ne.
jiste, ale obecne, pokud ta cesta je zrusime moznost customizace tak z tech milionu uzivatelu to bude jedno prevazne vyvojarum daneho produktu a korporacim ;-) jako v oblasti kde ty moznosti customizace byla odjakziva vlastnost/vyhoda/prednost se to vzdy da okecat stylem ze lidi jsou stejne xOvce ;-)
Na to jste přišel kde, že to bude jedno převážně vývojářům a korporacím? Já třeba nainstaloval Fedoru hodně lidem ve svém okolí, tak 10 ji pořád občas zkontroluju a všichni z nich používají výchozí téma, měnit si ho je ani nenapadlo.
To je právě omyl internetových diskutérů. Často to hodnotí podle svých preferencí, případně podle preferencí ostatních lidí, kterým stojí za to o tom diskutovat. Když má člověk přístup k většímu počtu uživatelů (a tím nemyslím jen těch "mých" 10, ale sbíráme informace různými způsoby - zákazníci, teď jsme jeli survey, kde jsme dostali 2500 odpovědí apod), tak zjistí, že majoritní preference jsou často úplně jiné. Hlas těchto uživatelů ale na Rootu nenajdete, protože ti sem diskutovat nechodí.