.. ale bacha, at to s vama nesvihne! ;)
http://www.ulozto.cz/3266970/papirovy-pocitac-abc-7z
No budete se divit, ale tento komp mám mém životopise na řádku "první styk s výpočetní technikou" :-) Vzpomínám, jak jsem nůžkami dodělával "external storage" a měl vedle i malou tabulku na rychlé výpočty (dnes koprocesor, nebo ALU?). Největší problém byl s grafikou - potíž od našich vydyndat fólii A4.
Nechápu. Když anglofonní děti soutěží ve spellingu, také to dokazuje hloubku jejich izolace? Spíš to dokazuje všeobecně známý fakt, že angličtina má naprosto nemožný pravopis. ABC (nevím jak dnes, ale za mých dětských let určitě) je časopis pro děti - u nich předpokládáš znalost výslovnosti anglické počítačové terminologie? To je nerealistické i dnes! Ostatně - nejde jen o děti. Když třeba slyším, jak někdo zapomněl "inklůdovat hýdr fajl", že ta metoda by měla být "privejt" a jiné chuťovky, tak to dokládá, že dotyčný neumí ani anglicky, ani česky. Za žádnou výhru naší doby bych to tedy nepovažoval, spíše naopak.
Ostatně mám pocit, že dnešní čtyřicátníci-padesátníci, pokud se zamlada naučili anglicky, se ten jazyk naučili používat mnohem kultivovaněji a jejich projev je mnohem bohatší, než projev dnešních dvacátníků-třicátníků, připomínající kolikrát žvatlání předškolního dítěte svou neohrabaností a primitivností - minimální slovní zásoba, ještě tristnější synonymická, frazeologická a idiomatická zásoba. Tedy pravdou je, že oni se obvykle nedokáží pořádně vyžvejknout ani ve svém rodném jazyce.
Když už jsi mi to šlohnul z webu, tak bys aspoň mohl napsat že je to to druhé vydání z Logiky v kostce a ne první z ABC: http://mmm.webz.cz/pocitadla/cgs.html
Toz to teda prr. Nic jsem nikomu neslohnul. Do googlu jsem zadal neco jako "papirovy pocitac" a po par odkazech na root byl dalsi na uloz.to. Mel jsem z toho takovou radost, ze jsem se chtel podelit. Kdybych vedel pramen, uvedl bych jej. Na druhou stranu - ty jsi to nahodou neslohnul? Mas v poradku autorska prava k CGS? Tak vidis.. (Nic ve zlem.)
Jeden z nejlepších následovníku Lunar Landeru je Lander od Psygnossis z roku 1999. Létat s tím těžko ovladatelným modulem v úzkých chodbách se závažím na vlečném paprsku bylo něco... Osobně to považuji za jednu z nejlepších her všech dob :-)
Vypada to pekne, dost mi to pripomina Thrust http://en.wikipedia.org/wiki/Thrust_(video_game) ktery jsem sveho casu hraval na Atarku - dost tezka hra s rekl bych realistickym fyzikalnim modelem.
to přirovnání sedí, jen se v Landerovi člověk musí vypořádat s více stupni volnosti, atmosférou, různou gravitací pro každou planetu/měsíc atd. :-) To ovládání je šílené, ale když se to člověk naučí... Doporučuji to zkusit, ve Wine to, zdá se, jede slušně (režim Win98 a naimportované registry). Svého času to i prodávali v Levných knihách za 19 korun :-)
daku verziu Lunar Landeru som hral na PMD (okolo roku 1986).
Medzernik urcoval tah motoru a pristavalo sa iba kolmo dole.
Kedze ma to po case omrzelo tak otec tam doprogramoval "animaciu", ze po uspesnom pristati vysiel kozmonaut na povrch a "odkracal" :-)
Pred par rokmi som objavil tento velmi realisticky simulator Apolla:
Zmíněnou hru Hamurabi pro 8bitová Atari jsem kdysi přeložil do češtiny:
http://ftp.penguin.cz/pub/users/utx/atari/chamur/
Presne , my jsme to meli vysperkovane o to , ze jsme ze zacatku nemeli magnetak , takze musel dojit kamos nahrat hru sbalit kazetak , my hrali v kuse atarko nevypinali a modlili se at nedojde k vypadku elektriky :)
To bylo v roce 86 , potom jsme se dostali k disketove jednotce a vsichni zacli chodit k nam .
Jeee a moje popisky disket z plotru XY 4150 mam snad nekde do ted :DD
Casy jsou zpatky jiz 10 let na souteznim webu http://www.emux.cz ,.. mame tam vse co clovek hleda, hry z konzoli, Mega Drive, Atari, Amigu, Didaktik, ZX Spectrum a hlavne klasicke automatovky ,..
Urcite stoji alespon za zhlednuti! Hrat stare hry muze doma kazdy ;-)