Dobrý den,
chtěl bych se pozastavit nad tím, že každému na GIMPu vadí, že neumí pracovat v barevném prostoru CMYK.
1) Když pracujete v barevném prostoru RGB, tak máte k dispozici více barviček, protože RGB má větší rozsah jak barevny prostor CMYK.
2) Barevný prostoru RGB můžete konvertovat do barevného prostoru CMYK, tak že vizuální dojem z výsledného obrázku bude stejný nebo velice podobný tomu, co vidíte na monitoru, ale má to jedno ALE a to se jmenuje kalibrace.
3) Když nemáte kalibrovaný monitor i tiskárnu pomocí velice drahých sond, tak je vám možnost pracovat v omezeném barevném prosotoru CMYK stejně k ničemu, protože předvídat, jak bude výsledný obrázek vypadat ve vytištěné podobě je jako hádat budoucnost z křištálové koule.
4) Firmy nebo jedinci, kteří si mohou dovolit sondy, která zjišťuje barevný profil monitoru a tiskárny a které stojí několik desítek tisíck korun si pravděpodobně pořídí i odpovídající tiskárnu, která už nemá 4 barevné tonery, ale má jich více.
Co by teda mohlo GIMPíkovi sházet? Že by color management:
nebo snad možnost pracovat v 16 bitech na kanál ... ano, tohle v GIMPu může v mnoha případech citelně chybět, zvláště když člověk dělá nějaké jasové korekce, ale i tohle by se mělo přijít v dalších verzích GIMPu změnit aneb jak říká jeden můj kamarád: "GEGL spasí svět" :-).
Pavlovi držím s jeho projektem palce, ale tvůj program je příliš velký a má a bude mít spoustu drobných i větších chybek, které sám nezvládneš opravovat nebo možná jo (neznám tě, je možný, že jsi blázen, který to zmákne :-) ). Další věc, mnohem důležitější věc, je uživatelská komunita ... když nebude dostatečně velká a nebudeš mít hodně "kvalitních" uživatelů, tím rozuměj uživatelů, kteří ti budou ochotně a s nadšením hlásit každou chybu, tak tvému projektu věštím stejnou budoucnost jako CinePaintu ... bude to program, kterej se bude na první pohled tvářit hrozně namachrovaně, ale nebude použitelnej pro normální práci.