I) * Pravda, většina simulátorů byla vektorová.
Existovaly ale i takové, kde bylo větší či menší zastoupení spritů (Strike Force Harrier, Spitfre 40, Bismarck, ...).
(Osobně si myslím, že ani F15 není čistokrevný vektorový simulátor, ale jen převlečená střílečka - že jde o jakési "čárové sprity".)
I vyplňované plochy se už na osmibitech objevovaly - nejen třeba Fighter Bomber (s engine odvozeným od freescape), ale i Flight Simulator II má vybarvované vektorové objekty.
II) * S tou plochou zemí je to taky potřeba doplnit - v některých simulátorech (Tomahawk, F16) byla zobrazena i pravidelná (F16) nebo náhodná (Tomahawk) tečkovaná textura, která ukazovala pohyb povrchu a do jisté míry výšku nad povrchem.
III) * Dále není pravda, že Flight Simulator neumožňoval bojovat - naopak už od prvních verzí na Apple II měl možnost navolit Sopwith Camel, létat nad zákopy a bombardovat a setřelovat letadla (FS II to umí určitě).
IV) * To, že simulátory byly pořád lepší a lepší, zcela určitě nebylo dáno jen pokrokem v HW, ale především pokrokem programátorských technik - krásným příkladem je právě Flight Simulator, který se během krátké doby přerodil z téměř monochromatické vektorové verze ( http://web.telecom.cz/josef.havlik/galery/A2-FS1_3_14.gif )do barevně vyplňovaných vekrorů ( http://www.volny.cz/havlikjosef/galery/FSII_AppleII.png ) - a to na té samé HW platformě (Apple II) bez změny rychlosti procesoru nebo velikosti RAM!
Dik moc za doplneni. Ta IV) je urcite dano vice duvody, jiste i ruznymi triky, na ktere programatori postupne prichazeli. Sam si pamatuji, jak se ruzne kopiroval a vylepsoval kod pro rychlou odmocninu ze dvou nebo pro deleni v FP a FX, vse s osmibitovymi registry. O Spitfire 40 se zminim jeste priste (je to novejsi hra), tusim ze podobne pojmenovanou hru udelal i Sid Meier, musim dohledat.