Já nevím, Teď jste mně trochu zmátli. Mám doma stejnou mašinku a přitom je trochu jiná (foto). Je to to "ťamanský" atarko? Pokud ne klidně ti jej podaruji, ale neručím za funkčnost. To původní bylo kdysi zničeno a toto jsem dostal a chtěl jej původně dát do kupy, ale už jsem se k tomu nikdy nedostal a ani nedostanu... takže jestli máš o to zájem, klidně napiš na drakarax(zavinač)seznam(tečka)cz a určitě se domluvíme
Ruzny modely Atarek (znamych hlavne lidem ze zapadu :-) jsou tady http://www.atariage.com/2600/archives/consoles.html
Ta Tvoje fotka mi pripomina "Sears Video Arcade", je to ke konci te stranky (ale on se nekopiroval jen vnitrek, ale nekdy taky kastle :-)
Spis by bylo zajimavy zjistit, jake cipy to ma, jestli skutecne MOS 6507 + original TIA nebo neco jineho.
(PM v kazdym pripade poslu, diky!)
Nastal nějaký error, adresu mi Gmail nechtěl vzít, takže jsem to hodil na http://mmm.webz.cz/temp/dar_yar.zip Focené zatím aspoň s reflektorem, slunce ještě nevylezlo :-(
Teď už to nenajdu, ale kamarád mi kdysi poslal odkaz na úžasný anglický článek, kde bylo poměrně podrobně popsáno, jak Chuck Peddle se svými společníky vyvíjeli 650x.
Z mnoha věcí tam zmíněných mi utkvělo v paměti především to, že v práci museli mít čisté ponožky bez děr. :-) Matrice masek pro výrobu procesoru (nebo jak to nazvat) totiž malovali ručně na velké fólie v pozici na všech čtyřech a nehty na nohách jim seškrabávaly z fólie barvu...
Možná v archivech bývalé Tesly Rožnov jestli něco nezbylo někde. Jj, pak se to vyfotilo, zmenšilo a rozmnožilo na formát waferu. Černý papír lepený na bílý podklad je přesnější, než tam něco malovat barvou. Ale jak už tu poznamenal další - oni to tak nejspíš dělali i na Západě. Matrice pro MHB8080 měla prý rozměr zhruba jako 2-3 panelákové obýváky. Ale mohl by to být námět na zajímavý rozhovor s někým, kdo byl tenkrát u toho. Při tom nedostatku technologií si museli ti vývojáři se spoustou věcí poradit po česku, tj. na koleně, a když pak jejich kolegové ze Západu měli možnost vidět, za jakých podmínek byli schopni vyrobit mikroprocesor, sklidili prý všeobecný obdiv (a spousta z nich i nabídku pokračovat ve své práci za oceánem :-).
Našel jsem to!
Je to z knihy "On the edge: The Spectacular Rise and Fall of Commodore" autora Briana Bagnalla. Je to hned v první kapitole, která je jako ukázka z knihy vystavena zde:
http://www.variantpress.com/view.php?content=ch001
Cituji část mnou zmiňované pasáže:
“Everyone would wear fresh socks with no holes in the toes for getting on the table,” explains Herd with some amusement.
:-)
Trochu "hudby" by to chtělo. :-D https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=S8e7g8kJIlo