Linus už na návrh používat Rust v jádře odpověděl. V zásadě není proti, ale (možná překvapivě) požaduje, aby podpora Rustu a části psané v Rustu byly ve výchozím nastavení zapnuté, v zájmu co nejširšího testování. To samozřejmě neznamená, že to v dohledné době budou mít zapnuté i jádra v distribucích.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Torvalds-Rust-Kernel-K-Build
Ten Feature Levels je zbytečně ukecaný, asi by stačilo baseline (SSE2, v podstatě to co máme teď) a AVX, popř. ještě ten AVX2. Třeba AVX512 mi přijde zbytečný - kompilér stejně preferuje max 256-bit SIMD kvůli debilní implementaci AVX512 u Intelu (podtaktování) a tak si 512-bit SIMD stejně aplikace detekují a používají jen pokud to má nějaký přínos. Mít baseline a ještě k tomu další 4 úrovně mi přijde nesmyslné.
Jake jsou prakticke dusledky pripadneho zavedeni feature levels? Jako ze bude mit distribuce nekolik kernelu pro ruzne procesory tak, jak v minulosti meli kernely treba 32b, 32b+pae a 64b balicek? A ja si budu muset vybrat spravny kernel pro svuj hw? Jak to bude s userspacem? Ten bude mit jen jednu verzi nezavislou na HW? Protoze treba 64b userspace na 32b kernelu nefungoval...
Najskôr sa použije presne rovnaký mechanizmus, aký dnes používa napr. Clear Linux na optimalizované knižnice:
$ find /usr/lib64 -name libm-2.31.so /usr/lib64/haswell/avx512_1/libm-2.31.so /usr/lib64/haswell/libm-2.31.so /usr/lib64/libm-2.31.so
t.j. vo filesystéme sú verzie pre viaceré mikroarchitektúry a dynamický linker mmapne do procesu najviac optimalizovanú pre daný CPU, ktorá je dostupná.