Největší problém je např. selhání komunikace se záznamovým HW, u kterého se kvůli poruše zařízení nebo rušení komunikační cesty prodlouží doba odezvy nebo sníží rychlost komunikace (zmetek USB kabel), uvolnění konektoru (častý případ u SATA a eSATA), rušení komunikace bezdrátovým vysílačem (WIFI, kabely (někdo přiskřípl kabel nebo ho přejel kolečkovou židlí),.. ).
To není dodnes ošetřené ani na Windows, ani na Linuxu, ani na MacOS,...
Řeší to jen tím, že když vyprší timeout, tak to zkusí znovu, třeba ještě párkrát a pak konec a data jsou nepřístupná, ty co se měly uložit většinou ztracená, program co je ukládal přestane komunikovat s OS a ten ho na timeout ukončí nebo dokonce spadne VFS nebo více částí OS apod.
Přitom uživatele vůbec neupozorní, že došlo k problému s komunikací se zařízením XY, nezeptají se zařízení na jeho aktuální SMART stav, nebo že došlo ke snížení přenosové rychlosti kvůli chybám a tak se začaly přenosy opakovat, ..
a nevypíšou ten stav a tu chybu na obrozaovku se zvýrazněním překročených nebo chybných parametrů.
A uživatel marně čeká co se bude dít a doufá, že se to snad rozběhne, že jen nějakej proces zrovna zaměstnal víc procesor,...
Pak nastane chvíle, kdy na to zařízení má zapsat jinej proces nebo dokonce přímo z OS a výtuh a nebo zas jen zpomalené reakce.
Uživatel po dlouhém čekání zvolí restart, a musí jak inspektor procházet logy co se stalo a když se ani ty logy neuložily, tak je nahranej a detektivka začíná. Přitom by stačilo napsat na obrazovku srozumitelnou řečí co se děje, proč se reakce systému zpomalily, co nastalo za chybu, případně to zkusit i odeslat třeba po síti nebo uložit na jinej HW v lokálním počítači nebo v síti(parametry serveru na chyby by byly přednastavené a uložené v paměti už od načítání OS),...